TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.03.2011

Frantisek Straka poprowadzi Arkę. (trojmiasto.pl)

 

Frantisek Straka poprowadzi żółto-niebieskich. Pracę ma rozpocząć w przyszłym tygodniu. Były piłkarz reprezentacji Czechosłowacji, a także przez blisko dwa miesiące selekcjoner kadry Czech zastąpi w Gdyni Dariusza Pasiekę. Dotychczasowy trener dzisiaj przed południem poprowadził ostatni trening. Następnie został poproszony na spotkanie z władzami klubu, które postanowiły o jego zwolnieniu

.

"W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza i Zarząd Sportowej Spółki Akcyjnej Arka Gdynia podjęły decyzję o rozwiązaniu z dniem dzisiejszym tj. 23 marca 2011 kontraktu z trenerem Dariuszem Pasieką. Powodem podjętej decyzji jest brak oczekiwanych wyników sportowych drużyny w rozgrywkach Ekstraklasy" - informuje klub w komunikacie. 

Po zwolnionym trenerze na spotkanie w klubie zaproszono kolejnych członków dotychczasowego sztabu szkoleniowego: Grzegorza Witta (odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne), Jarosława Krupskiego (trener bramkarzy) i Wojciecha Ignatiuka (diagnostyk). To oni mają prowadzić drużynę do czasu przyjazdu nowego szkoleniowca. 

Przypomnijmy, że trener Pasieka pracował w Arce od 19 sierpnia 2009 roku, kiedy po trzech ligowych kolejkach zastąpił Marka Chojnackiego. Pod jego wodzą żółto-niebiescy rozegrali 46 spotkań w ekstraklasie, z który 11 wygrali, 14 zremisowali i 23 przegrali, uzyskując w nich bilans bramkowy 42:61.

Ponadto ten szkoleniowiec poprowadził gdynian w trzech pojedynkach w ramach Pucharu Polski (1-0-2, bramki 3:5). Jak widać nie było mu dane zaliczyć małego jubileuszu - 50 oficjalnego meczu z Arką, który rozegrałby w najbliższej kolejce ligowej z Widzewem w Łodzi. 

W tym spotkaniu zadebiutować ma w roli trenera żółto-niebieskich Straka. Do pracy w Gdyni 53-letni Czech przyjedzie razem ze swoim rodakiem, asystentem Romanem Bertą.

Straka ma za sobą bardzo dobrą przeszłość piłkarską. W latach 1983-1990 wystąpił 35 razy w reprezentacji Czechosłowacji. Kadrową karierę zwieńczył występem na mistrzostwach świata we Włoszech, gdzie z drużyną osiągnął ćwierćfinał. Czterokrotnie był mistrzem kraju, a w barwach Sparty Praga w latach 1979-88 rozegrał ponad 200 meczów ligowych. 

Następnie występował w Niemczech, ma też paszport tego państwa. Grał w takich klubach jak: Borussia Moenchengladbach, Hansa Rostock i Wuppertaler SV. Następnie pracował w czeskich Z tym ostatnim zespołem w 2000 roku rozpoczął karierę trenerską. 

Potem pracował FK Teplice, Sparcie Praga, LR Ahen, Viktorii Pilzno, Wacker Innsbruck, Dynamie Czeskie Budziejowice, OFI Kreta, a nawet australijskim North Queensland Fury FC. 

Ponadto od 12 maja do 30 czerwca 2009 roku pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Czech. Pod jego wodzą kadra rozegrała tylko jeden mecz, wygrywając z Maltą 1:0. 

Do Gdyni Straka ma przyjechać w przyszłym tygodniu. Natomiast już na sobotni sparing z Elaną Toruń ma dotrzeć jego asystent Berta. Do końca tego tygodnia drużyna ma trenować wedle wcześniej przygotowanego planu przez trenera... Pasiekę. Z tą tylko różnicą, że treningu prowadzić będzie Grzegorz Witt.

Celem, który klub postawił przed nowym trenerem jest utrzymanie Arki w ekstraklasie. Jeśli to zadanie zostanie wykonane, kontrakt szkoleniowca automatycznie zostanie przedłużony na kolejny sezon.

 

 

jag. 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia