TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

29.01.2011

Powrót do Polski. 3 lutego wylot do Turcji. Arka 'stranieri' stoi?

Po wczorajszym sparingu nasi zawodnicy musieli się jeszcze przygotować do wczesnego wstania i sprawnego opuszczenia gościnnego miejsca zgrupowania pod Malagą.

Już o 7.30 zawodnicy opuścili Hotel, o 8.00 byli na lotnisku i o 9.20 wylecieli z Malagi. Około 14-stej większość zawodników przesiadła się do autokaru jadącego do Gdyni. Część z nich rozjechała się jeszcze po Europie i zamelduje się w klubie w poniedziałek o godz. 15.00 gdzie zespół na godzinę 16.00 ma wyznaczony trening. Marcelo Moretto wrócił do Portugalii i tam będzie załatwiał w ambasadzie wizę pracowniczą, aby jak najszybciej pojawić się na badaniach medycznych.

Podczas tego zgrupowania głównym celem zespołu były: kontynuacja pracy nad siłą i wytrzymałością oraz dzięki lepszej niż w Polsce aurze elementy treningów czysto piłkarskich.

Arka rozegrała 3 sparingi z bardzo dobrymi drużynami: 0:0 z Young Boys Berno, 2:3 z FC Sion i 1:3 z FC Timisoara.

Warto zaznaczyć, że we wczorajszym sparingu w wyjściowym składzie znalazło się tylko 3 Polaków: Szmatiuk, Płotka i Zawistowski. To także symbol zmian jakie nastąpiły w kadrze naszego zespołu na przestrzeni ostatniego roku. Oczywiście to nie musi być stała tendencja, ale być może doczekamy się meczu w którym pierwszą jedenastkę stworzą sami zawodnicy zagraniczni.Jak podkreślał trener Dariusz Pasieka wyniki sparingów były tym razem sprawą drugorzędną:

Najważniejsza była realizacja założonego planu zajęć. Jestem zadowolony z zaangażowania zawodników zarówno w czasie zajęć jak i podczas sparingów. Brakowało nam nieco szybkości i świeżości podczas spotkań, stąd zdarzały się błędy, które w kolejnym etapie przygotowań na jakim wkrótce będziemy uda się wyeliminować. Jestem jednak o to spokojny. Podobnie jest w przypadku Marcelo Moretto, który także potrzebuje czasu na zgranie z drużyną, poznanie naszego sposobu gry. Nad tym bedziemy pracować podczas drugiego zgrupowania.

Warto dodać, że zespół pojawi się na pierwszym treningu w Gdyni w poniedzialek o 16.00. We wtorek odbędą się dwa: o 10.00 i 16.00 , a w środę o 10.00, po czym w nocy drużyna wyjedzie do Berlina, aby udać się do tureckiego Side na drugie zgrupowanie, które potrwa od 3 do 13 lutego.


trPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia