18.09.2020

Arka Gdynia - Miedź Legnica 4:0! Nie zwalniamy tempa!

Trzeci mecz w lidze i trzecie zwycięstwo Arki! Po raz kolejny gdynianie błysnęli skutecznością, odprawiając z kwitkiem zawsze groźną Miedź Legnica. Dwa gole Żebrowskiego oraz po jednym Jankowskiego i Letniowskiego wprowadziły w ekstazę gdyński stadion, a Arkę wywindowały z powrotem na sam szczyt Fortuna 1 Ligi!

Fortuna 1 Liga - 4. kolejka

Arka Gdynia - Miedź Legnica  4:0 (1:0)

Bramki: Jankowski 3', Żebrowski 46', 65', Letniowski 53'

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz (80' Ślesicki), Kwiecień, Danch, Wawszczyk - Deja (76' Siemaszko), Drewniak, Letniowski - Żebrowski (76' Mazek), Młyński (80' Soboczyński),  Jankowski (66' Wolsztyński)

Miedź: Hewelt - Zieliński, Musa, Biernat, Pietrowski (89' Garuch) - Tupaj (46' Śliwa), Matuszek (69' Purzycki), Tront, Roman (60' Łukowski) - Zapolnik, Drzazga (69' Bartkowiak)

Żółte kartki: Matuszek

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Widzów: 3433

0 min - po wymuszonym przełożeniu meczu z Górnikiem Łęczna, Arka wraca do zmagań ligowych. Dziś zmierzy się z Miedzią Legnica, która nie ukrywa swoich ekstraklasowych ambicji, a zatem w Gdyni szykuje się bardzo ciekawe spotkanie.

0 min - w składzie Arki pojawił się Jakub Wawszczyk, który zastąpi Adama Marciniaka. Do wyjściowej jedenastki "wskoczył" także Mateusz Żebrowski kosztem Kamila Mazka.

0 min - Miedź, podobnie jak Arka, ma na swoim koncie sześć punktów, ale zaznała już goryczy porażki w meczu wyjazdowym, gdy niespodziewanie uległa GKS-owi Bełchatów. Świetnie spisała się natomiast w meczach na własnym boisku, w których w szczególny sposób wyróżnili się Joan Roman oraz Kamil Zapolnik, którzy zdobyli po trzy bramki. Hiszpan wszystkie swoje gole zaaplikował przed tygodniem Resovii.

0 min - dziś w Arce z opaską kapitańską na ręku wybiegnie Adam Danch.

0 min - spotkaniu towarzyszyć będzie przyjemna letnia pogoda, jak na ostatni weekend tej pory roku przystało. Temperatura sięga 18 stopni, a na trybuny przebijają się promienie słoneczne.

0 min - rozjemcą dzisiejszych zawodów będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku.

0 min - na murawie pojawiły się już oba zespoły. Goście zagrają w jednolitych niebieskich strojach, Arka oczywiście na żółto-niebiesko.

1 min - zaczęli goście.

3 min - gooollll dla Arki!!! Ależ otwarcie meczu przez naszą drużynę! Młyński przebił się w pole karne z jego prawej strony zagrał przed bramkę, gdzie Jankowski sprytnym uderzeniem pokonał Hewelta!

4 min - goście zachowują się bardzo nerwowo! Jankowski wykorzystał niezdecydowanie Hewelta i odbił zagrywaną przez niego piłkę w taki sposób, że ta trafiła jeszczew bramkarza i dała nam rzut rożny.

4 min - rzut rożny nie przyniósł zagrożenia dla bramki Miedzi.

9 min - Kajzer ratuje nas przed stratą gola! Roman precyzyjnie zacentrował w pole karne, a Krzysztof Drzazga uderzył głową tuż przy słupku! Nasz bramkarz spisał się fantastycznie sięgając ten strzał! Drzazga próbował jeszcze dobijać, ale posłał piłkę ponad poprzeczką!

10 min - odpowiedź Arki natychmiastowa! Żebrowski wyprowadził szybką akcję lewym skrzydłem i zagrał w pole karne, lecz nadbiegającemu Letniowskiemu zabrakło pół metra, aby sięgnąć piłkę. Julek chwilę później sam zacentrował, ale Kasperkiewicz nie był w stanie sięgnąć jej głową na tyle, aby oddać precyzyjny strzał.

17 min - Drewniak przejął piłkę w środku boiska i od razu chciał uruchomić kontrę, zagrywając za plecy obrońców. Niestety uczynił to zbyt mocno i ani Letniowski, ani Jankowski nie mieli szans na dojście do futbolówki.

19 min - przy prawej linii boisko faulowany był Tupaj. Goście będą mieli stały fragment gry.

20 min - Roman niebezpiecznie bije piłki w nasze pole karne. Tym razem Jankowski wystąpił w roli obrońcy i wybił futbolówkę.

22 min - Teraz analogiczna sytuacja, tyle że dla Arki. Wykonawcą rzutu wolnego będzie Drewniak.

23 min - piłka dotarła do Dancha, ale obrońca uniemożliwił mu oddanie strzału. Bedzie korner.

24 min - po rzucie rożnym piłka znalazła się po drugiej stronie pola karnego. Tam był Letniowski, który kapitalnie dośrodkował wprost na głowę Kwietnia, a uderzenie naszego pomocnika kapitalnie obronił Hewelt. O dobitkę walczył jeszcze Danch, ale górą okazali się obrońcy z Legnicy!

26 min - strzał Żebrowskiego sprzed pola karnego niecelny.

28 min - ryzykowne zagranie Kasperkiewicza głową w kierunku Kajzera, bo nasz bramkarz zdołał chwycić piłkę tuż przed goniącym futbolówkę Drzazgą!

30 min - znów celne dośrodkowanie w nasze pole karne. Zieliński, nieczym swój młodszy brat z Napoli, precyzyjnie posłał piłkę na głowę Zapolnika, którego strzał głową znów wyśmienicie broni Kazjer!

35 min - ładna akcja Żebrowskiego przynosi nam rzut rożny.

36 min - niestety obrońcy Miedzi poradzili sobie z dośrodkowaniem Drewniaka.

38 min - Drzazga spróbował strzału przewrotką, ale bez powodzenia.

40 min - goście protestują, bo Tupaj padł w naszym polu karnym pod naciskiem Dancha. Arbiter nie dopatrzył się jednak przewinienia i gramy dalej.

40 min - po uderzeniu Letniowskiego mamy kolejny rzut rożny.

41 min - ledwo kopnął piłkę z narożnika Drewniak, sędzia odgwizdał przewinienie na obrońcy z Legnicy.

42 min - żółta kartka dla kapitana zespołu gości Matuszka za faul na Drewniaku.

44 min - faul na Kasperkiewiczu w bocznej strefie boiska daje nam okazję na dośrodkowanie w pole karne ze stałego fragmentu gry.

45 min - piłkę zagraną przez Drewniaka przejął Deja. Jego próba dogrania pod bramkę nie była jednak dokładna.

PRZERWA - żaden z kibiców na trybunach nie może narzekać na brak piłkarskich emocji. Szybko strzelona przez Arkę bramka spowodowała, że Miedź musiała odważniej ruszyć do ataku, co z kolei ułatwiło naszej drużynie stwarzanie zagrożenia pod bramką gości. W naszej drużynie świetnie spisuje się Kajzer, który dwukrotnie bronił bardzo groźne strzały głową legniczan. Arkowcy byli z kolei najbliżsi podwyższenia prowadzenia po uderzeniu Kwietnia. Po zmianie stron spodziewamy się podobnego scenariusza dla tej rywalizacji, bo goście z pewnością nie zrezygnują z prób zdobycia wyrównującej bramki, ale liczymy, że nasz zespół zdoła skutecznie się przed tymi atakami obronić i pokusi się o kolejne gole.

46 min - goście zaczynają drugą połowę z jedną zmianą. Trener Skrobacz wymienił młodzieżowców: Tupaja na Śliwę.

46 min - goooooollll dla Arki! Znów świetnie otwieramy połowę meczu! Żebrowski przejął piłkę trąconą przez Biernata i wpadł z nią w pole karne, a potem strzałem po ziemi pokonał Hewelta!

48 min - Żebrowski mógł zanotować asystę, bo posłał dobrą piłkę na szósty metr przed bramkę, gdzie Jankowskiemu zabrakło kilku centymetrów, aby skierować futbolówkę do siatki i podwyższyć na 3:0!

52 min - dwukrotnie w jednej akcji blokujemy strzały legniczan w obrębie naszego pola karnego.

53 min - 3:0 dla Arki! Kasperkiewicz kapitalnie pociągnął prawym skrzydłem, a po wejściu w pole karne, choć mógł sam uderzać, precyzyjnie obsłużył podaniem Letniowskiego, który skierował piłkę do pustej bramki!

57 min - rzut wolny dla Miedzi z 25 metrów na wprost naszej bramki. Roman strzelił prosto w mur i uchroniliśmy się przed niebezpieczeństwem w naszym polu karnym.

58 min - indywidualna akcja Młyńskiego została sfinalizowana mocnym strzałem z 18 metrów, ale Hewelt tym razem nie dał się zaskoczyć.

59 min - krew na twarzy Letniowskiego po przypadkowym trafieniu przez rywala.

60 min - Łukowski pojawił się na boisku zmieniając Romana.

61 min - swobodnie grają Arkowcy. W tej fazie meczu jedyną odpowiedzią gości na naszą postawę jest gra faul.

64 min - Tront celnie uderzył z dystansu, ale Kajzer był na ten strzał przygotowany i pewnie złapał piłkę.

65 min - Żebrowski trafia po raz drugi! Spod chorągiewki zacentrował Wawszczyk, a w polu karnym Żebrowski wyskoczył najwyżej i posłał piłkę przy samym słupku do siatki! Miedź na kolanach!

66 min - Wolsztyński zmienił Jankowskiego.

68 min - Kazjer wybija piłkę zagraną z rzutu wolnego przez Łukowskiego.

69 min - Bartkowiak za Drzazgę i Purzycki za Matuszka - podwójna zmiana w Miedzi.

70 min - Łukowski z rzutu wolnego trafia w mur naszych obrońców.

76 min - podwójna zmiana w Arce. Siemaszko za Deję, a Mazek za Żebrowskiego! Brawa dla naszych piłkarzy!

78 min - Letniowski pokusił się o strzał z dystansu. Tym razem nie udała się ta próba Julkowi.

78 min - po faulu na Śliwie rzut wolny dla Miedzi.

79 min - krótko rozegrany ten stały fragment przez gości. Łukowski do Zapolnika który niewiele się pomylił przy strzale z 30 metrów.

80 min - Soboczyński za Młyńskiego i Ślesicki za lekko utykającego Kasperkiewicza.

81 min - Wolsztyński mógł zdobyć piątą bramkę! Dokładnie zacentrował Mazek, a nasz napastnik pomylił się przy strzale głową z pięciu metrów!

83 min - Łukowski przejął piłkę i oddał strzał z 18 metrów, lecz pomylił się o ok. metr.

84 min - Kwiecień wyjaśnił szybko sytuację, gdy piłka trafiła pod nogi Łukowskiego w naszym polu karnym. Dalekie wybicie piłki oddaliło niebezpieczeństwo.

86 min - Miedź ma rzut wolny spod linii bocznej. Tront zacentrował, a przy dalszym słupku piłkę sięgnął Biernat! Nie wiadomo jakim cudem kopnął piłkę ponad poprzeczką!

88 min - Łukowski znów chciał zaskoczyć strzałem z dystansu i znów chybił.

89 min - zmiana w Miedzi. Garuch za Pietrowskiego.

KONIEC - arbiter nie doliczał nawet sekundy, skracając cierpienie Miedzi w tym spotkaniu. Arka okazała się zabójczo skuteczna, zamieniając niemal każdą stworzoną sytuację pod bramka gości na gole. Skutecznością błysnęli Jankowski, dwukrotnie Żebrowski i po raz czwarty w sezonie Letniowski. Ręce same składają się do oklasków patrząc na poczynania żółto-niebieskich, którzy sprawiają, że już nie możemy się doczekać ich kolejnego spotkania!