02.07.2020

Kolejne mecze wypożyczonych

Początek tygodnia przyniósł decyzje kadrowe dotyczące zawodników wypożyczonych z Arki do innych klubów, a 1 lipca, w 29. kolejce spotkań, 4 z nich zaliczyło kolejne występy na poziomie 2. ligi. Udział w zwycięstwach swoich drużyn mieli Michał Bednarski i Bartosz Nowicki.

W poniedziałek informowaliśmy o przedłużonych wypożyczeniach do końca lipca. Z dniem 30 czerwca wygasły także kontrakty Damiana Lisieckiego i Szymona Nowickiego z naszym klubem. Obaj występowali w zespołach juniorskich oraz rezerwach Arki, a Szymon rozegrał także 4 mecze w pierwszej drużynie (2 w lidze i 2 w PP) w sezonie 2017/18. w tym sezonie byli wypożyczeni do Gryfa Wejherowo. Damianowi i Szymonowi życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Michał Bednarski (Olimpia Elbląg) rozegrał 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Pogonią Siedlce. Był to dla niego trzeci z rzędu występ w pełnym wymiarze czasowym. Po tym meczu Olimpia, w której barwach nie grał pauzujący za czerwoną kartkę Oskar Ryk, zajmuje 4. miejsce w tabeli z 47 pkt. na koncie.

Michał Bednarski

Bartosz Nowicki (Znicz Pruszków) rozegrał 45 min. w wygranym 4:0 meczu z Legionovią. W przerwie naszego zawodnika zmienił Karol Noiszewski. Znicz odniósł 12 zwycięstwo w sezonie i w tabeli awansował na 9. pozycję

Bartosz Nowicki

Obrońca Mariusz Sławek i pomocnik  Jakub Pek (obaj Gryf Wejherowo) rozegrali po 90 minut w meczu ze Stalą Rzeszów. Prowadzony po raz pierwszy przez Marcina Burkhardta Gryf przegrał to spotkanie 0:2 i zamyka ligową tabelę z 14 pkt.

Mariusz Sławek

Jakub Pek

W tej serii spotkań nie grał Norbert Hołtyn (Bytovia), który spędził cały mecz ze Skrą Częstochowa (1:1) na ławce rezerwowych.

Do końca sezonu pozostało 5 ligowych kolejek, a najbliższa zostanie rozegrana już w weekend 4-5 lipca.