TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.02.2021

Informacja o uzyskaniu Subwencji Finansowej

Informujemy, że Arka Gdynia S.A. uzyskała subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm" udzieloną przez Polski Fundusz Rozwoju S.A.

 Tarcza Finansowa PFR 2.0 to program, którego celem jest pomoc finansowa dla firm z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19.

 

Maksymalna kwota finansowania dla Mikrofirm to 324 tys. zł, przy czym maksymalna kwota finansowania na pracownika nie może być wyższa niż 36 tys. zł. Należy także pamiętać, iż suma finansowania z Tarczy Finansowej 1.0 i Tarczy Finansowej 2.0 nie może być wyższa niż 72 tys. zł na jednego pracownika.

 

Maksymalna kwota finansowania dla MŚP z Tarczy Finansowej 2.0 nie może przekroczyć 3,5 mln zł z zastrzeżeniem, że wysokość pomocy na jednego pracownika nie może przekroczyć 72 tys. zł, a maksymalna kwota finansowania z Tarczy Finansowej 1.0 i Tarczy Finansowej 2.0 nie może w sumie przekroczyć 144 tys. zł na jednego pracownika. 

 

Dla dużych przedsiębiorstw ze wszystkich branż wymagających wsparcia w związku z pandemią przeznaczona jest Tarcza dla Dużych Firm o wartości 25 miliardów zł.

 

 

 


 

Dozwolone jest finansowanie wydatków związanych z działalnością gospodarczą obejmujących w szczególności pokrycie:

  • kosztów wynagrodzeń Osób Zatrudnionych (z zastrzeżeniami wskazanymi w Regulaminie)
  • kosztów zakupu towarów i materiałów
  • kosztów usług obcych
  • bieżących kosztów obsługi finansowania zewnętrznego
  • kosztów najmu (lub umów o podobnym charakterze) nieruchomości użytkowanej na cele prowadzenia działalności gospodarczej
  • kosztów wszelkich zobowiązań publicznoprawnych
  • amortyzacji sprzętu i innych środków trwałych niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. 

 

Więcej o Tarczy Finansowej przeczytacie na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju.

 

źródło: pfrsa.pl; własne.

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia