26.09.2020

CLJ: Zwycięstwo juniorów młodszych! Relacja

W rozegranych w sobotę meczach CLJ nasi juniorzy młodsi pokonali FASE Szczecin i awansowali na pozycję wicelidera tabeli. Z kolei juniorzy starsi musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin.

Centralna Liga Juniorów U17 - 7. kolejka

Arka Gdynia - FASE Szczecin 2:1 (1:0)
Bramki: Łyszkiewicz-Dustet 30', Galiński 64'

Arka: Łukowicz - Capar (54 Niedźwiedzki), Żolik, Baranowski, Puścikowski, Zieliński (75' Plackowski), Bondara (62' Staniszewski), Predenkiewicz (86' Sochacki), Krause, Dustet (81'Bojarczuk), Luchowski (46' Galiński)

Juniorzy młodsi Arki wygrali w sobotę z FASE Szczecin. W całym meczu lekką przewagę posiadali gdynianie, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. W pierwszej połowie, a dokładnie w 30 min. po dobrej akcji lewą stroną, Predenkiewicz dograł w pole karne do Łyszkiewicza-Dusteta, który precyzyjnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie rezultat na 2:0 podwyższył wprowadzony w przerwie Galiński, który w 64 min. popisał się celnym uderzeniem z 16 metrów. W doliczonym czasie gry zespół FASE zdobył bramkę z rzutu karnego, ale było to tylko trafienie honorowe. Arka nie pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwa i zdobyła czwarty komplet punktów w 7 meczu ligowym.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Zagraliśmy trzeci mecz w ciągu ośmiu dni. Na pewno był to dla chłopaków duży wysiłek. W każdym meczu trzeba było zagrać na najwyższym poziomie. Wygrana z Lechią Gdańsk 1:0, minimalna porażka 2:3 z Lechem Poznań oraz wygrana w meczu z zespołem FASE, który zajmował 2. miejsce w tabeli przed tą kolejką i nie było w tym przypadku. Goście byli dobrze zorganizowani w grze defensywnej i stwarzali zagrożenie po szybkich kontrach. Tym większe brawa należą się moim zawodnikom za dobrą grę.

Za tydzień zespół trenera Janczaka rozpocznie rundę rewanżową w CLJ U17. Żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe z AP Reissa.

Centralna Liga Juniorów U18 - 7. kolejka

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 1:5 (1:0)
Bramki:
Trela 45' - Sławiński 3 (48', 70', 80'), Kruszelnicki 60', Dzidek 90'

Arka: Gołoś - Chmurzyński, Mirończuk (75' Karbowiak), Tandecki, Milachowski (68' Stępień), Rusnak, Nowicki (75' Parulski), Lipkowski, Skóra, Hebel (56' Babś), Trela

Po dwóch wygranych z rzędu, tym razem nasi juniorzy starsi musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak takiego przebiegu wydarzeń, bowiem Arka schodziła na przerwę z korzystnym wynikiem. W 45 min. Trela wykorzystał sytuację "sam na sam" z bramkarzem i otworzył wynik meczu. Dobrym odbiorem w środku pola i asystą popisał się w tej akcji Rusnak.

W drugiej połowie obraz gry uległ jednak zmianie. Zagłębie szybko doprowadziło do wyrównania za sprawą Sławińskiego, a w 60 min. objęło prowadzenie po strzale Kruszelnickiego. W kolejnych minutach goście poszli za ciosem, a żółto-niebiescy nie dali rady odpowiedzieć na skuteczną grę rywali. Zagłębie w ostatnich 20 minutach zdobyło jeszcze trzy bramki, czym przypieczętowało swoje zwycięstwo. Dzięki zdobytym 3 punktom, przy jednoczesnej porażce Śląska, zespół z Lubina został nowym liderem tabeli.

Trener Szymon Hartman po meczu:

- Jesteśmy bardzo rozczarowani, bo po dwóch dobrych meczach z Koroną i Lechem liczyliśmy na to, że podtrzymamy dobrą passę w meczu z Zagłębiem. Stało się jednak inaczej, choć do przerwy prowadziliśmy. Druga połowa jednak zupełnie nam nie wyszła, nie potrafiliśmy przeciwstawić się rywalom, którzy zagrali bardzo dobrze i skutecznie. Mamy duży materiał do pracy. Musimy wszystko przeanalizować, by nie powtórzyć już takiej gry, jak w drugich 45 minutach tego meczu.

W 8. kolejce CLJ U18 Arka zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków.