29.10.2010

ME: Arka - Ruch 1:2

W meczu 11. kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy Arka Gdynia przegrała z Ruchem Chorzów 1:2. (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Robert Ziętarski z rzutu karnego. W 12 dotychczasowych spotkaniach żółto-niebiescy zdobyli 14 punktów.

11. kolejka Młodej Ekstraklasy:

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
Robert Ziętarski 75' (k) - Bartosz Flis 35', Mateusz Kwiatkowski 90'

Arka: Szromnik (46 Rybicki) - Mokwa, Sulewski (46 Dąbrowski), Wojowski, Brodziński, Liberadzki - Bębenek (73 Wesołowki), Słowiński (62 Danielowski), Paprocki (46 Ziętarski), Bożok - Szwoch (62 Bartlewski).

Pierwsza połowa to popis niedokładności z obydwu stron. Piłkarze obu drużyn rzadko gościli pod bramką przeciwnika. Przewagę miał Ruch, ale przez długi czas zapędy ofensywne chorzowian ograniczały się do niecelnych strzałów z dystansu. W 35. minucie obrońcy Arki pozostawili w polu karnym niepilnowanego Bartosza Flisa, który po dośrodkowaniu z prawej strony strzałem głową zdobył prowadzenie dla Niebieskich.

W drugiej części gry na boisku działo się znacznie więcej. Duża zasługa w tym żółto-niebieskich, którzy z uporem dążyli do wyrównania. Szczególnie groźnie pod bramką gości było po strzałach zza pola karnego. Gola nasi piłkarze zdobyli jednak z rzutu karnego. Pewnym egzekutorem w 75. minucie był Robert Ziętarski. Po zdobyciu gola arkowcy nadal atakowali i wydawało się, że przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jednak w 90. minucie goście wykonywali całą serię rzutów rożnych i po jednym z nich w zamieszaniu podbramkowym do piłki dopadł Mateusz Kwiatkowski, który pokonał Michała Szromnika i zapewnił gościom zwycięstwo.