TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

27.07.2009

Prezentacja Arki (Dziennik Bałtycki)

Nie na ORP "Błyskawica" przy Skwerze Kościuszki, jak w ubiegłych sezonach, lecz na stadionie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej odbędzie się dzisiaj oficjalna prezentacja drużyny Arki Gdynia.

Piłkarze żółto-niebieskich spotkać się mają z kibicami o godz. 18. Pierwszemu zespołowi będzie towarzyszył sztab szkoleniowy z trenerem Markiem Chojnackim na czele. Kibice będą mieli też okazję, aby poznać nowy zarząd klubu, w tym prezesa Jana Justkę i dyrektora sportowego Andrzeja Czyżniewskiego.

- Chcemy zaprezentować wszystkich piłkarzy, którzy zagrają w przyszłym sezonie w Arce - mówi Tomasz Rybiński, rzecznik klubu, który poprowadzi prezentację (ma doświadczenie w prowadzeniu imprez, bo w przeszłości był m.in. spikerem podczas meczów żółto-niebieskich). - Niewykluczone, że kibice zobaczą także tych zawodników, z którymi nadal toczymy rozmowy transferowe. Będzie tradycyjne rozdawanie autografów i sesja fotograficzna. Przedstawimy też klubowe stroje na nadchodzący sezon. Wyjaśniła się sytuacja klubu w kontekście ewentualnych baraży o utrzymanie, są to więc koszulki przeznaczone do gry w ekstraklasie.
Razem z pierwszym składem Arki z kibicami spotkają się dziś także juniorzy starsi klubu, którzy zdobyli niedawno brązowe medale mistrzostw Polski.
Tymczasem z obozu Arki napływają kolejne wieści na temat transferów. Klubowym działaczom udało się wczoraj porozumieć z rumuńskim klubem Otululu Galati w sprawie pozyskania Litwina Tadasa Labukasa.
Zawodnik ten w trzech kolejnych sparingach strzelił dla Arki aż cztery gole, nic więc dziwnego, że trenerowi Markowi Chojnackiemu zależało, aby go zakontraktować.
Pozytywnie zakończyły się ponadto negocjacje z Bułgarem Lubomirem Lubenowem i ofensywny pomocnik, który należał w ubiegłym sezonie do wyróżniających się graczy Arki, także złoży autograf na kontrakcie.
W toku są rozmowy z Mariuszem Dzienisem.
Arka w związku z porozumieniem się w sprawie zakupu Tadasa Labukasa zrezygnowała z zakontraktowania kolejnego testowanego napastnika, Słowaka Rolanda Stevko.
Zawieszone zostały z kolei rozmowy w sprawie zakupu z FBK Kowno Adriana Mrowca.
- Nasi partnerzy niespodziewanie podnieśli oczekiwania finansowe za wykupienie tego piłkarza - tłumaczy Tomasz Rybiński.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do Gdyni przyjeżdża też 23-letni reprezentant Białorusi Paweł Sitko. Do klubu wrócił ponadto Mateusz Siebert, 20-letni wychowanek Arki, zbierający ostatnio futbolowe doświadczenie we francuskim FC Metz.
- Zawodnik ten był już z nami na obozie w Gutowie Małym i w przyszłym sezonie na pewno będzie występował w Arce - zapewnia rzecznik gdyńskiego klubu.
Kibice nowych graczy będą mieli okazję zobaczyć w akcji już jutro. W środę bowiem żółto-niebiescy o godz. 18 zagrają na bocznym boisku GOSiR mecz sparingowy z Cartusią Kartuzy.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia