TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.12.2010

Oldboye Arki i Bałtyku zagrają 1 stycznia. Zapraszamy!

Po raz 20 zagrają oldboye Arki i Bałtyku w noworocznych derbach piłkarskich Gdyni. Przed rokiem po zaciętej grze triumfowali żółto-niebiescy 3:2.

Jak zwykle w samo południe 1 stycznia na stadionie rugby swój mecz rozegrają byłe gwiazdy i przyjaciele z dwóch gdyńskich klubów: Arki i Bałtyku. Wielu z nich podczas swojej kariery reprezentowało barwy obu drużyn więc i podczas tych noworocznych pojedynków zdarzało im się grać z obu stron.

Jak przekazał nam Tadeusz Motowidło pierwszy taki mecz odbył się w 1981 roku i wygrał wtedy Bałtyk. W trzech ostatnich pojedynkach górą był Bałtyk w 2008 i dwukrotnie Arka w 2009 i 2010. Ogółem bilans jest "mniej więcej na remis".

W składach obu drużyn jak zapowiada Jacek Kaszubowski - jeden z młodszych uczestnikow meczu (rocznik 1965) zobaczymy m.in:

Bałtyk: Michniewicz, Cybulski, Własny, Dubicki, Janusz Kanabaj i gościnnie Tomasz Wałdoch.

Arka: Głabiński, Rajski, Janusz Szewczyk, Ulanowski, Kaszubowski, Korynt, Mądrzak, Ziółkowski, Radoń, Hoppe, Zinko, Adamiuk, Lisewski.

Sędzią tego meczu będzie Paweł Dreschel. Mecz potrwa 2 x 40 minut, a więc oldboye w coraz lepszej formie!

Tak było podczas meczu na inaugurację 2010 roku TUTAJ

Wszystkich kibiców którzy nowy rok chcą powitać z gdyńską piłką i zaczerpnąć świeżego powietrza po szaleństwach sylwestrowej nocy zapraszamy!

trPoprzedni Następny

Mapa Strony

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia