TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

06.05.2011

Arkowcy wyjechali. "Budzik" i "Wilczek" w kadrze meczowej.

Po godzinie 10-tej wybrana przez trenera Frantiska Strakę 18-stka wyjechała na spotkanie 25 kolejki, w którym Arka zmierzy się z GKS-em Bełchatów.

 

Kolejne niedzielne spotkanie sprawia, że do następnego środowego z Ruchem Arka będzie miała bardzo mało czasu na regenerację sił. Najpierw jednak trzeba dać z siebie wszystko podczas kolejnej poby przełamania serii  spotkań bez zwycięstwa na obcych boiskach. Potem zostaną jeszcze wyjazdy do Kielc i w ostatniej kolejce do Wrocławia. Nie można jednak czekać! Tabela pokazuje jak ważne byłyby 3 punkty zdobyte w tej kolejce. Zwłaszcza, że te w meczu z Lechią uciekły w  niesłychanie dramatycznych okolicznościach. Jeśli więc nie teraz to kiedy? Taka mobilizacja w drużynie jest mimo ogromnego niedosytu jaki towarzyszył po meczu derbowym. Drużyna stara sie jednak widzieć pozytywy. Jak podkreślał wielokrotnie po tym meczu kapitan Maciej Szmatiuk, Arka była lepsza od Lechii i sposób gry jaki narzuciła od początku warto powielać w kolejnych meczach. Na pewno zresztą trener Frantisek Straka rozpracował już drużynę gospodarzy najbliższego meczui ustali odpowiednią do rywala taktykę.

 

Nie ma już nic do stracenia. Te pechowo stracone punkty z Lechią odrobimy. Suma szczęścia i pecha zawsze wychodzi na zero, a więc może tak miało być, a w kolejnych meczach to my będziemy cieszyć się z wygranych. Jest jeszcze 6 kolejek i na pewno po takiej grze jak z Lechią jesteśmy w stanie się utrzymać. Belchatów jest do ogrania i musimy wszyscy w to uwierzyć, a wtedy zwycięstwo jest w naszym zasięgu - podsumował przed wyjazdem kapitan Arki.

 

W kadrze na ten mecz brakuje pauzujących za żółte kartki: Miroslava Bożoka oraz Filipa Burkhardta. Z powodu urazów nie mógł brać pod uwagę trener Straka, także Michała Płotki i Giovaniego Duarte. W ich przypadku nie są to na szczęście poważne urazy. Michał po silnym stłuczeniu  przechodzi zabiegi rehabilitacyjne, podobnie jak Giovanni, który miał lekki obrzęk mięśni. Obaj wraz z zawodnikami którzy zostali uczestniczyć będą w treningach indywidualnych i uzupełniających pod okiem trenera Wojciecha Ignatiuka na miejscu w Gdyni. Do 18-stki nie wszedł także Ervin Skela, który niedawno wrócił po leczonej kontuzji kolana.

 

Wracają za to do kadry meczowej po długiej przerwie Marcin Budziński (pierwszy raz w tej rundzie) i Wojciech Wilczyński.

 

Zagrożeni przed tym meczem, ewentualną pauzą w meczu z Ruchem są Robert Bednarek i Paweł Zawistowski.

 

Kadra meczowa na Bełchatów:

 

Bramkarze
1 Marcelo Moretto
39 Hieronim Zoch

Obrońcy
2 Ante Rozic

17 Mateusz Siebert

20 Emil Noll
22 Marciano Bruma

23 Maciej Szmatiuk
28 Krystian Żołnierewicz

29 Robert Bednarek

37 Wojciech Wilczyński

 

Pomocnicy
7 Paweł Zawistowski

10 Marcin Budziński

31 Paweł Czoska

36 Denis Glavina


Napastnicy
11 Tadas Labukas

21 Joseph Mawaye

26 Rafał Siemaszko
27 Mirko Ivanovski

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia