28.10.2019

Grali juniorzy

Kolejne mecze ligowe rozegrali nasi juniorzy. W klubowych derbach w CLJ U17 zwycięstwo odniosła Arka SSA, która do lidera swojej grupy traci już tylko 2 punkty.

Centralna Liga Juniorów U18 - 12. kolejka

Arka Gdynia - Korona Kielce 0:3 (0:1)
Bramki: Kośmicki 37', Płocica 47', Szelągowski 72'

Arka: Skowronek - Chmurzyński (78' Przyborowski), Stec, Skręta, Milachowski - Dobek, Chojnowski (78' Aleksiuk) - Parulski, Własny (63' Nowicki), Stępień (63' Kamiński) - Magdziński

Nasi juniorzy starsi przegrali na własnym boisku z Koroną Kielce. Od początku mecz toczył się w dobrym tempie. Jako pierwsi zaatakowali kielczanie i po stałym fragmencie gry trafili do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Chwilę później Arkowcy po rzucie wolnym cieszyli się z bramki, ale arbiter, podobnie jak w pierwszym przypadku, wskazał pozycje spaloną i nie uznał gola. W 37 min. zawodnik Korony zdecydował się na uderzenie z 25 metrów i nie dał szans Skowronkowi, gdyż piłka wpadła w samo "okienko" jego bramki.

Dwie minuty po przerwie zawodnicy Korony skorzystali z nieporozumienia naszych obrońców i po dośrodkowaniu Płocica podwyższył prowadzenie. Żółto niebiescy starali się odpowiedzieć akcjami Stępnia i Chojnowskiego, jednak piłka nieznacznie mijała bramkę lub obijała poprzeczkę rywali. W 72 min. goście przeprowadzili skuteczny kontratak i po celnym strzale Szelągowskiego ustalili wynik meczu. Kolejne spotkanie Arka rozegra już w środę na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Niestety przegrywamy spotkanie. Korona postawiła nam trudne warunki i nie byliśmy w stanie poważnie zagrozić ich bramce. Moi zawodnicy za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę. Myślę, że w tym spotkaniu przeciwnik był od nas lepszy.

Centralna Liga Juniorów U17 - 11. kolejka

Arka Gdynia SSA - SI Arka Gdynia 3:1 (0:0)

Bramki: Skóra 80', Soboczyński 83', Babś 90' - Plackowski 89'

Arka SSA: Miłaszewski - Matusiak, Mirończuk, Tandecki, Lipkowski (78' Zaryczański), Zamarripa, Babś, Lipiak (46' Hebel), Król (62' Karbowiak), Pyrek (74' Skóra), Szafranek (68' Soboczyński)

SI Arka: Łukowicz (46' Gołoś) - Skrobański, Predenkiewicz (84' Puścikowski), Kościów (84' Adkonis), Baranowski, Bojarczuk (46' Galiński), Zieliński (60' Gasiński), Capar (83' Jasiński), Luchowski (65' Plackowski), Krasiński, Dustet

W klubowych derbach lepsza okazała się Arka Gdynia SSA, która wygrała 3:1. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Początek należał do Arki SSA, ale po upływie 15 minut mecz się wyrównał. Pod koniec tej części gry zespół trenera Janczaka stworzył sobie dwie dogodne okazje, jednak Szafranek najpierw minimalnie przestrzelił, a w drugiej sytuacji ten sam zawodnik przegrał pojedynek z bramkarzem. Następnie 100% sytuację miała SI Arka, ale dobrze w bramce spisał się Miłaszewski.

W drugiej połowie mecz był nadal wyrównany, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 71 min. przed szansą stanęła SI Arka, ale uderzenie z 9 metrów trafiło w nogi obrońcy. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, która należała do Arki SSA. W 80 min. Skóra wykończył składną akcję zdobywając pierwszą bramkę, a trzy minuty później Soboczyński podwyższył na 2:0. Co prawda, po rzucie rożnym Plackowski strzelił gola kontaktowego dla SI, ale w 90 min. wynik na 3:1 ustalił strzałem z 12 metrów Babś. Dzięki wygranej Arka SSA zbliżyła się na 2 punkty do lidera Lecha Poznań, z którym zmierzy się w następnej kolejce. Z kolei SI Arka pozostaje na 7. miejscu w tabeli.

Trener Krzysztof Janczak (Arka SSA) po meczu:

Bardzo dobre zawody zagrali młodsi zawodnicy SI Arka Gdynia. Postawili twarde warunki, widać było duży postęp w ich grze. Początek z naszej strony był dobry, niestety z upływem czasu brakowało precyzji i płynności w konstruowaniu akcji. Dopiero w końcówce meczu zaczęliśmy grać lepiej i zdobyliśmy trzy bramki.

Centralna Liga Juniorów U15 - 11. kolejka

SI Arka Gdynia - CWZS Bydgoszcz 0:3 (0:2)
Bramki: 10', 34', 55'

SI Arka: Semmerling (41' Depka) - Elwart, Wilczyński (41' Macholla), Jarzyński (41' Miotk), Abbott (41' Rusnak), Jurkiewicz, Branicki, Żmuda (41' Starnawski), Lipiński, Staniszewski, Maczkowski (41' Jaroń)

SI Arka 2005 nie zdobyła punktów w starciu z CWZS Bydgoszcz i straciła szansę na zachowanie miejsca w Centralnej Lidze Juniorów U15 na wiosenną część sezonu. Pierwsza połowa spotkania w Gdyni przyniosła dwie bramki dla gości. Pierwsza z nich padła w 10 min. po rzucie rożnym, a druga w 34 min. po uderzeniu i rykoszecie. Nasz zespół w tej części zagrał bardzo zachowawczo i stworzył sobie niewiele sytuacji podbramkowych.

W drugiej połowie Arka zagrała bardziej agresywnie, lecz to przeciwnik po raz trzeci trafił do siatki i w 55 min. ustalił wynik końcowy na 3:0. Żółto-niebiescy mieli w tej odsłonie kilka okazji w ofensywie, ale nie potrafili ich wykorzystać i pokonać bramkarza rywali. Po końcowym gwizdku z kompletu punktów cieszyli się więc zawodnicy z Bydgoszczy. Za tydzień żółto-niebiescy zagrają w Gdańsku z Lotosem.

Trener Marek Leszczyński po meczu:

Znalezione obrazy dla zapytania marek leszczynski arka gdynia

- Przegraliśmy mecz, który był ostatnią szansą na to, by przy zwycięstwie jeszcze "złapać tlen". Trzeba sobie jasno powiedzieć, że niestety spadamy z CLJ U15, bo nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie. Chłopaki bardzo to wszystko przeżywają, bo chcieli zdobyć punkty. Zespół jest coraz mocniejszy fizycznie, lecz mentalnie niestety nie wykorzystujemy swojego potencjału. Przeciwnik był mocno zdeterminowany, aby wygrać i to się im udało. My patrzymy w przyszłość i chcemy te trzy mecze, które nam zostały, wykorzystać do poprawy sfery mentalnej i jakości gry.