09.06.2019

Arka 2003 wygrała ligę wojewódzką!

Drużyna Stowarzyszenia Inicjatywa Arka 2003 pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0 i wygrała 1 ligę wojewódzką (PLJ B1 I ) w sezonie 2018/19.

I liga wojewódzka B1 Junior Młodszy - 26. kolejka

Lechia Gdańsk 2003 - SI Arka Gdynia 2003 0:2 (0:0)
Bramki: Pyrek 54', sam. 62'

Arka: Wolny (46' Gołoś) - Zammaripa, Skręta, Trela, Lis (68' Betka), Formella (56' Krasiński), Matusiak, Pyrek (78' Skrzypczak), Soboczyński, Zelewski, Tandecki

Żółta kartka: Zelewski

Wynik spotkania rozgrywanego w Sopocie na stadionie Ogniwa został ustalony w drugiej połowie. W 54 min. Arkę na prowadzenie wyprowadził Maciej Pyrek, który technicznym uderzeniem nie dał szał bramkarzowi. Niespełna 10 minut później padł drugi gol. Mateusz Trela popisał się udanym dryblingiem, zagrał w pole karne, a tam piłkę do własnej siatki skierował jeden z rywali. Nasz zespół do końca meczu kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i po ostatnim gwizdku mógł cieszyć się z niezwykle ważnego zwycięstwa w ostatniej kolejce ligowej w tym sezonie.

Dzięki tej wygranej żółto-niebiescy zapewnili sobie zwycięstwo w lidze wojewódzkiej (PLJ B1 I) i udział barażach o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U17. W 26 kolejkach zdobyli 57 pkt. (bilans 18-3-3, bramki 76-21).

Jeśli Arka 2003 zwycięży w barażach to w CLJ U17 w przyszłym sezonie będzie grała SI Arka Gdynia 2004. Mecze barażowe zostaną rozegrane 22 i 26 czerwca.

Drużynę z rocznika 2003 prowadzą trenerzy: Dariusz Ulanowski, Karol Cegłowski i Arkadiusz Zagórski. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w rywalizacji barażowej!