TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

24.02.2011

Moda na Arkę - sprzedano ponad 4,5 tys. karnetów na nowy stadion. (SportoweFakty.pl)

Nowy stadion miejski w Gdyni, który został oddany do użytku tydzień temu przy okazji meczu towarzyskiego z Beroe Stara Zagora wzbudza duże zainteresowanie wśród mieszkańców i już znacznie przyczynił się do wzrostu zainteresowania meczami żółto-niebieskich, co będzie miało także bezpośrednie przełożenie na finanse klubu. Jak podał klubowy dział marketingu nabywców znalazło 4506 karnetów na rundę wiosenną.

 

Tydzień temu nastąpiło oficjalne otwarcie nowego stadionu miejskiego w Gdyni, w którym Arka zagrała przeciwko bułgarskiemu I-ligowcowi Beroe Stara Zagora. Mecz oglądało ponad 13 tysięcy kibiców, ale jak powiedział nam dyrektor ds. marketingu Arki Wojciech Pertkiewicz, w rzeczywistości klub sprzedał komplet 15 139 biletów. 

- Niestety mrozy dochodzące do minus 12-15 stopni celsjusza skutecznie odstraszyły część naszych fanów. 


Na nadchodzącą rundę Arce udało się sprzedać ponad 4,5 tys. karnetów. - W czwartek o godzinie 12:00 zakończyliśmy sprzedaż abonamentów na rundę wiosenną bieżącego sezonu. Nabywców znalazło dokładnie 4507 karnetów. Dla wszystkich, którzy zakupili karnety w ostatniej chwili, czyli między poniedziałkiem (21 lutego), a czwartkiem (24 lutego) będą one do odbioru przed meczem z Wisłą w kasie technicznej stadionu od ul. Olimpijskiej. Począwszy od godz. 16.00 - podaje dyrektor. 

W piątek 25 lutego drużyna z Trójmiasta inauguruje rundę wiosenną meczem przeciwko Wiśle Kraków - ponieważ pogoda

 będzie równie niesprzyjająca organizatorzy spodziewają się około 10 tysięcy kibiców na stadionie. Pełny będzie również sektor gości, który szczelnie wypełnią fani Wisły wspólnie z kibicami gdańskiej Lechii.

 

- Potwierdzam, że spodziewamy się około 10 tysięcy kibiców na meczu z Wisłą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekazaliśmy Wiśle 750 biletów na to spotkanie - czyli 5 proc. pojemności naszego stadionu. Tyle dokładnie mieści sektor gości - dodaje Pertkiewicz

W tej rundzie Arka zagra jeszcze takie "hitowe" spotkania jak: kwietniowe derby Trójmiasta z Lechią, w 17. kolejce w meczu przyjaźni spotka się z poznańską Lokomotywą, a w maju podejmie w Gdyni stołeczną Legię.

- Liczymy, że w tych spotkaniach dzięki lepszej pogodzie mecze obejrzy już komplet publiczności - zapowiada z nadzieją Wojciech Pertkiewicz

 

Aleksander Wójcik 
Poprzedni Następny

Mapa Strony

|