26.10.2010

Juniorzy Arki jak PSV! (relacje)

Identycznym wynikiem jak niedzielne spotkanie w holenderskiej Eredivisie, pomiędzy PSV Eindhoven i Feyenoordem Roterdam, zakończyły się spotkania obu naszych juniorskich drużyn. Zarówno podopieczni Roberta Wilczyńskiego jak i Krzysztofa Janczaka zaaplikowali rywalom z Tczewa po 10 goli nie tracąc żadnego.

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 11. kolejka:

Arka Gdynia - Gryf 2009 Tczew 10:0 (4:0)
Bramki:
17' Domaschke, 19' Sochaj, 25' Domaschke, 43' Wesserling, 46' Patok, 58' Nawrocki, 74' Sochaj, 77' Janiak, 88' Róg, 89' Róg.

Arka Gdynia: Rybicki, Kleser, Kostkowski, Haberka, Łaga(60' Lewandowski), Wesserling, Sochaj, Nawrocki (60'Janiak), Róg, Domaschke, Patok (60' Żemojtel).

Wynik mówi za siebie, Arka zdominowała przeciwnika, aczkolwiek pierwsza bramka padła dopiero w 17 minucie. Ładnym zagraniem popisał się Krystian Sochaj a Christian Domaschke ładnym uderzeniem wyprowadził Arkę na prowadzenie. Zaledwie dwie minuty potem Sochaj po rzucie rożnym podwyższył prowadzenie. W 25 minucie Domaschke zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Tuż przed przerwa w zamieszaniu pod bramką gości przytomnością wykazał się Mateusz Wesserling. Do przerwy 4:0 dla Arki. Zaledwie minutę po przerwie Filip Patok ładnym uderzeniem z dystansu podwyższył wynik. Kolejna bramka padła w 58 minucie, przebudził się w meczu Michał Nawrocki i ładnym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza Gryfa. Kolejne bramki całkowicie odebrały ochotę do gry tczewianom. Do końca meczu arkowcy strzelili jeszcze cztery gole i w efekcie pokonali Gryfa 10:0.

Po meczu trener Robert Wilczyński powiedział: - cieszę się z wyniku, duże pochwały dla chłopaków - ciężka praca daje rezultaty. Grając z drużyną teoretycznie słabszą ciężko skoncentrować się przez cały mecz, nam się to udało. Przyjemnie się z tą ekipą pracuje. Mam nadzieje, że ciężka praca da nam dużo radości i wygranie ligi.

Pozostałe wyniki 11. kolejki tutaj, tabela tutaj.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 11. kolejka:

Bramki:
4' Patelczyk, 17' Wardziński, 23' Wardziński, 38' Wardziński, 43' Seweryn, 48' Stolc , 51' Wardziński, 61' Stolc, 69' Wardziński, 73' Wardziński.

Arka Gdynia: Kamola, Marcjanik, Robakowski (55' Malinowski), Szulc P., Patelczyk, Kreft, Matys, Kwaśnik, Stolc, Seweryn, Wardziński.

Juniorzy młodsi tak samo jak starsi koledzy odprawili do domu zespól z Tczewa z bagażem 10 bramek. Od początku meczu Arka uzyskał dużą przewagę. Bardzo dobra gra całego zespołu, zarówno w ofensywie jak i defensywie, zaowocowała wysokim zwycięstwem. Wysoką skutecznością wykazał się Maciej Wardziński, który zdobył aż 6 bramek. Bardzo dobry mecz rozegrał również Mikołaj Kreft, który popisał się 4 asystami.