TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.07.2010

Marciano Bruma z Austrii: Robimy postępy.

W tym sezonie w Arce zagra rekordowa liczba zagranicznych zawodników. Niedawno zakończyły się mistrzostwa świata, a kolejny przedstawieciel z kraju wicemistrzów - Holandii będzie obecny w Arce także w tym sezonie.

Przesłaliśmy do Marciano Brumy pytania droga meilową i poprosiliśmy o kilka wrażeń dotyczących zakończonego "World Cup" oraz pobytu na zgrupowaniu.

Marciano jak widać na zdjęciu sumiennie podszedł do sprawy.

Jakie są Twoje wrażenia po zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata? Co sądzisz o meczu finałowym?

Uważam, że Holandia zagrała dobrze, ale Hiszpania jeszcze lepiej! Hiszpanie mają obecnie bardzo dobrą drużynę, ale gdyby Robbenowi udało się wykorzystać kilka sytuacji to byłby to zupełnie inny mecz.

Mimo dobrego wyniku Oranje, sam finał był trochę rozczarowujący. Z jednej strony nikt nie spodziewał się, że Holandia zajdzie tak daleko, ale skoro już awansowali do decydującego spotkania to uważam, że powinni je wygrać.

Mimo, że jesteś teraz na zgrupowaniu, powiedz jak podoba Ci się Gdynia?

Nie poznałem jeszcze niestety miasta, gdyż praktycznie cały czas trenowaliśmy dwa razy dziennie. Udało mi się zobaczyć trochę wybrzeża w Sopocie i uważam, że jest tam bardzo fajnie.

Jak czujesz się w tym momencie okresu przygotowawczego, czy jesteś zadowolony ze swojej aktualnej dyspozycji?

Generalnie dobrze, ponieważ czuje się dużo lepiej niż przed przyjazdem tutaj. Moja forma jest lepsza, coraz lepiej współpracuje mi się z kolegami, wydaje mi się, że gramy lepiej razem.

Niestety po meczu z Dundee poczułem ból w tylnej części mojego kolana. Miałem już prześwietlenie i na szczęście nie jest to nic poważnego, za kilka dni powinno być już ok!

Co sądzisz o nowych kolegach? Czy uważasz, że będziecie dobrą drużyną?

Zawodnicy są przyjacielscy, uważam że atmosfera jest dobra. Wszyscy ciężko pracujemy, ale jest też czas na drobne żarty. Od początku wiedziałem, że przed nami bardzo dużo pracy do wykonania, abyśmy grali dobrze jako drużyna.

Tutaj w Austrii wygraliśmy niemal wszystkie mecze i uważam, że prezentujemy się lepiej niż wcześniej, co jest bardzo dobrym znakiem na przyszłość.

Dzięki i życzymy szybkiego powrotu do pełnej dyspozycji!

Pozdrawiam w imieniu całego zespołu wszystkich kibiców Arki!

Rozmawiał: Alek Reyman.

foto: Pucha.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia