TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

10.11.2021

Najmłodsi kolarze ścigali się w gdyńskich lasach

Za nami MTB Gdynia Kids 2021, czyli zawody rowerowe dla najmłodszych miłośników terenowej jazdy na dwóch kółkach. Kolarze opanowali gdyńskie lasy i tereny wokół Gdynia Areny niejednokrotnie zadziwiając swoją walką i nieustępliwością zgromadzonych na mecie rodziców i kibiców. Adepci jednośladów swoje siły sprawdzili na specjalnie przygotowanych trasach, odpowiednich dla ich kategorii wiekowych i poziomu zaawansowania.

 

Cieszę  się niezmiernie, że po rocznej przewie możemy wrócić do organizacji wyścigów rowerowych dla najmłodszych kolarzy mówi – Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni do spraw rozwoju, i dodaje: –Mam nadzieję, że pierwsze kroki stawiane dzisiaj przez najmłodszych na rowerkach biegowych, będą milowym krokiem, który rozpocznie wielką niekończącą się kolarską przygodę.

 

Mimo, że elektroniczne zgłoszenia zakończyły się 30 sierpnia, to dla wszystkich, niezdecydowanych przygotowano dodatkowe 100 pakietów, które można było zakupić w dniu imprezy. Pakiety cieszyły się wielkim powodzeniem i praktycznie w całości zostały wykupione przez głodnych sportowych wyzwań kolarzy górskich, co świadczyło o wielkim zainteresowaniu gdyńską imprezą.

 

 

 

To fantastyczne uczucie być częścią wielkiego kolarskiego święta, które odbywa się w naszym mieście – mówi radny miasta Gdyni Jakub Ubych. Uśmiech najmłodszych kolarzy, poruszających się na swoich rowerkach jest bezcenną nagrodą dla organizatorów i wszystkich tych, dzięki którym nasza impreza mogła się odbyć w tych niepewnych pandemicznych czasach - dodaje.

 

Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli uczestnicy kategorii MINI, czyli dzieci do lat sześciu. W zależności od poziomu swoich umiejętności, mogli wybrać trasę uproszczoną o długości 400 m, lub leśną. Ta pierwsza w całości poprowadzona została utwardzonymi drogami Gdyńskiego Forum Sportu, natomiast leśna, przeznaczona dla tych, którzy pewniej czuli się na swoich dwukołowych pojazdach wiodła ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wszyscy, którzy pokonali trasę, otrzymali na mecie pamiątkowe medale, które zostały wykonane z naturalnych materiałów, oddając klimat ścigania się w gdyńskim lesie.

 

Po najmłodszych zawodnikach, swoje zmagania rozpoczęły dzieci w wielu 7-11 lat z kategorii MEDIUM. Rywalizowali oni na pętli liczącej 3 km, gdzie znalazł się łagodny, lecz wymagający leśny fragment, jak na wyścigi MTB przystało. W tej kategorii wiekowej zwyciężyli odpowiednio Jan Iwoła z Trek Gdynia Młode Wilki wśród chłopców oraz Kinga Słomion z Belta Team Gdańsk w kategorii dziewcząt. Pamiątkowe puchary wręczał radny miasta Gdyni Jakub Ubych, który imprezę podsumował tak:

 

Sposób w jaki przebiegała rywalizacja powodował nie tylko u kolarzy, ale i u mnie, szybsze bicie serca, gdyż emocje wśród najmłodszych sięgały zenitu. Nikt nie odstawiał nogi i każdy starał się z siebie wykrzesać nie 100 ale 110% mocy.

 

 

Jako ostatni na najdłuższą i najtrudniejszą technicznie trasę, wyruszyli zawodnicy z kategorii MAXI, której trasa o długości 5 km w większości wiodła leśnymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na kolarzy czekał jeden wymagający podjazd, który już na pierwszym okrążeniu zweryfikował umiejętności rowerzystów. Najlepszymi zawodnikami z przedziału wiekowego 12-16 lat zostali Julian Zwolak który linię mety pokonał z czasem 12:40 oraz Jadzia Kucharska której przejechanie całej trasy zajęło 12:21, tym samym to właśnie młoda zawodniczka z Belta Team Gdańsk, jako pierwsza przecięła linię mety.

 

Najmłodszym kolarzom kibicowali licznie zgromadzeni kibice, wraz z zawodnikami, którzy dzień później, rywalizowali w 7R CST MTB Gdynia Maratonie, imprezie włączonej do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia