TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.06.2010

Spotkanie ze sponsorami. Z Arką na dobre i na złe byle nie nerwowo!

Przygotowania do nowego sezonu mimo urlopów graczy w klubie idą pełną parą, natomiast nie mogło zabraknąć podsumowania sezonu w gronie sponsorów, a więc firm dzięki którym Arka funkcjonuje i ma nadzieję na lepszą przyszłość.

Okazją do tego było spotkanie w gdyńskim Hotelu Hotton. Obecni byli wszyscy, którym los Arki leży na sercu i na których Arka może liczyć na czele z Prezydentem Gdyni Panem Wojciechem Szczurkiem, któremu towarzyszyła pełnomocnik ds. sportu UM Pani Joanna Zielińska. Sponsora głównego Arki firmę Polnord reprezentowali Prezes Wojciech Ciurzyński oraz wiceprezes Piotr Wesołowski. To podkreślało zaangażowanie najważniejszych firm wspierających Arkę od kilku sezonów i inwestujących w jej rozwój.

Nie zabrakło także reprezentujących Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji Dyrektora Jerzego Jałoszewskiego oraz wicedyrektora Dariusza Schwarza . To z nimi na co dzień współpracujemy i od tej współpracy zależy sprawne funkcjonowanie klubu na płaszczyźnie sportowej i administracyjnej.

Po przypomnieniu przebiegu minionego sezonu przez prowadzącego spotkanie rzecznika prasowego klubu podziękowania sponsorom przekazał Przewodniczący Rady Nadzorczej Witold Nowak.Podkreślił, że klub docenia decydującą rolę jaką odgrywają wszyscy sponsorzy Arki:

W imieniu właściciela naszego Klubu mam szczególną przyjemność podziękować za Państwa wsparcie, które jest dla nas wyjątkowo ważne, aby móc budować przyszłość naszego zespołu.

Szczególnie chciałbym podziękować Prezydentowi Miasta Gdynia za ogromną dbałość o sport w naszym mieście. Właśnie na nowo realizowanym stadionie będzie możliwość szerszego zaprezentowania produktów jak i firm. Nie ustajemy w wysiłkach aby nasza oferta kierowana do aktualnych jak i nowych sponsorów była coraz bardziej atrakcyjna. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i zapraszamy do dalszej owocnej współpracy.


Wagę zaangażowania nie tylko sponsorów, ale i właściciela klubu Pana Ryszarda Krauze podkreślał Prezydent Gdyni:Na początku chciałbym podziękować wszystkim którzy wspierają nasz gdyński klub. Ważnym jest fakt, że możemy liczyć na tak wspaniałe grono sponsorów oraz partnerów, którzy wspierają Arkę zarówno w tych dobrych jak i ciężkich chwilach.

Budowa nowego stadionu jest dla nas wszystkich prawdziwym wyzwaniem, dlatego niezwykle ważnym jest dla nas utrzymanie Arki w Ekstraklasie. Chciałbym aby to właśnie na nowym stadionie Arka osiągała wielkie sukcesy i walczyła o wysokie miejsce w tabeli. Mamy nadzieje, że już nie będziemy musieli drżeć o wynik i sytuację w tabeli do ostatniej kolejki.

Dziękuję za podkreślenie roli Miasta, ale z tego miejsca chciałbym podziękować jeszcze jednemu i najważniejszemu sponsorowi. Dziękuję Ryszardowi Krauze, który oprócz tego, że jest właścicielem klubu jest również jego najważniejszym i największym sponsorem.

Cisząc się z faktu iż Arka grać będzie wkrótce na nowym stadionie życzę nam wszystkim wielu emocji, wrażeń oraz sukcesów w przyszłym sezonie.


Prezes Wojciech Ciurzyńskipodkreślił, że dla firmy Polnord współpraca z Arką wynika ze strategii:Polnord wspiera Arkę i będzie tak także w tym sezonie. Mówiąc obrazowo i krótko „z głodu nie umrzemy”. Mając doświadczenie w biznesie wiem jak często trudno jest robić wspólne interesy. Kiedyś czytając A. Fredro utkwiły mi w pamięci pewne słowa, że „Polacy nie umieją robić interesów” i mam nadzieję, że nie miał racji patrząc na firmy, które są w stanie podobnie jak my wspierać Arkę. Życzę jej wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie. Chciałbym również przekazać Państwu i Klubowi życzenia sukcesów od pana Ryszarda Krauze, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Polnordu. .

Wiceprezes Piotr Wesołowskipodkreślił fakt iż Polnord nie kalkulował i nową umowę z Arką na nowy sezon podpisał 14 dni przed zakończeniem sezonu nie znając oczywiście finału rozgrywek.

Z Arką chcieliśmy być „na dobre i na złe czasy” - zapewnił.

Nawiązując do aktualnego stanu budowy stadionu informacje przekazał Dariusz Schwarz z GOSIR-u.

Stadion rośnie zgodnie z planem, a harmonogram prac jest pod ścisłym nadzorem. W chwili obecnej jesteśmy na etapie montażu elementów stalowych i widać, że na obiekcie postawiono już słupy oświetleniowe. Kolejnym etapem będzie instalacja zadaszenia. Nie ma żadnego zagrożenia dla tego aby Arka pierwsze swoje spotkanie rozegrała w rundzie wiosennej 2011 roku.

O tym, że nowy sezon zapowiada się jako atrakcyjne wyzwanie dla naszego Klubu i duże wyzwanie przed nowym zespołem, który będzie reprezentował nasze barwy nie trzeba było nikogo przekonywać. Na pewno wagę tego czują dyrektor sportowy Arki Andrzej Czyżniewski oraz trener Dariusz Pasieka, którzy zostali „wywołani do tablicy”.

Dyrektor Czyżniewski powiedział, że mocno zdaje sobie sprawę z oczekiwań sponsorów i kibiców. Nie podał jednak także sponsorom żadnych konkretnych nazwisk piłkarzy „nad którymi” pracuje gdyż często są to tematy uzależnione od czynników nieprzewidywalnych.Zdradził jednak, że właśnie przedwczoraj „upadł” temat transferu Krzysztofa Łągiewki (27 lat, występujący na pozycji obrońcy i defensywnego pomocnika) do Arki, który podczas porannego treningu swojego zespołu zerwał wiązadła krzyżowe.

Chciałbym zapewnić, iż zanim wydamy jakąkolwiek złotówkę oglądamy ją co najmniej dwa razy. Założyliśmy sobie pewne priorytety aby wzmocnić drużynę i do tego będziemy zmierzać w tym i przyszłych sezonach. Nie jest to prosta sprawa, a długotrwały proces który dopiero z biegiem czasu pozwala zrobić kolejny krok do przodu.

Biorąc pod uwagę przyszłość klubu celem tego jest także stworzenie działu scoutingu, który będzie pracował na jego sukces. Osoba odpowiedzialna za jego działalność zacznie pracę w klubie od 1 lipca. Zależy nam na tym aby nasz zespół rósł w siłę i budował się tak szybko jak buduje się nasz nowy stadion.


Wypowiedź tą uzupełnił trener Dariusz Pasieka:Chcemy zaprezentować lepszą drużynę w nadchodzącym sezonie i zrobimy wszystko aby tak się stało. Chciałbym abyśmy wszyscy mogli być z niej dumni i wiem że tak będzie. Obecnie zawodnicy są na urlopach, ale każdy z nich ma indywidualny plan treningów, który skrupulatnie musi realizować. My będziemy to oczywiście po powrocie do Klubu sprawdzali.

Po 3 tygodniach treningów w Trójmieście, wyjedziemy na jedno zagraniczne zgrupowanie. Tam będziemy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił z silnymi rywalami. Nad tym obecnie pracujemy i zapewniam, że interesuje nas gra w sparingach tylko z dobrymi zespołami. Uważam, że jest to dobry sposób aby porównać swoje umiejętności, a przy okazji uczyć się od lepszych. Ligę rozpoczynamy na początku sierpnia i do tego czasu będziemy maksymalnie starali się przygotować, aby jak najlepiej rozpocząć sezon.


Po przygotowanym przez Arka –TV filmie z bramkami z ub. sezonu Prezes Zarządu Jan Justka podziękował osobiście wszystkim firmom zaangażowanym w Klub. Warto tu podkreślić, iż za poszczególnymi firmami – partnerami stoją konkretne osoby z którymi klub współpracuje i którym dziękuje za zaufanie i wsparcie.Te osoby to:
Prezydent Wojciech Szczurek oraz Joanna Zielińska i Tomasz Banel z Urzędu Miasta, Prezes Wojciech Ciurzyński i wieceprezes Piotr Wesołowski z Polnordu, Dyrektor Jerzy Jałoszewski i wicedyrektor Dariusz Schwarz z GOSiR-u, Roman Walder prezes Toyota Anro Trade, Roman Walasiński - prezes firmy Swissmed, Andrzej Karnabal - prezes Chipolbrok, Maciej Jankowiak i Rafał Komorowski z firmy Red Box, Andrzej Synowiecki – prezes oraz Zbigniew Furman – dyrektor ds. handlu i marketingu z firmy Radmor, Marek Ignatowski – prezes i Ryszard Zaremba – wiceprezes firmy MTM, Waldemar Wroński prezes Bałtyk-bis, Bogdan Baca i Piotr Waldach reprezentujący Coca- Colę, Aleksander Wellenger prezes firmy OPEC, Ryszard Sobczyk – Auto Gdynia, Marek Kunce – prezes firmy Roltop, Rafał Niesiobędzki - właściciel firmy Led-Art., Andrzej Krzywicki – właściciel U7, Marcin Laskowski prezes CH Batory, Dorota Karnikowska – prezes Hotelu Wieniawa, Sebastian Didyk właściciel firmy Siscom i Wacław Wilk prezes firmy Ekotrade.

Do grona współpracujących pod koniec sezonu dołączył Maciej Faltyński przedstawiciel firmy NIKE.

Także wśród partnerów medialnych są osoby na które Arka może liczyć. To Artur Kiełbasiński z Polskapresse, Tomasz Wiśniewski z Radia Eska oraz Piotr Ruszewski z Exspressu Gdyńskiego.Na koniec warto dodać o miłym akcentem jakim na zakończenie oficjalnej części spotkania było przekazanie przez Prezesa Wojciecha Ciurzyńskiego z Polnordu na ręce Prezydenta Wojciecha Szczurka(symbolicznie jednej) 500 egzemplarzy książek pomorskich autorów z przeznaczeniem na cele kulturalno-oświatowePrezydent Wojciech Szczurek z zadowoleniem przyjął prezent i stwierdził:

Wspólnie tworzymy wspaniałe miejsca rozwoju dla sportu i kultury dlatego cieszę się, że możemy liczyć także na tak wspaniałe wsparcie. Właśnie głównie poprzez kulturę i sport możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Książki będą znakomitym prezentem dla wybranych przez nas miejsc do których trafią.

Po oficjalnej części był czas na rozmowy o przyszłości Arki w sympatycznej atmosferze Restauracji Bugatti, mieszczącej się na i piętrze kompleksu "Hotelu Hotton".tomryb,kamilPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia