16.08.2020

Grali juniorzy. Zwycięstwo drużyny U17!

Nasze drużyny juniorskie zainaugurowały nowy sezon. Ze zwycięstwa w 1. kolejce cieszyli się juniorzy młodsi, który pokonali AP Reissa. Z kolei juniorzy starsi nie zdobyli punktów w starciu z Jagiellonią.

Centralna Liga Juniorów U17 - 1. kolejka

Arka Gdynia - AP Reissa Poznań 3:0 (2:0)
Bramki:
Łyszkiewicz-Dustet 2 (12', 45' k.), Krause 75'

Arka: Pawłowski - Capar (79’ Puścikowski), Skrobański, Baranowski, Jasiński (73’ Niedźwiedzki), Bondara, Staniszewski (81’ Adkonis), Krause, Predenkiewicz  (86’ Sochacki), Łyszkiewicz-Dustet (67’ Zieliński), Bojarczuk (46’ Plackowski)

Juniorzy młodsi Arki obiecująco rozpoczęli nowy sezon 2020/21 wygrywając u siebie z AP Reissa Poznań 3:0.

Od początku spotkania zaznaczyła się przewaga gospodarzy, którzy z każdą minutą stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 12 min. po bardzo składnej akcji prawą stroną Krause dokładnie zagrał do Łyszkiewicza-Dusteta, a ten precyzyjnym uderzeniem wyprowadził Arkę na prowadzenie. Tuż przed przerwą Łyszkiewicz-Dystet popisał się indywidualną akcją i został sfaulowany w polu karnym. Sam poszkodowany wykorzystał „jedenastkę” i żółto-niebiescy podwyższyli wynik na 2:0.

W drugiej połowie zespół AP Reissa próbował zaatakować agresywniej. Arkowcy przetrzymali jednak początkowy napór rywali i podobnie jak w pierwszej połowie, z upływem czasu uzyskali lekką przewagę. W 75 min. nasz zespół zastosował skuteczny pressing, przejął piłkę na połowie gości i po szybkiej akcji zdobył trzecią bramkę. Prostopadłe zagranie Plackowskiego wykorzystał Krause pokonując bramkarza w sytuacji "sam na sam".

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Mecz rozpoczął się o 15:00 i prowadzony był w dużym upale. Tym większe należą się chłopakom brawa za determinację i zaangażowanie w tym meczu. Bardzo cieszy zwycięstwo, które nie przyszło łatwo, gdyż przeciwnik był bardzo wymagający. Na tym etapie rywalizacji nie ma słabych zespołów. W każdym meczu trzeba włożyć wiele wysiłku i dyscypliny taktycznej, aby z boiska schodzić jako wygrany.

W 2. kolejce Arka zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań.

Centralna Liga Juniorów U18 - 1. kolejka

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 5:0 (3:0)

Bramki: Zyśk (6', 43'), Lutostański 3 (44', 51', 60')

Arka:
Skowronek - Lipkowski, Matusiak, Rusnak, Tandecki (75' Matusiak), Hebel (51' Pyrek), Babś (51' Karbowiak), Nowicki (10' Szynkielewski), Przyborowski, Zamarripa, Trela

Juniorzy starsi Arki nie mogą być zadowoleni z inauguracji sezonu, gdyż z Podlasia wrócili bez punktów. Mecz w Białymstoku rozpoczął się od prób ofensywnych Arki, która często gościła z piłką na połowie rywali. Jednak już pierwszy atak Jagiellonii okazał się skuteczny i przyniósł bramkę. W 6 min. Zyśk popisał się celnym strzałem zza pola karnego. Później gra była wyrównana. W 19 min. Arkowcy znaleźli drogę do siatki rywali, jednak trafienie, którego autorem był Babś, nie zostało uznane ze względu na spalonego.

W 27 min. miała miejsca jedna z kluczowych sytuacji dla losów spotkania. Szynkielewski otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul i od tej pory gdynianie musieli radzić sobie w osłabieniu. Jagiellonia wykorzystała liczebną przewagę i przed przerwą zdobyła kolejne bramki. W 43 min. po raz drugi trafił Zyśk, który uderzył mocno po długim rogu. Minutę później na 3:0 podwyższył Lutostański.

Po zmianie stron ten sam zawodnik dołożył jeszcze dwie bramki. W 51 min. głową wykończył składną, zespołową akcję, a w 60 min. ustalił wynik końcowy.

Trener Szymon Hartman po meczu:

- Jesteśmy zawiedzeni, bo nie takiej inauguracji sezonu oczekiwaliśmy. Ten mecz nie ułożył się po naszej myśli, gdyż już na początku straciliśmy gola po własnym błędzie. Kilka minut później musieliśmy dokonać pierwszej zmiany, bo Nowicki doznał kontuzji mięśniowej. Ważna była 27 min., gdy po czerwonej kartce tracimy zawodnika i musimy grać w „10”. Gospodarze wykorzystali to, przejęli pełną kontrolę nad meczem i pokazali dużą skuteczność. Mamy materiał do analizy. Na pewno wyciągniemy wnioski i już w kolejnym meczu będziemy chcieli zaprezentować się lepiej, by zdobyć pierwsze bramki i punkty.

W 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U18 Arka podejmie w Gdyni drużynę Gwarka Zabrze.