TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

07.03.2022

Szkolenie młodzieży: Dwie kolejne umowy partnerskie

Zawarte zostały kolejne umowy trójstronne o współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży pomiędzy Spółką Akcyjną Arka Gdynia, Stowarzyszeniem Inicjatywa Arka, a  Klubami LZS Mustang Ostaszewo i Akademią Piłkarską Młoda Włocławianka.


Umowy parafowali: w imieniu Arka Gdynia SA Michał Kołakowski – prezes zarządu, którego reprezentował koordynator pionu sportowego Antoni Łukasiewicz, w imieniu Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Krzysztof Rybicki, którego reprezentował Dariusz Mierzejewski – koordynator SI Arka oraz Wacław Trawiński - Prezes Zarządu i Wiceprezes Michał Kożuchowski w imieniu LZS Mustang Ostaszewo i Jacek Zawidzki - Prezes Akademii Piłkarskiej w imieniu Młodej Włocławianki.

 

Umowy o współpracy obejmują m.in:

 

- szkolenia, staże trenerskie
 

- wprowadzenie modelu treningowego dla rozwoju dzieci i młodzieży

 

- rozgrywanie gier kontrolnych 

 

- przejrzystą ścieżkę piłkarską dla utalentowanych zawodników

 

- uczestnictwo w turniejach

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/thumbnail_AGSW6992_2cbc9482c979b0115cc6f0067c05b4dc.jpg

foto: od lewej Antoni Łukasiewicz, Wacław Trawiński, Michał Kożuchowski, Dariusz Mierzejewski

 

  • LZS Mustang Ostaszewo to klub piłkarski funkcjonujący na terenie prężnie rozwijającej się pod toruńskiej Gminy Łysomice. Kilka lat temu klub przeszedł reorganizację i główny nacisk położył na szkolenie młodzieży. Aktualnie we wszystkich kategoriach wiekowych w Mustangu trenuje ponad 200 zawodników i zawodniczek, którzy czynią stałe postępy pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Warto wspomnieć, że Mustang powstał już w 1948 roku i ma za sobą bogatą historię klubu wielosekcyjnego do której współcześnie próbuje nawiązywać. W ubiegłym roku powstały dwie nowe sekcje sportowe: e-sport oraz akrobatyka/cheerleading sportowy dla dziewczynek. Dzięki współpracy z samorządem Mustang Ostaszewo dysponuje bardzo dobrą infrastrukturą sportową, co w połączeniu z ambicją młodzieży i wiedzą trenerów, może przynieść w przyszłości tylko dobre efekty!

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/thumbnail_AGSW6981_eae0c61872bcd60da9be4ec77b0e0afc.jpg

 foto: od lewej Antoni Łukasiewicz, Jacek Zawidzki, Dariusz Mierzejewski

 

  • Akademia Piłkarska Młoda Włocławianka jest jednym z młodszych Stowarzyszeń na terenie Włocławka. Powstała w 2014 roku i miała na celu prowadzenie szkolenia na możliwie najwyższym poziomie piłkarskim. W Akademii pracuje obecnie 3 trenerów z licencjami UEFA A, 1 trener w trakcie kursu UEFA B i 2 trenerów z Licencjami UEFA C. Obecnie Akademia liczy ok.140 zawodników w wieku 5-14 lat. Naborami oraz piłkarskim przedszkolem zajmuje się trener w pełnym etacie zatrudnienia Przemysław Janasik, który odpowiada za organizację pracy w najmłodszym sektorze szkolenia. Najstarsze roczniki tworzą piłkarze z 2008 i 2009 roku, którzy zajęli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych i rywalizowały w barażach do I ligi. Za tę kategorię wiekową oraz certyfikację w Akademii odpowiada trener UEFA A Jarosław Rudziński. Pozostałe roczniki to 2011 - odpowiedzialny trener UEFA C Krzysztof Kijewski, 2012 - trener UEFA A Emil Klimczak oraz 2013 - trener UEFA C (w trakcie kursu UEFA B) oraz trener odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy. Działania Akademii koordynuje trener UEFA A Jacek Zawidzki.

 

Akademia po raz kolejny przeszła weryfikację w PZPN uzyskując certyfikację na następne lata. We współpracy z Arką Gdynia, widzi przyszłość do dalszego rozwoju naszych piłkarzy, którzy będą mogli spokojnie przyjeżdżać na testy i być oglądanymi przez sztab szkoleniowy Arki. Jest to motywacją do pracy dla naszych zawodników, którzy poważnie myślą o karierze piłkarskiej. Drugim aspektem ważnym w naszej współpracy będzie udział naszych trenerów w szkoleniach, stażach i innych inicjatywach. Wiedzy nigdy nie za dużo. Myślę, że w przyszłości obecna umowa będzie stale poszerzana o szereg nowych aneksów pozwalających na coraz szerszą współpracę. Na koniec życzę Arce szybkiego powrotu do ekstraklasy, a młodzieży Mistrzostwa Polski w rozgrywkach CLJ. – powiedział Prezes Akademii Piłkarskiej Młoda Włocławianka mgr Jacek Zawidzki.

 

 

Liczymy na owocną współpracę!

 

 

#ArkaRazem!

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia