09.02.2020

Sparingi zespołu rezerw i młodzieży

W sobotnie popołudnie na Narodowym Stadionie Rugby do rozgrywek w sparingowych meczach przygotowywał się nasz drugi zespół oraz drużyny juniorskie.

Arka U17 - sparing nr 3

Arka U17 - Bałtyk Gdynia U17 5:0 (1:0)

Bramki: Trela 2 ( 1', 47'), Tandecki 76', Zaryczański 83', Pyrek 90'

Po bezbramkowym remisie z Gedanią Gdańsk i zwycięstwie 3:2 nad rówieśnikami z Bałtyku Koszalin tym razem nasi juniorzy młodsi w swoim test meczu zmierzyli się z lokalnym rywalem. Żółto-niebiescy doskonale rozpoczęli to spotkanie otwierając wynik już w pierwszej minucie gry. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy.

W drugiej Arkowcy zaserwowali prawdziwy festiwal strzelecki. Drugą bramkę 2 min. po wznowieniu gry zdobył Trela, zaś w ostatnim kwadransie swoje "trzy grosze" dołożyli również Tandecki, Zaryczański oraz Pyrek, co w efekcie końcowym dało efektowne, pięciobramkowe zwycięstwo.

Arka II , Arka U18-  sparing nr 2

Arka II -  Arka U18 4:1 (2:0)
Bramki: Wiśniewski 2 (36', 65'), Blok 42', Urbański 64' - Kamiński 85'

Podopieczni trenera Robert Wilczyńskiego rozegrali drugi mecz kontrolny w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Po ubiegłotygodniowej potyczce z innym 4-ligowcem - Gedanią Gdańsk, w którym przez 45 min. wystąpili również piłkarze z kadry juniorów starszych, tym razem źółto-niebiescy sparowali wewnętrznie.

W tym spotkaniu swoją wyższość udowodnili starsi i nieco bardziej doświadczeni piłkarze. Gole Wiśniewskiego i Bloka sprawiły, że do przerwy dwiema bramki prowadził zespół rezerw. W drugiej Urbański z Wiśniewskim w 2 min. wpisali się na listę strzelców. Honorowe trafienie na 5 min. przed końcowym gwizdkiem zdobył Kamiński.