TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.04.2011

Decyzje Komisji Ligi: Kluby ukarane solidarnie.

Komisja Ligi ukarała dziesięć klubów Ekstraklasy; żółte kartki W. Grzyba (Ruch Chorzów) i N. Dzalamidze (Widzew Łódź) otrzymane w meczach 22. kolejki Ekstraklasy nie będą wliczane do rejestru napomnień; oddalony protest klubu GKS Bełchatów dotyczący czerwonej kartki, którą otrzymał T. Wróbel w meczu 22. kolejki Ekstraklasy.

 

W związku z karami jak poniżej, kolejny mecz w Gdyni odbędzie się bez kibiców gości. Tym razem po Lechii karę otrzymali kibice Legii Warszawa.

 

 

Klub Legia Warszawa został ukarany zakazem udziału zorganizowanej grupy kibiców w czterech wyjazdowych meczach Ekstraklasy. Dodatkowo Komisja Ligi nałożyła na klub karę finansową w wysokości dziesięciu tysięcy złotych w związku z szeregiem incydentów i zakłóceniami porządku przez osoby zasiadające w sektorze kibiców gości w trakcie meczu 22. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań - Legia Warszawa (wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych, a także rzucanie nimi w kierunku sektorów zajmowanych przez kibiców gospodarzy; spalenie koszulki drużyny gospodarzy i wzniecenie pożaru; wywieszenie transparentów niezwiązanych z zawodami).

 

W związku z tym samym meczem na klub Lech Poznań nałożono karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych za niewykonanie poleceń delegata PZPN, wywieszenie transparentów niezwiązanych z zawodami oraz wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych.


Dodatkowo Komisja Ligi nałożyła na klub Lech Poznań karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych za złamanie przepisów w zakresie przyjmowania kibiców gości.

 

Na klub Polonia Bytom nałożono karę finansową w wysokości  czterech tysięcy złotych w związku ze szczególnie wulgarnym prowadzeniem dopingu przez osobę wyposażoną w urządzenie nagłaśniające, a także za rzucanie przez kibiców tego klubu serpentyn w pole gry (co spowodowało między innymi opóźnienie rozpoczęcia zawodów) oraz wywieszenie transparentu niezwiązanego z zawodami podczas meczu 22. Kolejki Ekstraklasy Polonia Bytom - Polonia Warszawa.

 

Na klub Zagłębie Lubin nałożono karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych w związku z szeregiem incydentów podczas meczu 22. kolejki Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok: wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych, rzucanie przez kibiców tego klubu serpentyn w pole gry (co spowodowało między innymi opóźnienie rozpoczęcia drugiej połowy zawodów) oraz wywieszenie transparentu niezwiązanego z zawodami.

 

W związku z tym samym meczem nałożono karę finansową w wysokości tysiąca złotych na klub Jagiellonia Białystok za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentu niezwiązanego z zawodami.

 

Na klub Górnik Zabrze nałożono karę w wysokości tysiąca złotych za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentu niezwiązanego z zawodami podczas meczu 22. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk.

 

Na klub Widzew Łódź nałożono karę w wysokości tysiąca złotych za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentu niezwiązanego z zawodami podczas meczu 22. kolejki Ekstraklasy Widzew Łódź - Ruch Chorzów.

 

Na klub Arka Gdynia  nałożono karę w wysokości tysiąca złotych za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentu niezwiązanego z zawodami podczas meczu 22. kolejki Ekstraklasy Arka Gdynia - Cracovia.

 

Na klub Cracovia nałożono karę w wysokości tysiąca złotych za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentu niezwiązanego z zawodami podczas meczu 22. kolejki Ekstraklasy Arka Gdynia - Cracovia.

 

Na klub Śląsk Wrocław nałożono karę w wysokości tysiąca złotych za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentu niezwiązanego z zawodami podczas meczu 22. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Korona Kielce.

 

Komisja Ligi nałożyła karę finansową w wysokości trzydziestu tysięcy złotych na klub Polonia Bytom za rażące naruszenie przepisów związkowych - nieregulowanie zaległości finansowych wobec zawodnika Mariusza Ujka.

 

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN oraz zapisem wideo, Komisja Ligi postanowiła, iż żółta kartka (trzecia w sezonie), którą został ukarany zawodnik Ruchu Chorzów Wojciech Grzyb w 37 minucie meczu Widzew Łódź - Ruch Chorzów nie będzie wliczana do rejestru napomnień.

 

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN oraz zapisem wideo, Komisja Ligi postanowiła, iż żółta kartka (trzecia w sezonie), którą został ukarany zawodnik Widzewa Łódź Nika Dzalamidze w 90 minucie meczu Widzew Łódź - Ruch Chorzów nie będzie wliczana do rejestru napomnień.

 

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN oraz zapisem wideo Komisja Ligi oddaliła protest klubu GKS Bełchatów dotyczący czerwonej kartki, którą otrzymał piłkarz Tomasz Wróbel w 50 minucie meczu 22. kolejki Ekstraklasy Wisa Kraków - PGE GKS Bełchatów. Powyższe oznacza, że zawodnik nie jest uprawniony do gry w najbliższych dwóch meczach Ekstraklasy.

 

źródło: Ekstraklasa SA
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia