09.11.2020

Grali wypożyczeni

W minionym tygodniu zawodnicy wypożyczeni z Arki do klubów 2. i 3. ligi rozegrali kolejne mecze ligowe. Część piłkarzy nie miała jednak okazji do występu, bo spotkania z udziałem ich drużyn zostały odwołane.

2. liga

• W ostatnich zwycięstwach swojego zespołu udział miał Jakub Chojnowski (KKS Kalisz), który w ubiegłym tygodniu zanotował dwa ligowe występy. Nasz zawodnik rozegrał kolejno: 40 minut w meczu z Sokołem Ostróda (zwycięstwo 4:1) oraz 65 min. w starciu z Hutnikiem Kraków (zwycięstwo 4:0).

• W dwóch ligowych meczach w ciągu tygodnia wystąpił też Oskar Ryk (Błękitni Stargard). 20-letni ofensywny pomocnik rozegrał pełne 90 minut przeciwko Górnikowi Polkowice i Pogoni Siedlce. Oba te spotkania zakończyły się porażkami Błękitnych 1:2.

KKS Kalisz zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli, a Błękitni znajdują się na 16. pozycji.

3. liga

• W bezpośrednim meczu Pomorzanin Toruń pokonał Gryf Wejherowo 3:0. W drużynie zwycięskiej od 56 min. grał Mateusz Zbiranek. Z kolei wśród pokonanych 90 minut rozegrali pomocnicy Kacper Wiśniewski i Norbert Hołtyn, a stoper Damian Lisiecki został zmieniony w 60 min. gry.

Pomorzanin zajmuje 16., a Gryf 19. miejsce w lidze. Natomiast inne zespoły, z zawodnikami wypożyczonymi z Arki w składzie, rywalizujące w 3 lidzie (grupa II) plasują się na następujących pozycjach: Bałtyk Gdynia - 4., KP Starogard Gdański - 8., Unia Swarzędz - 17.