TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

03.02.2010

Stadion Rugby przekazany przez wykonawcę. 14 lutego uroczyste otwarcie.

We wtorek odbyło się oficjalne przekazanie Stadionu Narodowego Rugby inwestorowi. Wykonawca przekazał pełną dokumentację techniczną wśród której jest także certyfikat dla sztucznej murawy podpisany przez Prezydenta FIFA Josepha Blattera.

Jak przekazał nam Tomasz Frymark z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obiekt będzie teraz wyposażany w niezbędną infrastrukturę biurową.

Oprócz nagłośnienia i monitoringu, które już są pozostałe wyposażenie pojawi się w najbliższym czasie, także niezbędne oznaczenia zgodne z wymogami. Obiekt będzie w pełni gotowy zarówno na mecze rugbistów jak i mamy nadzieję także mecze piłkarskie.

Dodajmy, że oficjalne i uroczyste otwarcie obiektu w obecności przedstawicieli głównego inwestora, a więc Władz Miasta Gdyni i Marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się 14 lutego w niedzielę o godzinie 17.00.

Otwarcie uświetni towarzyski mecz wicemistrza Polski rugbistów RC Arka Gdynia z reprezentacją Polski.

Jeśli chodzi o występy Arki w rundzie wiosennej na tym stadionie główne decyzje zapadną 11 lutego w siedzibie PZPN. Wtedy zodnie z informacjami rzeczniczki PZPN Agnieszki Olejkowskiej ma zebrać się Zarząd w celu rozpatrzenia m.in. wniosku Arki o dopuszczenie sztucznej murawy do rozgrywek w Ekstraklasie. PZPN zadecyduje, czy Arka może grać na Stadionie Narodowym Rugby.

W przypadku pozytywnej decyzji generalną próbą przed meczem z Ruchem będzie sparing z Zawiszą Bydgoszcz, który odbędzie się 20 lutego o godz. 18.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia