28.05.2022

Juniorzy starsi wicemistrzami Polski

Ostatnią kolejkę rozegrały zespoły Centralnej Ligi Juniorów do lat 18. W Lubinie w meczu na szczycie tabeli Zagłębie pokonało Arkę 2:1 (0:1). Nasz zespół został wicemistrzem Polski! Gratulujemy!

Centralna Liga Juniorów U18 - 30. kolejka

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 2:1 (0:1)

Bramki: Kruszelnicki 57', Pieńko 79' - Skóra 34'

Arka: Gołoś - Tomal, Tandecki (82' Soboczyński), Mikulski, Lipkowski - Galiński (82' Łyszkiewicz-Dustet), Zieliński (60' Staniszewski) - Predenkiewicz, Skóra, Babś (60' Krause) - Kroczyński (65' Baranowski)

sędzia: Paweł Malec (Łódź)

żółte kartki: Czerwiński, Karasiński, Kocaba - Zieliński, Soboczyński

Nasz zespół jechał do Lubina ze świadomością, że do zdobycia tytułu mistrza Polski wystarczy remis. W pierwszym meczu w Gdyni było bowiem 3:2 dla naszej drużyny.

Arka zaczęła ten rok od 3 remisów, a w kwietniu przegrała u siebie z Wisłą Kraków 2:4. Wiara w końcowy sukces napędzała jednak podopiecznych Roberta Wilczyńskiego.  Lubin z kolei przegrał jeden mecz wyjazdowy w tym roku z Jagiellonią 1:3 i do ostatecznej rywalizacji obie ekipy przystąpiły z tą samą ilością punktów.

W I połowie gospodarze stworzyli sobie sporo sytuacji, ale to Arka była skuteczna i objęła prowadzenie. W 34 minucie w środku pola nasz zespół przejął piłkę, Marcel Predenkiewicz popędził prawą stroną i świetnie  zagrał w pole karne, gdzie Kacper Skóra świetnym uderzeniem po ziemi dał prowadzenie Arce.

W II połowie dość szybko gospodarze doprowadzili do remisu. W 57 min. dobre podanie w pole karne za naszą linię obrony wykorzystał z zimną krwią Paweł Kruszelnicki, który mimo interwencji Gołosia skierował piłkę do siatki.

Kilka minut później gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Nad poprzeczką bramki Arki przestrzelił go jednak Oliwier Sławiński.

W 67 minucie doszło do poważnej kontuzji bramkarza gospodarzy Alexandra Steffena, który nieszczęśliwie upadł podczas interwencji.

Dłuższa przerwa i uraz kolegi mniej zaszkodził jednak gospodarzom. W 78 minucie indywidualną akcję przeprowadził Tomasz Pieńko, który wpadł w pole karne z lewej strony i strzałem w długi róg nie dał szans Gołosiowi. Zagłębie wyszło na prowadzenie, którego nie oddało do końca.

Tym samym nasz zespół został wicemistrzem Polski. To niewątpliwy sukces 10 lat po zdobyciu w 2012 roku mistrzostwa Polski.

Gratulacje dla naszych zawodników oraz sztabu szkoleniowego:

• Sztab: Robert Wilczyński - I trener, Bartosz Zawidzki - II trener, Paweł Abbott - asystent , Arkadiusz Zagórski - trener bramkarzy, Grzegorz Witt - trener przygotowania motorycznego, Rafał Kamiński - fizjoterapeuta

• Wicemistrzowie Polski CLJ U18:

Bramkarze: Filip Gołoś (2004), Kacper Łukowicz (2004)

Obrońcy: Adam Tandecki (2003), Szymon Baranowski (2004), Mateusz Nawrocki (2004), Aleksander Capar (2004), Dawid Jasiński (2004), Igor Puścikowski (2004), Gnabasik Marcel (2005), Jerzy Tomal (2003), Kasjan Lipkowski (2003)

Pomocnicy: Wojciech Zieliński (2004), Michał Galiński (2004), Jakub Staniszewski (2005), Jakub Romanik (2004), Filip Tuliszka (2005), Adrian Dustet (2004), Igor Bojarczuk (2004), Marcel Predenkiewicz (2004), Mateusz Krause (2004), Kajetan Staniszewski (2003), Antoni Klimczuk (2005), Adrian Jurkiewicz (2005), Krzysztof Babś (2004), Mateusz Mikulski (2004)

Napastnicy: Kacper Kroczyński (2004), Marcel Szymański (2005), Zak Abbott (2005)

Trener Robert Wilczyński po meczu:

Złoto było bardzo blisko, ale niestety dziś Zagłębie było od nas lepsze. Uważam jednak, że przez cały sezon wykonaliśmy dobrą robotę. Do końca walczyliśmy o zwycięstwo w lidze. Gratuluję wszystkim zawodnikom oraz trenerom pracującym z tym zespołem. To jest nasz wspólny sukces!