TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.08.2011

Czyżowice już oficjalnie z Arką!

Informowaliśmy wcześniej o działaniach zmierzających do podpisania kolejnej umowy o współpracy z ośrodkiem pikarskim w Czyżowicach.

 

Wprawdzie współpraca z klubem Naprzód 1921 Czyżowice,  została zapoczątkowana już rok temu po przyjściu  do drużyny juniorów młodszych Arki dwóch uzdolnionych zawodników: Michała Gałeckiego i Łukasza Mozlera (reprezentanci U-15 i U-16), ale dziś nastąpiło zawarcie oficjalnej umowy o współpracy między klubami.

 

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Prezes Naprzodu – Łukasz Szkatuła, członek Zarządu Bogusław Goły, trener Antoni Jeleń oraz tata wspomnianego Michała Gałeckiego, który skorzystał z okazji aby odwiedzić syna. Ze strony Arki obecni byli koordynator ds. młodzieży – Jacek Dziubiński oraz dyrektor Andrzej Czyżniewski.

 

Przedmiotem umowy jest  szkolenie i przygotowanie młodzieży do gry w Arce, organizowanie obozów szkoleniowych w Gdyni. Młodzi, najbardziej uzdolnieni gracze po okresie treningów w Czyżowicach mają trafiać do Gdyni , gdzie będą nie tylko trenowali, ale i uczyli się w klasach sportowych pod patronatem Arki.

 

Trener Antoni Jeleń wytypuje wkrótce zawodników którzy będą uczestniczyli w obozach przygotowawczych z zespołami juniorów Arki.

 

Jak dodał i uzasadniał przy podpisywaniu umowy trener Dziubiński wybór tak odległego ośrodka nie był przypadkowy:

 

Obserwowaliśmy pracę wykonywaną przez trenera Jelenia w Czyżowicach (trener grał jako zawodnik m.in. w klubach niemieckich Union Berlin i Dynamo Drezno - tu  z Dariuszem Pasieką, a w barwach Górnika Pszów grał przeciwko Arce na Ejsmonda). Widzieliśmy także spotkania Naprzodu z zespołem czeskim MFK Karvina, gdzie szkolenie młodzieży od lat jest na wysokim poziomie. Na ich tle młodzież z Czyżowic prezentowała się znakomicie. Ostatnio w turnieju drużyn w Wodzisławiu , Naprzód zajął pierwsze miejsce wygrywając 5 spotkań i 1 remisując.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_2912_kopia_c51b8dd9fa17246d3bd166f1cc0543fa.jpg

 

Umowa wchodzi w życie z dniem 30 sierpnia i od dziś staje się dodatkowym czynnikiem mobilizującym naszą młodzież – dodał Prezes Naprzodu Łukasz Szkatuła.

 

W pamięci mamy niedawny pobyt naszej młodzieży w Gdyni. Ogromne wrażenie zrobiło na nich nie tylko miasto, morze ale i obiekty jakie zobaczyli. Dla nich staje się to teraz marzeniem, które dane jest już realizować ich kolegom Łukaszowi (Mozlerowi) i Michałowi (Gałeckiemu). Mają super wspomnienia i są zmobilizowani do wytężonej pracy.

 

Nie pozostaje nic innego jak życzyć uzdolnionym, młodym zawodnikom spełnienia sportowych ambicji i przyjazdu do Gdyni na dłużej!

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia