TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

03.02.2011

Gala Gdyńskiego Sportu. Michał Szromnik nadzieją!

Najlepsi sportowcy roku 2010 otrzymali nagrody Prezydenta Gdyni. Uroczysta Gala Gdyńskiego Sportu odbyła się 2 lutego 2011 w Teatrze Muzycznym.
W kategorii "Nadzieja Gdyńskiego Sportu" wśród wyróżnionych znalazł się Michał Szromnik, utalentowany bramkarz trenujący z pierwszym zespołem, medalista MP juniorów, kadrowicz Reprezentacji Polski U-18.

 

Gala sportu stwarza wyjątkową okazję do podsumowania wydarzeń sportowych 2010 roku.

Sukcesy gdyńskich sportowców sprawiają, że coraz więcej dzieci, młodzieży, a także i dorosłych zaczyna interesować się sportem. W Gdyni czynnie uprawia sport 5000 dzieci i młodzieży i tyle samo osób dorosłych zrzeszonych w ponad 130 klubach i stowarzyszeniach sportowych.
 

Sukcesami młodych sportowców mogą pochwalić się m.in. żeglarze z MKŻ Arka,  młodzi piłkarze Arki  i rugbiści z Arki,  a także zawodnicy z wielu innych klubów.

 

Należy wspomnieć o wielu młodych ludzi uprawiających sport w swoich szkołach. Rozgrywki sportu szkolnego swoim zasięgiem obejmowały uczniów od klas pierwszych szkół podstawowych aż do maturalnych. W roku szkolnym 2009/2010 odbyło się blisko 200 zawodów sportowych w których łącznie rywalizowało prawie 12 tysięcy uczniów.

W trosce o dobre warunki do uprawiania sportu powstały kolejne obiekty w  szkołach. W 2010 roku została oddana do użytku szkolna hala sportowa przy SP 18 wraz z boiskami ze sztuczną nawierzchnią, umożliwiającą piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Jesienią koło SP35 powstało nowoczesne, oświetlone  boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą. Obecnie trwaja przygotowania do powiększania bazy sportowej przy SP6, lALO i VI LO.

 

 żródło: www.gdynia.pl
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia