TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.03.2022

Szkolenie dla Arki i aplikacja dla obywateli Ukrainy od RescueNet

Budowanie skutecznego systemu reagowania oraz niesienia wczesnej pomocy medycznej ofiarom wypadków i katastrof jest w ostatnich latach głównym celem polskiej medycyny ratunkowej. Dlatego też Centrum Ratownictwa dzięki systemowi RescueNet przeszkoliło w tym zakresie pierwszą drużynę Arki Gdynia i grupy młodzieżowe wraz ze sztabami szkoleniowymi. Ponadto, firma RescueNet rozpoczyna działania z aplikacją na potrzeby udzielania pomocy uchodźcom z Ukrainy.
 
Bezpieczeństwo naszych sportowców jest najważniejsze, zarówno na boisku jak i poza nim. Dzięki systemowi RescueNet mogli oni poznać rozwiązania kształtujące system Ratownictwa Obywatelskiego. Od wyspecjalizowanych produktów dostępnych dla każdego po aplikację Ratownik zmieniającą podejście do niesienia pierwszej pomocy przez każdego z nas - szkolenie niosło za sobą ogrom wiedzy, do tej pory niezdobytej przez jego uczestników.
 
 
Zeszłoroczne mistrzostwa Europy pokazały, że wiedza teoretyczna oraz praktyczna jest niezwykle istotna. Przypadek duńskiego pomocnika Christiana Eriksena wstrząsnął całym światem. Przy zasłabnięciu zawodnika nieocenioną rolę odegrali koledzy z reprezentacji, którzy ruszyli na pierwszą pomoc. Choć nigdy nie chcielibyśmy być świadkami podobnych zdarzeń, to musimy być na nie przygotowani. 
 
 
 
Uczestnikami szkolenia byli zawodnicy pierwszej drużyny, zespołów młodzieżowych wraz ze sztabami szkoleniowymi oraz SI Arki. Łącznie przeszkolono ponad 350 osób. Inicjatorem szkoleń był jeden z akcjonariuszy Klubu, Pan Marcin Gruchała
 
 
 
 
 
 
 
APLIKACJA DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY 

Oprócz merytorycznego szkolenia firma RescueNet postanowiła przyłączyć się do działań związanych z pomocą naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Z tej okazji przygotowała dedykowaną aplikację, która ma wspomóc udzielanie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Każdy z nich, przekraczając granicę, może zlokalizować punkty specjalne, gdzie poza punktami zbiórki darów i ich wydawania, będzie mógł znaleźć punkt medyczny, nocleg, tłumaczenia czy też opiekę psychologa. Do aplikacji dołączają Ratownicy Obywatelscy, którzy dodają punkty specjalne, jak i oznaczają swoją dostępność, aby móc udzielić pomocy potrzebującym.

Aplikacja działa w dwóch językach i do tej pory służyła jako aplikacja do wzywania pomocy. Polska Organizacja Ratownicza wsparła autorów aplikacji do jej dostosowania aplikacji, aby wesprzeć koordynację udzielania pomocy i bieżącej sytuacji. Każdy chce pomóc, lecz do tej pory brakowało jednego systemu łączącego potrzebującego z oferowaną pomocą. W aplikacji Ratownik działało ponad sześć tysięcy ratowników, głównie po szkoleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Od dzisiaj Ratownikiem Obywatelskim może zostać każdy, kto chce udzielić pomocy uchodźcom.
 
 
 
JAK DZIAŁA APLIKACJA? 
 
Po zalogowaniu się do aplikacji, każdy z jej użytkowników musi założyć konto i uzupełnić wymagane dane. Uchodźca ma możliwość znalezienia na mapie jednego z sześciu możliwych punktów specjalnych, a użytkownik chcący udzielić pomocy może też takie punkty dodać do mapy. W ten sposób dajemy narzędzie ułatwiające logistykę i opanowanie problemów logistycznych.

Aplikacja RATOWNIK do tej pory bardzo szybko rozwijała się poprzez tworzenie największej w Polsce mapy potwierdzonych defibrylatorów (AED). Na początku marca miał być oddany do użycia moduł RescueNet, który służy do wzywania pomocy i informowania znajdujących się w pobliżu ratowników. Teraz na potrzeby obecnej sytuacji moduł RescueNet został dostosowany i rozwinięty o dodawanie punktów specjalnych.
 
Obecnie jest możliwość dodania sześciu różnych punktów specjalnych: 
punkt medyczny,
oferta i lokalizacja noclegu,
punkt zbiórki darów,
punkty dystrybucji artykułów pierwszej potrzeby,
tłumaczenia,
punkty wsparcia psychologicznego.

Każdy, kto dołączy do aplikacji z chęcią niesienia pomocy, od razu staje się Ratownikiem Obywatelskim. Dodając punkt specjalny, staje się też jego administratorem. Obecnie trwają pracę nad możliwością użycia aplikacji Ratownik z modułem RescueNET do wzywania pomocy również i w Ukrainie. 
 
***
Centrum Ratownictwa jest instytucją, której celem jest opracowywanie oraz wdrażanie na terytorium Polski najnowocześniejszych osiągnięć z zakresu ratownictwa oraz medycyny ratunkowej. W swojej ofercie zawiera pełną gamę szkoleń skierowanych do firm i instytucji, dla których bezpieczeństwo ich personelu oraz osób postronnych stanowi jeden z priorytetów działania.

Wszystkie realizowane przez Centrum Ratownictwa kursy mają na celu przygotowanie swoich uczestników do natychmiastowego i profesjonalnego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu prawdziwego zagrożenia. Materiał seminariów dostosowywany jest każdorazowo specjalnie do potrzeb klientów w oparciu o specyfikę zagrożeń występujących w ich środowisku pracy oraz o analizę dyrektora medycznego Centrum Ratownictwa.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia