18.10.2019

Nasi rywale: Lechia Gdańsk

Przerwa reprezentacyjna kończy się dzisiaj i przed nami mecz derbowy. Dla obu drużyn i ich kibiców to niezwykle ważne spotkanie w każdym sezonie. Lechia aktualnie zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Derby jednak rządzą się swoimi prawami i pozycja w tabeli schodzi w tym przypadku na dalszy plan.

Największe sukcesy Lechii w historii:

• 3 miejsce w I lidze – 1956, 2018/2019
  • zdobywca Pucharu Polski -  1982/83, 2018/2019
  • finalista Pucharu Polski - 1954/55
  • zdobywca Superpucharu Polski – 1983, 2019

W poprzednim sezonie Lechia zajęła 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 67 punktów.

W przerwie letniej z drużyny odeszli: Joao Nunes, Mateusz Lewandowski, Michał Mak, Konrad Michalak, Steven Vitoria, a wypożyczeni zostali Mateusz Sopoćko oraz Mateusz Żukowski.

Do drużyny dołączyli: Adam Chrzanowski (powrót z wypożyczenia), Maciej Gajos, Rafał Kobryń (powrót z wypożyczenia), Mario Maloca, Jaroslav Mihalik (wypożyczony), Sławomir Peszko (powrót z wypożyczenia), Żarko Udovicić, Paweł Żuk.

Lechia startowała w eliminacjach LE. W ramach II rundy eliminacyjnej Ligi Europy przegrała w dwumeczu z Brondby. W meczu u siebie gdańszczanie wygrali 2:1, w rewanżu ulegli 1:4 po dogrywce i odpadli z dalszej rywalizacji.

Bilans spotkań Lechii Gdańsk w sezonie 2017/2018: 5 zwycięstw  – 4  remisy – 2 porażki

4. Jagiellonia Białystok (d, liga) 1 - 1 Artur Sobiech 25
5. Raków Częstochowa (w, liga) 1 - 2 Artur Sobiech 90 (k)