29.09.2019

Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:0

Po interesującym widowisku Arka zremisowała z Piastem Gliwice 0:0. Obie strony miały dużo okazji, aby posłać piłkę do siatki, lecz zawodziła je skuteczność.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 10. kolejka

Arka Gdynia - Piast Gliwice  0:0

Bramki:

Arka: Steinbors - Zbozień (84' Danch), Maghoma, Marciniak, Wawszczyk - Budziński, Vejinović, Busuladzić (75' Deja) - Nalepa - Skhirtladze, Jankowski (86' da Silva)

Piast: Plach - Mokwa, Korun, Malarczyk, Kirkeskov - Sokołowski (71' Jodłowiec), Milewski, Hateley, Badia (86' Alves) - Felix, Parzyszek (73' Tuszyński)

Żółte kartki: Wawszczyk - Kirkeskov

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 6039

0 min - trzy dni po pucharowej wpadce Arka ma szansę na rehabilitację w meczu ligowym. Dziś jednak na boisko wyjdą zawodnicy, którzy znakomicie spisali się przed tygodniem w Łodzi, więc są podstawy, aby dziś liczyć na punkty.

0 min - od czasów 1. ligi Arka nie grała spotkań o tak wczesnej porze. Dziś początek meczu już o godz. 12.30.

0 min - trener Zieliński zaufał dokładnie tej samej jedenastce, która rozpoczęła mecz w Łodzi. Trudno się dziwić, skoro w tym zestawieniu udało się zdobyć aż cztery bramki.

0 min - w składzie Mistrza Polski dostrzegamy Tomka Mokwę, który przed laty był juniorem Arki i grał w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

0 min - Adam Marciniak to pierwszy zawodnik Arki w tym sezonie, który zagrożony jest pauzą w następnym meczu, jeśli obejrzałby żółtą kartkę.

0 min - Michał Nalepa odbiera pamiątkową koszulkę z rąk prezesa Grzegorza Staszczuka. Na koszulce widnieje liczba 150, czyli ilość spotkań, jaką Michał rozegrał w pierwszej drużynie Arki.

0 min - przy dźwiękach Roty obie jedenastki wychodzą na murawę. Arka w strojach żółto-niebieskich, goście z Gliwic w błękitnych koszulkach i białych spodenkach.

1 min - rozpoczęli goście.

2 min - kapitalna akcja Arki. Wszystko rozpoczął Vejinović, a sytuacji do strzału znalazł się Busuladzić. Uderzenie Azera przeciął jeszcze Skhirtladze, co mogło zmylić bramkarza, ale był na pozycji spalonej!

3 min - odpowiedź Piasta. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Hateley'a, który mimo ostrego kąta oddal mocny i celny strzał na bramkę! Steinbors na posterunku!

6 min - indywidualna akcja Budzińskiego, który przejął piłkę na środku boisku. Marcin zdecydował się na strzał z 25 metrów, lecz został zablokowany.

10 min - Hateley zagrywał z rzutu wolnego w pole karne, ale piłka opuściła boisko.

11 min - Wawaszczyk dostrzegł wychodzącego na pozycję Nalepę. Nalepa po przyjęciu piłki oddał strzał, ale trafił w rywala. Nasi zawodnicy sygnalizowali zagranie ręką, ale sędzia Musiał nie ma wątpliwości, że przewinienia nie było.

13 min - znów Piast dośrodkowuje ze stałego fragmentu pod naszą bramkę. Tym razem zagrywał z rzutu wolnego Badia, ale ponownie piłka była zbyt mocna i wyszła poza boisko.

15 min - świetna sytuacja pod bramką Piasta! Nalepa podał do Skhirtladze, ten ograł obrońcę i był sam przed Plachem! Uderzył z ostrego kąta, a bramkarz Piasta odbił piłkę na 16 metr. Tam był Busuladzić, który od razu uderzył potężnie, ale minimalnie nad poprzeczką!

19 min - akcja Skhirtladze wzdłuż 17 metra przed bramką Piasta. Gdy wybito mu piłkę spod nóg, ta trafiła do Vejinovića, który uderzył niestety niecelnie.

20 min - Badia z rzutu rożnego, lecz szybko wybijamy piłkę.

21 min - ponownie Badia z narożnika, ale tym razem uderzył głową Malarczyk! Steinbors zatrzymał piłkę nogami, a z dobitką podążył Korun! Na szczęście Steinbors utrzymał piłkę i rywal mógł tylko sfaulować Łotysza.

25 min - Wawszczyk faulem przerwał akcję gości i otrzymał żółtą kartkę.

27 min - Wawszczyk zablokował próbę dośrodkowania Mokwy i korner dla gości.

34 min - Malarczyk przy próbie dojścia do dośrodkowania Hateley'a sfaulował Maghomę i gra została przerwana

30 min - kapitalnie przejął piłkę Nalepa i odegrał do Jankowskiego, który po wejściu z piłką w pole karne jednak nie zdołał ograć rywala i oddać strzału na bramkę!

31 min - z rzutu wolnego spod linii bocznej w pole karne zacentrował Nalepa. Do piłki najwyżej wyskoczył Jankowski, ale nie zdołał oddać strzału w światło bramki.

32 min - gol dla Piasta! Pierwsze dośrodkowanie Badii wybliśmy, ale pod nogi Hiszpana. Drugie dośrodkowanie doszło do głowy Sokołowskiego, który głową umieścił piłkę w siatce. Będzie jeszcze VAR!

35 min - nie ma bramki! Badia przed dośrodkowaniem był na spalonym!

37 min - rzut wolny dla Arki. Piłkę w polu karny gości przejął Skhirtladze, który mimo trudnej dla siebie sytuacji złożył się do strzału, lecz ostatecznie został zablokowany.

39 min - rzut rożny dla Arki. Niezła piłka od Nalepy, ale to jednak gliwiczanie byli górą we własnym polu karnym.

40 min - znów Nalepa zagrywał z rzutu rożnego, ale tym razem zagrał piłkę zbyt wysoko i ponownie goście mogli oddalić zagrożenie.

42 min - Hateley posłał bardzo groźną piłkę pod naszą bramkę z rzutu wolnego. W roli skutecznego obrońcy wystąpił Davit Skhirtladze!

45 min - aż cztery minuty doliczone zostaną do czasu pierwszej połowy.

45+2 min - po faulu Maghomy pod linią boczną, goście będa mogli zagrac w nasze pole karne.

45+2 min - Hateley zacentrował, piłkę opanował Parzyszek, a po chwili złożył się do strzału, który jednak był zbyt lekki, żeby mógł sprawić problem Steinborsowi.

PRZERWA - nie doczekaliśmy się goli w pierwszej połowie spotkań, choć raz z trafienia cieszyli się zawodnicy Mistrza Polski. Na nasze szczęście nie został zdobyty prawidłowo i po analizie VAR sędzia Musiał jej nie uznał. Obie drużyny mogły otworzyć wynik spotkania, bo sytuacje ku temu stworzyły, lecz ostatecznie do tego nie doszło. Oby jednak po zmianie stron nasi zawodnicy znaleźli sposób na Frantiska Placha!

46 min - mecz wznowiony. Bez zmian w składach przystąpiły do gry obie drużyny.

48 min - Vejinović dostrzegł i obsłużył podaniem Busuladzića, który po przyjęciu piłki oddał strzał z 18 metrów tuż ponad poprzeczką!

50 min - sprawna akcja Piasta zakończyła się uderzeniem Badii z 18 metrów tuż obok naszej bramki. Bedzie jeszcze korner.

51 min - krótko rozegrali stały fragment gry goście. Dośrodkował Hateley, a do strzału głową doszedł Parzyszek, jednak nie pokonał Steinborsa!

52 min - odpowiedź Arki! Bardzo dobre uderzenie zza pola karnego Nalepy efektownie odbija Plach!

55 min - kapitalna akcja Arki! Jankowski wpadł z piłką w pole karne i w ostatniej chwili przy oddawaniu strzału przeszkodził mu obrońca! Rzut rożny.

56 min - bez zagrożenia po dośrodkowaniu Nalepy rzutu rożnego.

57 min - faulowany Nalepa przy linii bocznej i żółta kartka dla Kirkeskova.

58 min - Nalepa nie centrował, tylko podał do Vejinovića, który miał miejsce, aby piłkę kilka metrów podprowadzić, ale strzał Holendrowi już się kompletnie nie udał.

59 min - znów świetna akcja Arki. Jankowski zagrał na głowę Skhirtladze, ale strzał Gruzina był niecelny!

60 min - Maghoma zablokował strzał Hateley'a, a ponieważ piłka trafiła go w rękę, będzie rzut wolny z 20 metrów.

61 min - bardzo groźny strzał Hateley'a! Piłka o kilka centymetrów minęła światło naszej bramki! Steinbors byłby bez szans.

63 min - pomoc jest udzielana Korunowi.

63 min - niebezpieczne podanie Felixa nieomal nie doszło do głowy Parzyszka przed naszą bramką!

66 min - znów mieliśmy okazję na zagrożenie Plachowi. Najpierw zablokowany został na 20 metrze Skhirtladze, a chwilę później, 4 metry bliżej bramki, ten sam los spotkał Jankowskiego.

70 min - bardzo dobry strzał Skhirtladze! Gruzin przymierzył po ziemi tuż przy słupku, ale zdołał odbić to Plach!

71 min - Maghoma dopadł piłki na 16 metrze i uderzył pod poprzeczkę! Znów broni Plach!

71 min - Budziński dosrodkował z rzutu rożnego, a Marciniak uderzył głową nad bramką!

71 min - Jodłowiec zmienia na boisku Sokołowskiego.

72 min - Jodłowiec mógł od razu zdobyć bramkę, bo doszedł do piłki zagranej zrzutu wolnego, ale skiksował były zawodnik Legii Warszawa!

75 min - Skhirtladze oddał strzał z ostrego kąta, ale tylko boczną siatkę!

75 min - pierwsza zmiana trenera Zielińskiego. Deja za Busuladzića.

73 min - i druga zmiana w Piaście. Tuszyński za Parzyszka.

76 min - kolejny rzut wolny dla Piasta spod linii bocznej z szansą na dośrodkowanie.

77 min - na szczęście Hateley źle wykonał ten stały fragment i posłał piłkę poza boisko.

78 min - Skhirtladze pokusił się o drybling w polu karnym Piasta, lecz niestety górą obrońca z Gliwic.

80 min - rzut rożny dla Piasta. W narożniku Badia.

81 min - efektowna parada Steinborsa przy strzale Hateley'a zza pola karnego!

81 min - to powinno być 1:0 dla Arki! Nalepa idealnie zacentrował na głowę Skhirtladze ten uderzył w ziemię, ale jakimś cudem obronił to nogami Plach!

84 min - boisko opuszcza Damian Zbozień, a w jego miejsce Adam Danch.

85 min - mocne dośrodkowanie przeciął Wawszczyk, umiejętnie odegrał  klatką piersiową do Steinborsa.

86 min - zmiana w Piaście. Schodzi Badia, wchodzi Tiago Alves.

86 min - zmiana także w Arce. Za Jankowskiego wszedł da Silva.

89 min - długo wymienialiśmy podania na połowie gości, aż w końcu Nalepa mógł oddać strzał z 17 metrów. Nad bramką!

90 min - doliczone zostaną 4 minuty

90+1 min - Skhirtladze pada w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym!

90+2 min - rzut rożny dla Piasta. Na szczęście obyło się bez strzału na bramkę.

KONIEC - podobnie jak przed przerwą, obie drużyny miały sporo okazji do zdobycia bramki. Najlepszą ze strony gości zaprzepaści Tomasz Jodłowiec, z naszej Davit Skhirtladze, którego strzał głową nogami obronił Frantisek Plach. Dziś się nie udało wygrać, ale remis z Mistrzem Polski z pewnością wstydu nam nie przynosi.