12.03.2011

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:2. (sports.pl)

Górnik Zabrze zremisował z Arką Gdynia 2:2 (1:1) w meczu 18. kolejki Ekstraklasy. Znakomite spotkanie rozegrał w piątek Emil Noll, strzelec dwóch goli dla Arki.

Goście w tym sezonie na wyjazdach spisywali się słabo. Poza swoim stadionem nie strzelili gola, a w sumie przyjechali do Zabrza mając na koncie tylko dziewięć bramek. Zabrzanie do meczu przystąpili podbudowani wygraną w poprzedniej kolejce z KGHM Zagłębiem Lubin 5:1. Trudno się dziwić, że zabrzańscy kibice przed pierwszym gwizdkiem skandowali: "Tylko zwycięstwo".

Po 12 minutach ich życzeniu mogło stać się zadość. Po płaskim strzale Roberta Jeża piłka odbiła się od obu słupków gdyńskiej bramki i wróciła na murawę. Piłkarze Arki dali się zamknąć na swojej połowie, co w 25. minucie skończyło się stratą gola. Po rzucie wolnym Jeża głową trafił do siatki Adam Banaś.

Trafienie podziałało na gości pobudzająco, bowiem zaczęli od tego momentu grać zdecydowanie odważniej. Wyczyn Banasia skopiował po drugiej stronie boiska Emill Noll, korzystając z dośrodkowania z rzutu wolnego Miroslava Bożoka. Wyjazdowa strzelecka niemoc Arki została przerwana.

Po przerwie gdynianie nie popełnili już błędu z początku spotkania - od pierwszych minuta grali ofensywnie. I potrzebowali tylko siedmiu minut, by objąć prowadzenie. Obrońca Noll tym razem pokazał, że potrafi też strzelać nogą i z daleka zaskoczył zabrzańskiego bramkarza.

Trener Górnika Adam Nawałka zrobił podwójna zmianę, jego drużyna próbowała uratować chociaż jeden punkt. Udało się dzięki rezerwowemu Marcinowi Wodeckiemu, który zachował zimną krew w zamieszaniu na polu karnym rywala.