19.10.2010

Juniorzy: Kwidzyn zdobyty (relacje)

Solidarnie po cztery gole zdobyli nasi juniorzy w wyjazdowych potyczkach z rówieśnikami z Kwidzyna. Po 10. kolejkach juniorzy starsi z kompletem zwycięstw samodzielnie przewodzą w tabeli, ich młodsi koledzy są na drugim miejscu i gonią liderujący Bałtyk.

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 10. kolejka:

Rodło Kwidzyn - Arka Gdynia 1:4 (0:2)
Bramki dla Arki:
21' Bukowski, 24' Bukowski, 57' Nawrocki, 88' Patok.

Arka Gdynia: Chudzik, Kleser, Haberka( 75' Lewandowski), Króll (46' Szulc P.), Domaschke, Pionk (46' Janiak), Wesserling, Sochaj (75' Uliasz), Nawrocki, Bukowski, Róg (75' Patok).

Kolejne zwycięstwo odnieśli arkowcy, którzy są samodzielnym liderem. Tym razem Arka zmierzyła się w Kwidzynie z tamtejszym Rodłem. Żółto-niebiescy pewnie wygrali 4:1. Po akcji skrzydłem Adriana Bukowskiego idealnie obsłużony podaniem został Karol Róg i ładnym uderzeniem dał prowadzenie dla gdynian. Była to 21 minuta meczu. Zaledwie trzy minuty później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. Po przerwie styl Arki nie zmienił się, goście atakowali, jednak nie ustrzegli się błędu. Indywidualna akcja zawodnika Rodła zakończyła się uzyskaniem przez gospodarzy kontaktowego gola. Nie minęło kilka minut a mógł być remis. Jednak w sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł Daniel Chudzik. Był to trochę nerwowy okres dla gdynian, jednak z czasem odzyskali oni panowanie na placu gry czego potwierdzeniem były kolejne dwa gole. W 57 minucie, po rzucie rożnym, do piłki doszedł Michał Nawrocki i zdobył trzeciego gola dla Arki. To trafienie uspokoiło arkowców i w końcówce meczu Filip Patok "szczupakiem" przypieczętował zasłużone zwycięstwo.

Pozostałe wyniki 10. kolejki tutaj, tabela tutaj.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 10. kolejka:

Rodło Kwidzyn - Arka Gdynia 0:4 (0:3)
Bramki:
12' Stolc, 16' Mądrachowski, 26' Stolc, 68' Wardziński.

Arka Gdynia: Kamola, Marcjanik, Zalewski, Piechowski, Patelczyk (60' Szulc P.), Wardziński, Matys, Kreft, Stolc (70' Malinowski), Mądrachowski, Seweryn.

Od początku spotkania zespół Arki Gdynia osiągnął dużą przewagę. Gra toczyła się na połowie przeciwnika. W 12 minucie po rzucie rożnym bramkę głową zdobył Przemek Stolc. Cztery minuty później, po indywidualnej akcji, bramkę zdobył Jakub Mądrachowski. W 26 minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Stolc a drugą asystą popisał się Adrian Seweryn. Pomimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji w pierwszej i drugiej połowie arkowcy zdobyli tylko jedną bramkę. W 68 minucie bardzo dobre prostopadłe podanie Daniela Piechowskiego i Maciej Wardziński będąc sam na sam z bramkarzem skutecznie wykończył całą akcję.