TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

01.05.2011

Konferencja trenerów po derbach

 

Tomasz Kafarski (Lechia): -  Emocji w tym meczu nie zabrakło, zwłaszcza w końcówce, bo w pierwszej połowie było zdecydowanie za dużo nerwowości, do czego przyczynił się arbiter, który w pierwszej połowie moim zdaniem preferencyjnie traktował Arkę. Po zmianie stron całe szczęście już było lepiej. Ten remis traktuję jak zwycięstwo.

 

Mam wielki szacunek dla swoich zawodników, którzy pokazali wielki charakter i w takich okolicznościach potrafili wywalczyć jeden punkt. Z tego, co zaprezentowaliśmy w Gdyni, nie możemy być specjalnie zadowoleni. Spodziewałem się, że będziemy zespołem, którzy narzuci rywalom swój styl gry. Z drugiej strony wyjątkowo zdeterminowana Arka zagrała świetny mecz i bardzo wysoko zawiesiła nam poprzeczkę.

 

Moim zdaniem przy takiej dyspozycji gdynianie bez problemów powinni zapewnić sobie ligowy byt. I dobrze by się stało, bo znowu doszłoby do tych emocjonujących derbów. Uważam też, że nie ma się co dziwić sędziemu, że tak długo zwlekał z zakończeniem tego meczu, skoro piłkarze Arki co chwilę kładli się na boisko, jak chociażby Zawistowski.

 

Frantisek Straka (trener Arki Gdynia): - Potrzeba czasu, żeby po takim czymś dojść do siebie. Wciąż nie mogę uwierzyć w to, co stało się w końcówce spotkania. To nie do wiary. Pomimo remisu był to świetny mecz w naszym wykonaniu. Zagraliśmy agresywnie, z zębem, dobrze taktycznie, tak jak przed spotkaniem sobie wyobrażałem. Mojej drużynie należą się komplementy. W końcówce nie ustrzegliśmy się jednak ogromnego błędu i przez to nie wywalczyliśmy trzech punktów. Trzeba też zadać sobie pytanie, czemu sędzia aż o tyle minut przedłużał ten mecz, ja tego nie rozumiem.

 

Nie pierwszy raz Arka straciła bramki w ostatnich minutach. To jest spory problem tego zespołu. Chyba nie jest najlepiej z naszą mentalnością, skoro nie potrafiliśmy sobie poradzić w takiej sytuacji. Po wysokiej porażce z Polonią w Warszawie przyszedł pechowy remis z Lechią, który jest dla nas jak porażka. Zawodnicy, ale także ja, wszyscy jesteśmy w psychicznym dołku.

 

Arkadiusz Skubek 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia