TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

08.12.2010

Szlachetna paczka! Arka Gdynia, Real Madryt i inni - dołącz i TY!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Obok innych zaplanowanych wcześniej akcji także do niej spontanicznie przyłączyli się piłkarze Arki Gdynia!

Relacja dostępna w ARKA-TV do obejrzenia: TUTAJ

Żółto - niebiescy postanowili wspomóc rodzinę Pani Emilii (lat 38) z Łężyc, której w ostatnim czasie do trudnych warunków materialnych dołączyła tragiczna historia związana z wypadkiem samochodowym jej syna Pawła (19 lat). Przeszedł on wiele ciężkich operacji i czeka na kolejne. Rehabilitacja, której ma być poddany będzie bardzo długa i kosztowna. Jeśli dodamy do tego przewlekłą chorobę córki Moniki (18 lat) i ciężkie warunki lokalowe to widzimy, że wsparcie tych osób było niezbędne.

Każda z rodzin poprzez swojego opiekuna i wolontariuszy przygotowuje listę potrzeb. My także otrzymaliśmy taką listę i dziś wybraliśmy się na zakupy.

Aktywny i czynny udział w imieniu zespołu brali kapitan Norbert Witkowski oraz wspierający się jeszcze o kulach Filip Burkhardt. Listę zakupów skrupulatnie sprawdzał i wypełniał rzecznik klubu.Początkowo wszyscy starali się na zasadzie kompromisu dokonywać wyboru kolorów, rodzaju odzieży i dodatków do nich. Zdecydowanie przy zakupach "bardziej domowych", a więc jeśli chodzi o produkty żywnościowe, środki czystości "piłkę przejął" kapitan i wręcz "szalał" między półkami co chwila dorzucając do kosza nowe produkty!

Norbert nie ukrywał, że to wielka przyjemność, ale i odpowiedzialność robić zakupy ze świadomością, że ktoś bardzo tego potrzebuje:

Chciałbym, abyśmy mieli pełne dwa kosze. Wiem z doświadczenia jakie produkty najbardziej przydają się w domu i na tej podstawie uzupełniam naszą listę asortymentu. Możliwość zrobienia komuś radości sprawia, że chcemy aby rzeczywiście te rzeczy które wybierzemy przydały się nie tylko "na teraz". Dlatego robimy pewne "zapasy" i nie ograniczamy się w ilościach poszczególnych produktów. Nie zastanawialiśmy się nawet minuty gdy padła propozycja przystąpienia do akcji! - zapewnił.Sprawnie między półkami mimo kul poruszał się Filip Burkhardt. Dla niego była to forma "rehabilitacji".

Jestem jeszcze na miejscu w Gdyni i nie miało dla mnie znaczenia to, że chodzę jeszcze przy pomocy kul. Czułem taką potrzebę aby w tym uczestniczyć i uważam to za wielki przywilej, że możemy w ten sposób pomagać innym.

W zakupach wspomagała nas Pani Basia z obsługi hipermarketu REAL, która niektóre rzeczy przymierzała, aby sprawdzić czy Panowie dokonali właściwego wyboru danego rozmiaru...

Po ponad 2 godzinnych zakupach wszystko zostało zapakowane w świąteczne torby i wszyscy udali się do Szpitala Miejskiego w Gdyni, gdzie w towarzystwie wolontariuszki z naszego regionu - Marty Czapczyk czekała na nas Pani Emilia z córką i synem. Dla Pawła już ponad miesięczny pobyt w szpitalu to ciągła walka ze swoim organizmem i psychiką. Tak poważny wypadek w młodym wieku na szczęście nie podłamał go i było to widoczne podczas naszej wizyty. Paweł ucieszył się z prezentów od piłkarzy, których zresztą powitał ...w żółto-niebieskim szaliku. Wręczając rodzinie prezenty zawodnicy na początku przekazali mu klubowe gadżety, a w szczególny sposób Pawłowi spodobała się smycz, którą uznał za niezwykle praktyczny i przydatny prezent!

Norbert i Filip zaprosili go oczywiście na mecz Arki na nowym stadionie i z doświadczenia życzyli wytrwałości przy żmudnym procesie rehabilitacji, który go czeka.

Warto zaznaczyć, że piłkarze Arki włączyli się do akcji która może zyskać na popularności tak jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podobnie jak wcześniej inni znani sportowcy. Byli to m.in. siatkarze reprezentacji Polski, kulomiot Tomasz Majewski, tyczkarka Monika Pyrek, tenisistki - siostry Urszula i Agnieszka Radwańskie.

Całość koordynuje Stowarzyszenie "Wiosna". Jak widać zimą serca topnieją i mimo mrozu są gorące!

Od dziesięciu lat dokonujemy rzeczy niemożliwych, oto kolejny dowód – cieszy się wypowiadajac się na oficjalnej stronie akcji ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia.

Właśnie podpisany przez księdza Jacka Certyfikat wręczyła na ręce kapitana Arki, Marta Czapczyk dziękując w imieniu Stowarzyszenia i obdarowanej rodziny.Tym razem udało nam się zachęcić do pomocy sportowców, których wizerunek ma wartość liczoną w milionach euro, a umówienie się z nimi na wywiad graniczy z cudem! Mam nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni: też skrzykną drużynę i zrobią PACZKĘ – dodaje.

Do tego grona dołączyli piłkarze Realu Madryt, dzięki Jerzemu Dudkowi, który zgodził się wystąpić w telewizyjnym spocie promującym SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Cristiano Ronaldo, Iker Casillas, Pepe i inni zawodnicy Realu Madryt przygotowali SZLACHETNĄ PACZKĘ dla wybranej przez siebie ubogiej rodziny z Polski!

Warto dodać, że Stowarzyszenie tylko w 2009 roku przekazało pomoc o łącznej wartości 6,4 mln zł do ponad 8000 rodzin potrzebujących, angażując blisko 5000 wolontariuszy w całej Polsce.

By akcja mogła się odbywać, niezbędna jest pomoc dobroczyńców, czyli osób, które wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ finansowo.

Każdy z nas może wesprzeć akcję! Wybór rodziny, wpłaty i szczegóły TUTAJ

Dziękujemy dyrekcji hipermarketu Real za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zakupów oraz zgodę na rejestrację przez kamerę ARKA -TV. Szczególne podziękowania dla kierowniczki działu przemysłowego Pani Aleksandry Dominiczak oraz Pani Basi Prądzyńskiej! Dziękujemy także za wyrozumiałość pielęgniarkom z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Miejskiego w Gdyni.


tomrybPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia