25.08.2019

SI Arka Gdynia bez punktów

Zespoły SI Arka Gdynia nie zdobyły w punktów w meczach Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-niebiescy musieli uznać wyższość rywali z Poznania - Warty i Lecha.

Centralna Liga Juniorów U17 - 2. kolejka

SI Arka Gdynia - Warta Poznań 1:5
Bramki:
Zieliński 27', - 34', 41', 88', 90', 90'

SI Arka: Gołoś - Capar (78' Niedźwiedzki), Gasiński (55' Jasiński), Krasiński, Krause (80' Sochacki), Baranowski, Zieliński (58' Adkonis), Predenkiewicz, Galiński (62' Gontarz), Łyszkiewicz-Dustet, Skrobański

SI Arka 2004 doznała porażki w starciu z Wartą Poznań. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak tak niekorzystnego rezultatu. W 27 min. żółto-niebiescy objęli prowadzenie po pięknej akcji, którą kapitalnym strzałem wykończył Zieliński. Niestety, już 7 minut później jeden z rywali zaskoczył obrońców i doprowadził do remisu. Jeszcze przed przerwą goście strzelili gola na 2:1 wykorzystując błąd Arkowców przy wyprowadzaniu piłki.

W drugiej połowie zespół prowadzony przez trenera Ulanowskiego starał się odrobić straty, ale próby ataków nie przyniosły efektów bramkowych. Co więcej, to rywale pokazali dużą skuteczność i przypieczętowali swoje zwycięstwo. Warta wykorzystała błędy naszych zawodników i w ostatnich minutach zdobyła trzy kolejne bramki ustalając wynik końcowy na 5:1. SI Arka będzie więc szukać pierwszej wygranej w sezonie w następnej kolejce, w której zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Trener Dariusz Ulanowski po meczu:

- Pierwsza połowa nie wskazywała na tak wysoką przegraną. Toczyliśmy w niej wyrównaną walkę z Wartą. W samej końcówce meczu popełnialiśmy zaś proste błędy, które skwapliwie wykorzystali goście, czego skutkiem jest porażka 1:5. Niestety, jeśli chcemy grać na tym poziomie, to nie możemy popełniać tak prostych błędów, a co więcej musimy realizować założenia przedmeczowe.

Centralna Liga Juniorów U15 - 2. kolejka

SI Arka Gdynia - Lech Poznań 0:6 (0:1)
Bramki:
Zięba 2 (15', 41'), Olejnik 61', Niedzielski 66', Pietrzak 70',  Ławniczak 79'

Zespół SI Arka z rocznika 2005 musiał uznać wyższość Lecha Poznań, który zdobył w Gdyni aż 6 bramek. W pierwszej połowie oba zespoły badały się wzajemnie, co spowodowało, że nie brakowało walki w środkowej strefie boiska, mniej zaś było sytuacji pod obiema bramkami. W 15 min. "Kolejorz" objął prowadzenie. Autorem jedynego gola w tej odsłonie był Zięba, który uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał naszego bramkarza.

Po zmianie stron żółto-niebiescy chcieli doprowadzić do wyrównania, ale już minutę po wznowieniu gry Lech trafił na 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Zięba. Nasz zespół nie mógł odnaleźć swojego rytmu gry i z minuty na minutę tracił pewność siebie. Trzeci gol dla gości był efektem błędu bramkarza. Trenerzy Arki dokonywali kolejnych roszad, ale nie dały one efektu w postaci zmiany obrazu gry. Kolejne bramki dla Lecha zdobyli w ostatnim kwadransie Niedzielski, Pietrzak oraz Ławniczak i całe spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem zespołu z Poznania.

Trener Marek Leszczyński po meczu:

- Ten mecz to prawdziwa lekcja i o ile pierwsze 20 min stało na dobrym poziomie, to później już Lech zaczął przeważać. Z naszej strony, można powiedzieć, że zbieramy cenne doświadczenie, bo wielu zawodników pierwszy raz styka się z takim poziomem. Chcemy się uczyć, lecz musimy szybciej wyciągać wnioski i starać się już nie popełniać podobnych błędów. Lech dzisiaj przewyższał nas organizacją gry, druga połowa pokazała to w sposób brutalny. Szkoda mi chłopaków, bo wiem, że mocno chcą, lecz nie zawsze wszystko wychodzi. Podnosimy  jednak głowy do góry i pracujemy dalej, bo już za tydzień mecz derbowy w Sopocie z Lechią.