TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.05.2011

Decyzje Komisji Ligi: Arka ukarana i wysłuchana.

Na posiedzeniu w dniu 19 maja Komisja Ligi podjęła następujące decyzje:  Ukarano osiem klubów oraz piłkarza Wisły Kraków Patryka Małeckiego i trenera Lechii Gdańsk  Tomasza Kafarskiego; zdyskwalifikowany Bartosz Widejko (ME Legia Warszawa).

 

Na klub Śląsk Wrocław nałożono karę finansową w wysokości dziesięciu tysięcy złotych za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych (część z nich została wrzucona w pole gry - w związku z tym sędzia musiał przerwać zawody) podczas meczu 26. kolejki Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław.

Na klub Zagłębie Lubin nałożono karę finansową w wysokości trzech tysięcy złotych za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych oraz wywieszenie transparentów niezwiązanych z zawodami podczas meczu 26. kolejki Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław.

Na klub Arka Gdynia nałożono karę finansową w wysokości czterech tysięcy złotych za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentów wulgarnych oraz niezwiązanych z zawodami podczas meczu 26. kolejki Arka Gdynia - Ruch Chorzów.

Na klub Widzew Łódź nałożono karę finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentów niezwiązanych z zawodami podczas meczu 26. Kolejki Ekstraklasy Widzew Łódź - PGE GKS Bełchatów.

Na klub Korona Kielce nałożono karę finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych oraz szczególne natężenie wulgaryzmów podczas meczu 26. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce - Lechia Gdańsk.

Na klub Jagiellonia Białystok nałożono karę finansową w wysokości dziesięciu tysięcy złotych za wysoce niestosowne zachowanie części kibiców - szczególne natężenie wulgaryzmów podczas meczu 27.  kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa.

Na klub Polonia Bytom nałożono karę finansową w wysokości tysiąca złotych za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentów niezwiązanych z zawodami podczas meczu 27. kolejki Ekstraklasy Polonia Bytom - Górnik Zabrze.

Na klub Ruch Chorzów nałożono kare finansową w wysokości dziesięciu tysięcy złotych w związku z nieregulowaniem w terminie należności finansowych wobec zawodnika Marcina Zająca.

***

Na zawodnika Wisły Kraków Patryka Małeckiego nałożono karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych za jego niesportowe zachowanie w stosunku do zawodnika zespołu gości podczas meczu 27. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków - Cracovia.

Zawodnik Legii Warszawa Bartosz Widejko (Młoda Ekstraklasa) został zdyskwalifikowany na trzy mecze Młodej Ekstraklasy za brutalny faul na przeciwniku, który umknął uwadze sędziego w 76. minucie meczu 24. kolejki Młodej Ekstraklasy Widzew Łódź - Legia Warszawa.

Na trenera Lechii Gdańsk Tomasza Kafarskiego nałożono karę finansową w wysokości trzech tysięcy złotych za jego niestosowne zachowanie wobec klubu Arka Gdynia.

Przypomnijmy, że Arka wysłała wniosek do Komisji w sprawie zachowania trenera Kafarskiego po meczu derbowym.

Komisja Ligi oddaliła protest Ruchu Chorzów dotyczący żółtej kartki jaką otrzymał w meczu 26. kolejki Ekstraklasy Arka Gdynia - Ruch Chorzów zawodnik Marek Zieńczuk.

(Ekstraklasa SA) 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia