TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

12.08.2011

Nasi rywale w liczbach: Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Początek dla zespołu Arki jest wyjątkowo trudny, dwa pierwsze spotkania na własnym stadionie zakończyły się remisami. W poprzednim tygodniu żółto- niebiescy ulegli Sandecji w Nowym Sączu 0:3.  W niedzielę o godzinie 17:00 Arka rozegra drugie spotkanie na wyjeździe z rzędu, a przeciwnikiem będzie Termalica Bruk-Bet Niecziecza.

 

W poprzednim sezonie zespół z Niecieczy balansował na granicy miejsca spadkowego w I lidze. W przerwie zimowej zespół prowadzony przez trenera Mirosława Hajdo został wzmocniony, do zespołu dołączył między innymi znany z Ekstraklasy Dariusz Pawlusiński. Ostatecznie zespół Termalici zajął bezpieczne – 14 miejsce w tabeli z 1 punktem przewagi nad strefą spadkową. Poprzedni sezon na ławce trenerskiej kończył Piotr Wrześniak, znany bardzo dobrze w Gdyni gdzie pełnił funkcję trenera bramkarzy w Arce.  Od tego sezonu trenerem jest Dusan Radolsky natomiast Piotr Wrześniak powrócił do wcześniejszej funkcji trenera bramkarzy.

 

Bilans spotkań Termalici Bruk-Bet Nieciecza w sezonie 2010/2011: 10 zwycięstw – 7 remisów – 17 porażek
U siebie: 9 zwycięstw– 2 remisy – 6 porażek
Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 5 remisów – 11 porażek

 

Bilans bramek: 40 strzelonych – 53 stracone
U siebie: 29 strzelonych – 23 stracone
Na wyjeździe: 11 strzelonych – 30 straconych

 

Zespół z Niecieczy w poprzednim sezonie dużo lepiej sprawował się na własnym stadionie gdzie zdobył 29 punktów z 37 zdobytych łącznie. Tylko dwa zespoły miały 2 remisy na własnym stadionie, poza Termalicą był to zespół Dolcanu Ząbki. Drużyna Bruk-Bet Nieciecza bardzo słabo spisywała się na wyjazdach, gdzie udało się tylko raz zwyciężyć w 15 kolejce pokonując Pogoń Szczecin 3:1. Co ciekawe w tym sezonie po 3 kolejkach ta sama drużyna ma już dwa wyjazdowe zwycięstwa na koncie.

 

Jeżeli chodzi o zdobywane bramki, to był to  jeden ze skuteczniejszych zespołów które walczyły o utrzymanie w poprzednim sezonie. Na uwagę zwraca fakt że był to jeden ze skuteczniejszych zespołów w całej lidze na własnym stadionie. Zupełnie inaczej było w spotkaniach wyjazdowych gdzie niecieczenie mało bramek strzelali a bardzo dużo tracili.

 

Najwięcej minut na boisku:       

Marcin Szałęga  – 2412minut (32 spotkania),
Jan Cios – 2303 minut (27 spotkań),
Arkadiusz Baran – 2230 minut (28 spotkań),
Łukasz Kowalski – 2084 minut (25 spotkań).

Najlepsi strzelcy:        

Łukasz Cichos - 11 bramek,
Jan Cios – 6 bramek,
Łukasz Szczoczarz, Marcin Szałęga – po 4 bramki.

 

Najostrzej grający:      

Karol Piątek – 7 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Łukasz Kowalski – 7żółtych kartek.

 

Pod względem statystyk na lidera drużyny z Niecieczy w poprzednim sezonie wyrósł pomocnik Marcin Szałęga który rozegrał najwięcej minut. Drugi w tej klasyfikacji był obrońca Jan Cios, mający za sobą sezon w Arce Gdynia. Trzecie miejsce zajął były defensywny pomocnik Cracovi Arkadiusz Baran. Dużo czasu na boisku spędził także popularny w Gdyni Kowal -  Łukasz Kowalski, który w barwach Arki występował z przerwami przez 10 lat. Najlepszym strzelcem drużyny był napastnik Łukasz Cichos – 11 bramek. Drugi w tej klasyfikacji był wcześniej wspomniany obrońca Jan Cios. Najostrzej grającymi zawodnikami w poprzednim sezonie byli zawodnicy mający za sobą wiele lat gry w trójmiejskich klubach – Karol Piątek oraz Łukasz Kowalski.

 

Sezon 2011/2012

 

Bilans spotkań Termalici Bruk-Bet Nieciecza w sezonie 2011/2012:

2 zwycięstwa – 1 remis – 0 porażek

 

U siebie: 0 zwycięstw– 1 remis – 0 porażek
Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 0 remisów – 0 porażek

 

Zespół z Niecieczy zaczął sezon od wyjazdowego zwycięstwa z GKS Katowice 1:0. Był to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę aspiracje drużyny z Katowic. Drugie spotkanie Termalica rozegrała na własnym stadionie a przeciwnikiem była drużyna beniaminka I ligi – Zawisza Bydgoszcz. Bramki w tym spotkaniu nie padły i zespoły podzieliły się punktami. W ostatniej kolejce doszło do pojedynku dwóch zespołów, które dobrze rozpoczęły rozgrywki. Wisła Płock po dwóch kolejkach miała 6 punktów na koncie natomiast zespół z Niecieczy 4 punkty. Mecz zakończył się zwycięstwem Termalici 3:1.

 

Bilans bramek: 4  strzelone – 1 stracona
U siebie: 0 strzelonych – 0 straconych
Na wyjeździe: 4 strzelone – 1 stracona

 

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji:3                                         Bramki stracone z akcji: 1
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                      Bramki stracone z rzutów karnych: 0
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 2                            Bramki stracone w 1. połowie: 0
Bramki strzelone w 2. połowie: 2                            Bramki stracone w 2. połowie: 1

 

W trzech spotkaniach I ligi Termalica zdobyła 4 bramki, wszystkie gole padły w meczach wyjazdowych. 3 bramki padły z akcji, natomiast jedna z bramek w meczu z Wisłą Płock padła z rzutu karnego. Bramka stracona przez Niecieczę padła z akcji. Bramki strzelone przez zawodników Termalici rozdzieliły się po równo pomiędzy obie części gry. Natomiast jedyna bramka stracona została w drugiej części meczu.

 

Czasy strzelonych bramek:                                       

Minuty

Ilość bramek

0-15

1

15-30

0

30-45

1

45-60

0

60-75

1

75-90

1

 

Czasy straconych bramek:

Minuty

Ilość bramek

0-15

0

15-30

0

30-45

0

45-60

0

60-75

1

75-90

0

 

Pod względem czasów strzelonych i straconych bramek nie zdarzył się jeszcze kwadrans, w którym padłaby więcej niż jedna bramka. W ciągu trzech pierwszych kolejek zawodnicy Termalici zdążyli zdobyć bramkę zarówno na początku spotkania jak i w jego końcówce. Jedyna bramka stracona padła w drugim kwadransie drugiej połowy.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

Jan Cios, Łukasz Kowalski, Sebastian Nowak, Dalibor Pleva – 270 minut (3 spotkania)

 

Najlepsi strzelcy:

Jan Cios, Emil Drozdowicz, Dariusz Pawlusiński, Andrzej Rybski – po 1 bramce.

 

Najostrzej grający:

Arkadiusz Baran, Jakub Biskup, Piotr Ceglarz, Jan Cios, Emil Drozdowicz, Dariusz Jarecki, Łukasz Kowalski, Dariusz Pawlusiński – po 1 żółtej kartce.

 

Wśród statystyk indywidualnych 4 zawodników rozegrało trzy spotkania w całości. Są to między innymi Jan Cios i Łukasz Kowalski, obrońcy mający za sobą występy w Arce. A także sprowadzony przez sezonem Dalibor Pleva a także sprowadzony bramkarz z Górnika Zabrze Sebastian Nowak. Wśród strzelców dominują zawodnicy ofensywni, jedyna bramka strzelona przez obrońcę – Jana Ciosa, padła z rzutu karnego. W pierwszych trzech meczach 8 zawodników z Niecieczy zostało ukaranych żółtymi kartkami.

 

W niedzielę arkowców czeka ciężkie spotkanie, zespół Termalici po tak udanym początku będzie chciał zdobyć kolejne punkty. Tym bardziej, że spotkanie odbędzie się na stadionie w Niecieczy.  Żółto- niebiescy będą musieli udowodnić, że ubiegłotygodniowa porażka to wypadek przy pracy i że stać ich na dobrą grę w spotkaniach wyjazdowych, a przede wszystkim na punkty.

 

Sebastian Jędrzejewski

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia