TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

03.01.2012

SI Arka podsumowało dobry rok.

Miniony rok  obszernie podsumowaliśmy jeśli chodzi o zespoły występujące w rozgrywkach w ramach struktury SSA Arka Gdynia. Warto odnotować  jednak bardzo dobry kolejny rok  dla Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA, z którym ściśle współpracuje spółka.

 

Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się na nowym stadionie, przy ul. Olimpijskiej 5, uhonorowano wszystkich trenerów i kierowników drużyn, a także przekazano  upominki najlepszym zawodnikom poszczególnych roczników.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1399_kopia_076fe604ab2a86a458d6834c4e6d7d0e.jpg

 

Powodów do dekoracji było sporo, bowiem rok 2011 obfitował w wiele sukcesów młodzieżowej Arki.

 

W lutym 2011 roku zespół rocznika 1998 triumfował w prestiżowym turnieju ARKA GDYNIA CUP, pozostawiając w pobitym polu m.in. Lechię Gdańsk, VFL Bochum, Jagiellonię Białystok czy Zawiszę Bydgoszcz, którego pokonał w finale imprezy.

 

Ten sam zespół wygrał także rozgrywki w lidze juniorów, podobnie zresztą jak drużyny roczników 1996 i 1997. Ten ostatni zespół dzięki zwycięstwu w Pomorskiej Lidze Junior C wywalczył awans do finałów Mistrzostw Polski, które w sierpniu 2011 r., odbyły się w Łodzi.

 

W grupie eliminacyjnej gdynianie pokonali OKS Chełmno, Odrę Opole oraz ulegli 1:2 Lechowi Poznań. Awans do ćwierćfinału stał się faktem. Po zaciętej walce z drużyną Pogoni Szczecin padł bezbramkowy remis, a w rzutach karnych lepsi okazali się gdynianie pokonując rywali 2:1.

 

W półfinale czekała na Arkę już Legia Warszawa. Nie udało się pokonać warszawian, choć trzy wyśmienite okazje w pierwszej połowie meczu, mogły przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Arki. Porażka 0:2 i tym samym żółto-niebiescy musieli grać jedynie o III miejsce. W małym finale gdynianie jednak ponownie ulegli Lechowi Poznań i z rąk wiceprezesa PZPN Janusza Matusiaka odebrali okazały puchar i medale za zdobycie IV miejsca w Polsce w kategorii do lat 14-tu.

 

Na pięknym obiekcie w Gdyni Witominie, który gmina Gdynia przekazała w użytkowanie Stowarzyszeniu codziennie odbywają się zajęcia treningowe oraz mecze ligowe drużyn młodzieżowych klubu ale nie tylko. Gmina Gdynia także finansowo wspiera realizację zadania piłkarskiego szkolenia dzieci i młodzieży w klubie.

 

SI ARKA w roku 2011 przeprowadziła na witomińskim obiekcie także inne imprezy, choćby takie jak półfinał krajowy DANONE CUP do lat 12-tu, międzynarodowy turniej piłkarski „PIŁKARSKIE WAKACJE ROZPOCZYNAJĄ SIĘ W GDYNI” a także wspólnie z MOPS Gdynia, festyn dla dzieci z gdyńskich rodzin zastępczych oraz mini mistrzostwa Gdyni Szkół Podstawowych „WESOŁA PIŁKA”, któremu patronował Urząd Miasta Gdyni oraz GOSiR.

 

Jesienią 2011 roku przeprowadzono wraz z ZKM Gdynia akcję ŻÓŁTO NIEBIESKI PLAKAT, dzięki której w klubie utworzono kolejne trzy grupy treningowe dla ponad 150 dzieci.

 

W grudniu 2011 roku, Stowarzyszenie zawarło umowę z firmą SOCATOTS POLSKA, która zajmuje się fizyczną edukacją z elementami piłki nożnej dzieci w wieku 1- 6 lat.

 

Zajęcia prowadzone są w małych grupach z aktywnym uczestnictwem rodzica i zorientowane są na ogólny rozwój ruchowy i społeczny dziecka, a także zainteresowanie piłką nożną. Dzięki temu chętni 6-latkowie po zakończeniu edukacji w SOCATOTS na terenie Gdyni, Sopotu Rumi i Redy, automatycznie będą mogli kontynuować sportową edukację w klubie ARKA Gdynia.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1556_kopia_e7a96133446fd8dd89a20c93ffa73569.jpg

 

Rok 2012 także ma być tak udany sportowo, jak i organizacyjnie, a pierwszy sprawdzian czeka Stowarzyszenie już w dniach 21-22 stycznia br., podczas których w Hali Sportowo Widowiskowej GDYNIA, odbędzie się już XI Turniej Piłki Nożnej Juniorów do lat 13-tu ARKA GDYNIA CUP, pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

 

Na trawiastym boisku w gdyńskiej hali zagrają m.in. CRACOVIA Kraków, POGOŃ Szczecin, ZAWISZA Bydgoszcz, LECHIA Gdańsk, ZAGŁĘBIE Lubin, RADOMIAK Radom, MOTOR Lublin i wiele innych.

 

Gratulując sukcesów w 2011 roku już teraz zapraszamy na  inaugurację roku 2012 podczas turnieju ARKA GDYNIA CUP!

 

 tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia