23.02.2011

Polecieli wyżej niż Orlęta!

Nabierają tempa przygotowania lidera Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych do rundy wiosennej. Chociaż do pierwszego ligowego meczu pozostał jeszcze miesiąc, to już teraz młodzi Arkowcy prezentują wysoką formę. W kolejnym sparingu pokonali oni przedstawiciela III ligi - Orlęta Reda.

Arka Gdynia - Orlęta Reda 2:0 (2:0)

Bramki: Róg 21', Wesserling 29' (k)

Arka: Chudzik (70' Szymkowiak), Kiernozek, Łaga, Haberka, Króll, Wesserling, Róg (70' Orczyk), Sochaj, Nawrocki (70' Janiak), Domaschke (45' Wesołowski), Ochrymiuk (70' Żemojtel).

Pomimo niesprzyjającej pogody mecz udało się rozegrać na bocznym sztucznym boisku. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie młodzi Arkowcy, którzy już w pierwszej połowie ustalili wynik spotkania. Prowadzenie dla żółto-niebieskich uzyskał Karol Róg w 21 minucie meczu. Napastnik ten po prostopadłym podaniu z głębi pola znalazł się w  sytuacji sam na sam z bramkarzem, ktoremu nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Zaledwie kilka minut później jeden z naszych zawodników zostal sfaulowany w polu bramkowym. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, którego  skutecznym egzekutorem okazał się Mateusz Wesserling. Drużyna z Redy również miała swoje sytuacje bramkowe lecz dobrze spisywali się  bramkarze Arki: Daniel Chudzik i Krzysztof Szymkowiak. Szczególnie ten pierwszy, w sytuacji sam na sam zatrzymał zawodnika gości piękną interwencją. Zatem zasłużone zwycięstwo Arki, mimo ciężkich warunków mecz mógł się podobać i okazał się pożyteczną jednostką treningową dla drużyny.

Kolejny sparing już w najbliższą niedzielę o godz. 11:00, rywalem młodych gdynian będzie A-klasowa  Błyskawica Reda Rekowo Dolne.