21.03.2011

Juniorzy: Komplet punktów na początek wiosny

Z kompletem punktów wrócili nasi juniorzy z wyjazdowej potyczki z Jantarem Ustka w ramach 14. kolejki Pomorskiej Ligi Juniorów. Zarówno juniorzy starsi jak i młodsi bez problemów uporali się ze swoimi rywalami.

Jantar Ustka - Arka Gdynia (juniorzy starsi)  0:3 (0:3)

Bramki: Ochrymiuk 10', 34', Pionk 20'

Arka: Rybicki, Haberka, Łaga, Kiernozek (46' Janiak), Króll, Wesserling (68' Ziętarski), Domaschke (68' Orczyk), Pionk, Sochaj, Nawrocki, Ochrymiuk (77' Żemojtel).

Mecz od początku toczył się pod dyktando gdynian. Już w 10 minucie Arkowcy  pozbawili złudzeń gospodarzy na  dobrym wynik tego spotkania. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Mateusza Wesserlinga, bramkarz gospodarzy wybił piłkę przed siebie, skrupulatnie wykorzystał to Michał Ochrymiuk. Dziesięć minut później po indywidualnej akcji Bartosza Pionka, Arka zdobyła drugą bramkę. Ten sam zawodnik uczestniczył w kolejnej bramkowej akcji Arki.  Jego prostopadłe podanie skutecznie wykorzystał Ochrymiuk. Po przerwie zdecydowanie słabsza gra Arki, niestety nasi zawodnicy nie potrafili zdobyć kolejnych bramek pomimo słabej grze Jantara, który praktycznie  nie stworzył sobie żadnej sytuacji bramkowej.

Jantar Ustka - Arka Gdynia (juniorzy młodsi)  2:5 (0:2)

Bramki dla Arki: Matys 28', Danielowski 33', 69' (k), ??? 59' (s), Patelczyk 82'

Arka: Kamola, Matys, Marcjanik, Piechowski, Stolc, Wesołowski (45' Kreft), Kwaśnik, Gałecki, Seweryn (70' Patelczyk), Danielowski, Wardziński.

Trener Krzysztof Janczak: - Pomimo wygranej nie był to udany początek rundy. Moi zawodnicy trenujący cały czas na boiskach o sztucznej nawierzchni, długo nie mogli złapać odpowiedniego rytmu gry na naturalnym boisku. Fragmenty bardzo dobrej  gry przeplatali fatalnymi błędami. Dotychczasowe atuty tego zespołu ze sztucznych boisk:  szybkość i dynamika rozgrywania akcji, na boisku trawiastym nie istniały. Wygrana cieszy, ale jej styl  już nie.