27.08.2011

Olimpia G. - Arka 0:0. Szczęście było blisko

Arka stworzyła kilka wymarzonych okazji do zdobycia bramek, lecz z Grudziądza wraca z bezbramkowym remisem. Szkoda, bo pełnia szczęścia była naprawdę blisko. Kolejna szansa na komplet punktów nadarzy się w Gdyni, gdy Arka podejmować będzie Ruch Radzionków.

6. kolejka I ligi

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:0

Olimpia: Wróbel - Kościukiewicz (81' Białek), Kokoszka, Dąbrowski, Cieciura (65' Domżalski) - Frańczak, Kowalski, Ratajczak, Kryszak - Ruszkul (86' Tumicz), Dziedzic

Arka: Szromnik - Krajanowski, Łągiewka, Jarun, Radzewicz - Wilczyński, Siebert (70' Kasperkiewicz), Budziński (74' Czoska), Kuklis, Niedziela (61' Płotka) - Ivanovski.

Żółte kartki: Kokoszka - Łągiewka

Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec).

3 min. - dośrodkowanie z prawej strony Wilczyńskiego, obrońców wyprzedził Ivanovski i oddał strzał tuż obok słupka!

8 min - strzał z rzutu wolnego Kryszaka z 30m trafia w poprzeczkę

12 min. - uderzenie zza pola karnego Kokoszki mija bramkę Szromnika w niedużej odległości

17 min. -  Piotr Ruszkul wbiega do prostpadłej piłki w pole karne, ale w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem uprzedza go Łągiewka

19 min. - do piłki w polu karnym dobiega Wojtek Wilczyński, ale nieczysty strzał nie mógł sprawić kłopotów Wróblowi

22 min.- z prawej strony dośrodkowuje Krajanowski, piłke głową przedłuża Kuklis, ale nikt nie zamyka tej akcji

23 min. - Dziedzic przeprowadza dwójkową akcję z Ruszkulem, który oszukuje naszych obrońców i mając przed sobą tylko Szromnika, przenosi piłkę nad poprzeczką

25 min. - sędzia zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów! Spotkanie toczy się w temperaturze przekraczającej 30 stopni.

26 min. - strzał Dziedzica z 18 metrów ponad poprzeczkę wybija Szromnik!

28 min - Siebert oddaje strzał z 35 metrów, ale wysoko nad poprzeczką

31 min - Frańczak uderza z okolic narożnika pola karnego, ale Szromnik pewnie chwyta piłkę

37 min. - po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, niecelny strzał oddaje Radzewicz

41 min. - koronkowa akcja Budziński, Kuklis, Ivanovski kończy się skuteczną interwencją obrońców

42 min. - Macedończyk znów był w posiadaniu piłki w polu karnym Olimpii, ale ponownie czujni byli gospodarze

przerwa - ostatnie minuty stały pod znakiem przewagi gości. Szkoda, że nie udało się tego udokumentować bramką.

49 min. - Ruszkul w pojedynku szybkościowym okazuje się lepszy od Jaruna, zagrywa piłkę do Dziedzica, ale wszystko przerywa Łągiewka

51 min. - rzut rożnywykonuje Kuklis, piłka przelatuje wzdłuż linii bramkowej, trafia na 6 metr przed bramkę, gdzie czekał na nią Budziński. Marcin uderza nad poprzeczką! Powinno być 0:1...

59 min - seria rzutów rożnych dla Olimpii

59 min - Kokoszka uderza z 30 metrów, ale posyła piłkę 2 metry nad bramką

60 min - kapitalna akcja Ivanovski - Budziński- Niedziela. Ten ostatni mając przed sobą tylko bramkarza, posyła piłkę obok słupka

65 min - wspaniały doping kibiców z Gdyni, którzy są zdecydowanie głośniejsi od miejscowych

67 min - w jednym ze starć ucierpiał Szromnik, który wymaga interwencji masażystów

75 min - trzykrotnie arkowcy blokują we własnym polu karnym strzały gospodarzy

80 min - raz jedna, raz druga drużyna próbuje coś stworzyć pod bramką przeciwnika, ale brakuje dokładności przy ostatnim podaniu

85 min - Michał Szromnik chwyta piłkę po tym, jak ta beztrosko mijała zawodników obu stron w polu karnym Arki

88 min - po rzucie rożnym główkuje Białek, ale piłka  szybuje nad poprzeczką

89 min - dośrodkowuje Radzewicz, ale Ivanovskiego uprzedza Wróbel