30.11.2019

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:1

Lider PKO Ekstraklasy nie zdołał ograć w Gdyni Arki. Żółto-niebiescy zremisowali z Pogonią Szczecin i doliczają jeden punkt do swojego dorobku. Bramkę dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Michał Nalepa, a wyrównał Hubert Matynia.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 17. kolejka

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)

Bramki: Nalepa 45+1'(k) - Matynia 72'

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak - Deja, Vejinović -  Nando (83' da Silva), Nalepa (83' Budzińśki), Młyński (57' Antonik) - Serrarens

Pogoń: Stipica - Stec, Triantafyllopoulus, Zech (67' Łasicki), Matynia - Podstawski (72' Listkowski) - Hostikka (84' Dąbrowski), Kozulj, Kowalczyk, Spiridonović - Buksa

Żółte kartki: Serrarens, Deja, Marciniak - Hostikka, Podstawski, Stec

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 5072

0 min - po porażce wyjazdowej szansy na punkty upatruje się w meczu przed własną publicznością. Zadanie przed Arką jednak najtrudniejsze z możliwych, bo do Gdyni przyjechał lider PKO Ekstraklasy.

0 min - jest kilka zmian z składzie zółto-niebieskich. Powrócili do niego Luka Marić, Adam Deja i Fabian Serrarens. Wciąż z powodów zdrowotnych niezdolni do gry pozostają Skhirtladze, Jankowski i Helstrup.

0 min - do składu Arki powrócił także Hiszpan Nando, który przez dwie kolejki pauzował z powodu czerwonej kartki otrzymanej w meczu z Legią Warszawa.

0 min - podobnie jak w Białymstoku nadal w Arce pozostaje czterech zawodników z trzema żółtymi kartkami na koncie, czyli zagrożonych pauzą w kolejnym spotkaniu. Są nimi Zbozień, Maghoma, Vejinović i Busuladzić.

0 min - sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak, który w ten sposób notuje trzeci z rzędu kontakt z naszym klubem - był arbitrem głównym w Krakowie, a w Białymstoku sędzią VAR.

0 min - sektor kibiców gości dziś jest szczelnie wypełniony. Kibice Pogoni wykorzystali wszystkie wejściówki, które otrzymali od naszego klubu.

0 min - obie drużyny już na murawie. Pogoń zagra na biało, Arka na żółto-niebiesko.

1 min - rozpoczęli goście.

1 min - faul Hostikki na Młyńskim kończy się żółtą kartką już w pierwszej minucie meczu.

3 min - Vejinović wyprowadzał szybka akcję Arki i został sfaulowany przez Podstawskiego. Druga żółta kartka dla gości już w 3. minucie!

5 min - Marciniak skutecznie zablokował próbę dogrania Hostikki spod linii końcowej.

6 min - wybijamy dośrodkowanie Kozulja z rzutu rożnego.

8 min - niebezpieczna piłka od Kowalczyka przeszła całe nasze pole karne, mijając kolejnych zawodników, aż w końcu opuściła boisko.

9 min - szybka kontra Arki. Vejinović uruchomił Nando, a ten przy próbie zwodu zgubił piłkę. Szybko ja odzyskał, ale akcja straciła na tempie. Dośrodkowania najpierw Zbozienia, a potem Marciniaka nie dotarły do żadnego z Arkowców pod bramką gości.

14 min - Adam Marciniak wrzucił piłkę z autu wprost w ręce Stipicy.

15 min - nieudana próba strzału z 20 metrów Spiridonovicia.

16 min - Nando stracił piłkę na rzecz Spiridonovicia, ten podał wpole karne do Buksy, który mimo niezbyt dogodnej pozycji oddał zaskakujący strzał po ziemi! Steinbors świetnie to obronił!

19 min - Steinbors spokojnie chwycił piłkę po strzale Podstawskiego.

20 min - wyśmienitą okazję zmarnował Spiridonović! Miał piłkę wyłożoną na 16 metrze na strzał, ale piłkarz Pogoni chybił!

23 min - ładna akcja Arki, Vejinović uruchomił Młyńskiego, który oddał zbyt lekki strzał z 16 metrów, by zagrozić Stipicy.

25 min - rzut rożny dla Pogoni.

26 min - Steinbors pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Matyni.

26 min - kontra Arki. Młyński ładnie minął pierwszego rywala, ale przy drugim tracił równowagę, a sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy ze Szczecina.

27 min - bardzo fajna akcja Arki od własnego pola karnego. Szkoda, że do ostatniegopodania Vejinovića nie doszedł Nando.

28 min - rzut rożny wykonał Nalepa. Zrobił to ardzo źle, bo piłka wyszła poza linię końcową boiska.

33 min - Serrarens ogląda żółtą kartkę za faul na Kowalczyku w środkowej strefie boiska.

34 min - Kowalczyk jest trafiony w rękę tuż przy linii bocznej pola karnego i Arka będzie miała szansę z rzutu wolnego.

35 min - próbę dogrania z rzutu wolnego Nalepy wybili obrońcy Pogoni.

37 min - Steinbors kapitalnie obronił strzał Steca, który chciał puścić piłkę pod naszym bramkarzem! To był świetna akcja gości,, którzy stworzyli okazję Stecowi 5 metrów przed naszą bramką.

39 min - faul Nando na Kowalczyku metr przed linią pola karnego, ale z jego lewej strony. Okazja dla gości.

40 min - bardzo groźny strzał Kozulja, ale jeszcze lepiej spisał się Steinbors, który odbił to uderzenie!

41 min - wydawało się, że Arka odpowie groźnym kontratakiem Vejinovića, ale wszystko skończyło się na gwizdku sędziego, który dostrzegł spalonego. Jest jeszcze VAR, bo jeśli nie było spalonego, to Arce mógł się należeć karny za faul na Serrarensie!

43 min - sędzia Marciniak biegnie do monitora... karny dla Arki!!! Żółta kartka dla Steca

45+1 min - Nalepa wykonawcą karnego... GOOOOLLLLL!!!!

45+2 min - Zbozień zacentrował z prawego skrzydła, ale niedokładnie. Chwilę później został sfaulowany i Arka będzie miała okazję na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

45+3 min piłka trafia do Dei przed pole karne, a ten strzela celnie, lecz czytelnie dla Stipicy.

PRZERWA - Arka gra cierpliwie, z delikatnym respektem dla lidera, ale też z wiarą, że można coś wskórać z tym rywalem. I choć Pogoń jest bardzo groźna, to jednak skutecznie się bronimy i swoją klasę po raz kolejny potwierdza Steinbors. W ataku liczymy na swoje szybkie ataki i stałe fragmenty gry. I właśnie szybki atak wyprowadzony przez Vejinovicia przyniósł nam rzut karny po faulu na Serrarensie, choć aby go orzec sędziowie potrzebowali blisko 4 minuty. Po zmianie stron najważniejsze, aby nie skoncentrować się wyłącznie na obronie korzystnego wyniku, bo to może nie być skuteczna metoda na sięgnięcie po komplet punktów w tym meczu.

46 min - gramy!

50 min - bez zagrożenia po dośrodkowaniu Matyni. Steinbors spokojnie chwycił piłkę.

51 min - Pogoń zamyka nas we własnym polu karnym. Trzeba się z tego uwolnić jak najszybciej!

52 min - i jest kontra Arki! I od razu bardzo groźnie pod bramką Pogoni! Serrarens minimalnie rozminął się z piłką 3 metry od bramki po podaniu Vejinovicia!

53 min - w odpowiedzi Spiridonović uderzył tuż ponad naszą bramką z 16 metrów!

55 min - walczą z naszymi obrońcami Kozulj i Buksa. Najpierw w ostatniej chwili zablokowaliśmy udezenie Kozulja, a chwilę później Steinbors chwycił piłkę po lekkim strzale, ale oddanym z 6 metrów!

57 min - schodzi Mateusz Młyński, w jego miejsce Kamil Antonik.

58 min - Maghoma w polu karnym Pogoni! Miał piłkę na nodze, oddał strzał, ale po rykoszecie tylko rzut rożny!

59 min - dośrodkowanie Nalepy wyłapał Stipica i uruchomił akcję swojej drużyny.

60 min - Nalepa sfaulował Spiridonovicia i rzut wolny dla Pogoni z prawej strony naszego pola karnego.

61 min - Kozulj... znów groźny strzał z wolnego, ale jednak niecelny!

62 min - rzut rożny dla Pogoni. Wybijamy piłkę, ale ta wraca pod nogi Kozulja, który decyduje się na strzał. Niecelna próba tego zawodnika.

64 min - Steinbors chwycił piłkę zacentrowaną przez Matynię, ale ucierpiał przy tej interwencji. Mamy nadzieję, że nasz Łotysz szybko się pozbiera.

65 min - Arka kontruje. Antonik ograł rywala zagrał sprzed linii końcowej do wbiegającego Serrarensa, ale tego w ostatniej chwili uprzedził Stec!

66 min - poza boiskiem Zech, który chyba nie będzie w stanie kontynuować gry. W jego miejsce wchodzi już Łasicki. Pomoc jest także udzielana Steinborsowi.

72 min - i gol dla Pogoni... Niestety długo konstruowany atak pozycyjny gości pozwolił im wykreować pozycję strzelecką dla Matyni, który uderzył tuż przy słupku!

72 min - zmiana w Pogoni. Listkowski za Podstawskiego.

75 min - gra wciąż nie jest wznowiona, bo nad stadionem spora chmura dymu od oprawy kibiców.

78 min - gramy.

82 min - Deja sfaulował w groźnej akcji Spiridonovicia i otrzymał żółtą kartkę.

83 min - strzał z rzutu wolnego z 30 metrów Spiridonovicia mija światło naszej bramki.

83 min - podwójna zmiana w Arce. Budziński za Nalepę i da Silva za Nando.

84 min - zmienia też trener Pogoni. Za Hostikkę wszedł Dąbrowski.

87 min - żółta kartka dla Adama Marciniaka.

87 min - strzał Steca mija naszą bramkę, ale był rykoszet, więc korner dla gości.Spokojnie wybroniliśmy się z tego stałego fragmentu gry dla Pogoni.

90 min - doliczonych zostanie 10 minut.

90+2 min - spore zamieszanie w naszym polu karnym, było nerwowo, ale ostatecznie nie udało się Pogoni oddac strzału.

90+3 min - Serrarens przed szansą! Po wejściu z piłką w pole karne stracił jednak piłkę...

90+5 min - piłka w bramce po trafieniu da Silvy, ale sędzia Marciniak nie ma watpliwości, że był faul na obrońcy! Będzie VAR! Nie ma gola.

90+9 min -  zagranie w pole karne Antonika do Vejinovicia, ale szybszy był Stipica.

KONIEC - Pogoń mocno przycisnęła w drugiej połowie i ostatecznie uchroniła się przed porażką w Gdyni. Gola zdobył Matynia, ale to było wszystko na co było dziś stać lidera ze Szczecina. Arka mogła zdobyć bramkę w doliczonym czasie gry, bo trafił do siatki da Silva, lecz zdaniem arbitra doszło do złamania przepisów. Kolejny mecz Arka rozegra w Kielcach.