TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

11.01.2023

Zmarł Lech Stefański - były prezes Arki

Dotarła do nas przykra wiadomość o śmierci byłego prezesa Arki śp. Lecha Stefańskiego.

 

Urodzony 6 czerwca 1926 roku był prezesem Arki w latach 1972-78, gdy uzyskała pierwszy, historyczny awans do ówczesnej I ligi (obecnie ekstraklasy -1974 rok) oraz drugi awans (1976 rok). 

 
W 1985 roku otrzymał wyróżnienie i odznakę oraz został honorowym członkiem MZKS Arka Gdynia. Z kolei podczas gali w 2009 roku otrzymał medal 80-lecia naszego Klubu dla zasłużonych działaczy. Zawodowo związany z branżą rybołówstwa, min. z Dalmorem (także m.in. w latach prezesury w Arce).

 

 

Lech Stefański

 

 

Warto dodać, że w 1943 roku wstąpił do Szarych Szeregów, a aresztowany przez gestapo zbiegł z obozu przejściowego w Częstochowie.  Był współtwórcą Oddziału Morskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów. Odznaczony Krzyżem Armii Krajowej, Odznaką Żołnierza AK Akcji „Burza”.

 

Jak poinformowała nas wnuczka, pogrzeb odbędzie się 14 stycznia (sobota) w Gdyni. O godz. 11:30 odbędzie się msza św. w Kościele Franciszkanów w Gdyni przy ul. Ujejskiego 40 (Franciszkańska parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdyni), a o godz. 12.30 rozpocznie pożegnanie w Kaplicy na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni przy ul. Witomińskiej 76.


 
trPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia