TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.08.2010

Arka w drodze do Poznania. Optymizm i wiara w siebie.

Po porannym treningu 18-sto osobowa kadra udała się do Poznania na spotkanie z mistrzem Polski Lechem Poznań.

Oto zawodnicy, których do dyspozycji będzie miał trener Dariusz Pasieka.

Bramkarze
33 Norbert Witkowski
35 Michał Szromnik

Obrońcy
8 Michał Płotka
13 Piotr Robakowski
17 Marcin Kalkowski
20 Emil Noll
22 Marciano Bruma
23 Maciej Szmatiuk

Pomocnicy
7 Paweł Zawistowski
10 Marcin Budziński
19 Miroslav Bożok
25 Filip Burkhardt
31 Paweł Czoska
36 Denis Glavina

Napastnicy
11 Tadas Labukas
21 Joseph Mawaye
26 Rafał Siemaszko
27 Mirko Ivanovski

W Poznaniu na meczu dopingował będzie swoich kolegów także Ante Rozic.Na treningu przed wyjazdem po rozbieganiu i koordynacji ogólnej, ćwiczeniach z piłkami oraz elementami taktyki, zawodnicy wykonywali na końcu stałe fragmenty gry.Optymizm naszych kibiców prezentowany obok w sondzie dotyczącej wyniku, przekłada się także na nastroje w drużynie chociaż nie mają one nic wspólnego z butą, ale wynikają z realnej oceny swoich umiejętności i wiary w zespół.

Pytaliśmy zawodników przed wyjazdem o to jak wykorzystać takie sytuacje jak w meczu z Wisłą i nie przegrać z Lechem...Paweł Zawistowski:
Wykończenia sytuacji Miro czy Filipa wynikały z ich decyzji i były one dobre. Przecież gdyby szukali jeszcze dodatkowych zwodów i nic by z tego nie wyszło to wtedy też zarzucano by im...czemu nie strzelali. Po meczu wszystko dobrze się analizuje, a na boisku decyzje trzeba podejmować natychmiast. Ja kiedyś przegrałem z Lechem 0:1 po bramce "Lewego" w końcówce, ale jego już tam nie ma , a więc...

Liczymy na podania Pawła oraz dobrą grę Filipa Burkhardta i jego skuteczność. Dla niego każdy mecz w Poznaniu to występ w rodzinnym mieście.

Na pewno będą jak zwykle moi rodzice, dziewczyna i wielu znajomych. Uważam, że jesteśmy w dobrej dyspozycji, a trzy punkty to jest to co by mnie najbardziej uradowało!- powiedział Filip.

Dla jeszcze jednego zawodnika ten wyjazd będzie szczególny. Wskutek infekcji Hieronima Zocha drugim bramkarzem Arki w tym meczu będzie srebrny medalista Mistrzostw Polski juniorów młodszych Michał Szromnik, który nie ukrywał radości:

Wiem, że to wskutek niedyspozycji kolegi, ale cieszę się że to wypadło akurat na mecz w Poznaniu. Nowy stadion, wspaniała atmosfera, a ja będę niemal w centrum tych wydarzeń.Michał równie zdecydowanie odpowiedział na pytanie czy nie boi się jeśli miałby wskutek wydarzeń na boisku zadebiutować w lidze.

Nie boję się, jak trzeba będzie to zagram, po to przecież trenuję. - dodał.

Największa odpowiedzialnosć spoczywać będzie jednak na barkach i w dłoniach Norberta Witkowskiego. Pytaliśmy go czy po objęciu funkcji kapitana coś się zmieniło i jak ocenia starcie z Lechem oraz swoje ewentualne z niedawnym kolegą z zespołu Joelem Tshibambą.

Już wcześniej miałem posłuch w drużynie, także nic się nie zmieniło (śmiech). Na razie nie było żadnych kontrowersji, atmosfera w drużynie jest świetna, trzymamy sie razem. Komunikacja jest na wysokim poziomie, nie ma problemów i nie przybyło mi stresów. Jeśli spotkamy się z Joelem na boisku to być może przypomnimy sobie parę zagrań z niedawnych gier wewnętrznych. O ich rezultatach i okolicznościach nie będę wspominał natomiast powiem, że nie stoję na straconej pozycji.

Trener Dariusz Pasieka jak zwykle nie prorokuje, ale chciałby powtórzyć dobrą grę z Wisłą, natomiast oczekuje, że efekty będą lepsze:

W momencie ogłoszenia terminarza wiedzieliśmy, że początek zaczynamy z wysokiego"C". Pokazaliśmy w Krakowie, że łatwo wygrać z nami się nie da. Mamy nadzieję, że również dobrze zaprezentujemy się w Poznaniu z Lechem.

Trzymamy więc za żółto-niebieskich kciuki i zapraszamy jeszcze do przeczytania naszego tradycyjnego wywiadu przedmeczowego.

Tym razem z Denisem Glaviną i Mirko Ivanovskim TUTAJ.

tomrybPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia