TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.05.2010

Wszyscy z licencją na nowy sezon!

Czternaście klubów piłkarskiej Ekstraklasy otrzymało licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2010/11 - poinformował w czwartek przewodniczący komisji licencyjnej Hilary Nowak.

Na czerwcowym posiedzeniu komisja zajmie się wnioskami beniaminków. Pełną dokumentację złożył już Widzew Łódź, który ma już zapewniony triumf w rozgrywkach pierwszej ligi. Nie jest znany jeszcze drugi z nowych klubów Ekstraklasy.

- Licencję otrzymały wszystkie kluby, które się o nią ubiegały. W kilku przypadkach zdecydowaliśmy o nadzorze, bowiem dopatrzyliśmy się pewnych niedociągnięć. Polonia Bytom, Jagiellonia Białystok i Ruch Chorzów otrzymały nadzór finansowy i infrastrukturalny, zaś Wisła Kraków i Cracovia - infrastrukturalny - powiedział Nowak.

Szef komisji wyjaśnił, że co parę tygodni eksperci wydziału będą analizować sytuację w tych klubach. - W sprawach infrastrukturalnych chodzi przede wszystkim o poprawienie bezpieczeństwa kibiców. Mamy wątpliwości dotyczące także części prognoz finansowych. Gdyby okazało się, że któryś z klubów przystąpi do kolejnych rozgrywek z długami, wówczas licencji nie cofniemy, ale będziemy wnioskować o ukaranie - dodał.

Hilary Nowak podkreślił bardzo poważne podejście klubów do procesu licencyjnego i zaznaczył, że pewne uchybienia nie upoważniały komisji do nie przyznania licencji. - Przed rokiem sytuacja była diametralnie inna. Początkowo pięć klubów nie dostało licencji, potem cztery z nich obroniły się w systemie odwoławczym, a jednemu (ŁKS) się to nie powiodło - poinformował Nowak. - Przykład z zeszłego roku pokazał, że żarty się skończyły. Nie ma mowy o żadnych układach - zapewnił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato.

Przewodniczący komisji licencyjnej przyznał, że 14 klubów złożyło wymagane dokumenty do 31 marca. - Z opóźnieniem bardzo ważny dokument dostarczył Lech Poznań, ale nie mogę ujawnić, o jaki chodzi. Wystąpimy do Wydziału Dyscypliny PZPN o ukaranie wielkopolskiego klubu. Natomiast jeszcze w czwartek, podczas ostatniego dnia posiedzenia komisji, część z klubów uregulowała zaległe płatności - stwierdził Hilary Nowak.

źródło: PAP, 90minut

Tak więc teraz wszyscy możemy skupić się na budowie drużyny na przyszły sezon. To napawdę w stosunku do poprzednich sezonów komfortowa sytuacja dla klubu!

trPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia