Weekendowe zmagania naszych juniorów dobrze rozpoczęli piłkarze U18, którzy pokonali na wyjeździe Lecha i zapewnili sobie utrzymanie w lidze. Gorzej poszło ich młodszych kolegom, którzy polegli w Szczecinie i Poznaniu.

Centralna Liga Juniorów U18 - 28. kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Bramki:  Gułajski 80'

Arka: Molenda - Talaśka, Branicki, Blok, Sławek (69' Pek) - Szałecki, Bednarski (55' Bohm), Stępień (57' Gułajski), Zbiranek, Magdziński (46' Parulski) - Wilczyński

Już od pierwszych minut spotkania żółto-niebiescy prowadzili otwartą grę i dążyli do stworzenia sobie sytuacji strzeleckich. Żółto-niebiescy raz po raz atakowali bramkę przeciwnika chcąc zagrozić bramce gospodarzy. Jedynie w końcowych fragmentach tej części zawodów gospodarzom udało się stworzyć optyczną przewagę, lecz w żaden sposób nie przekładała się ona na zagrożenie w polu karnym Molendy.

W drugiej części gry Arkowcy nie zwalniali tempa, a ich działania skupione były na kreowaniu kolejnych strzeleckich okazji. Brakowało jedynie skuteczności, bowiem dobrych sytuacji nie wykorzystali m.in. Stępień, Parulski i Zbiranek.

Co nie udawało się przez szereg minut, powiodło się w końcowych minutach spotkania. W 80 min. w polu karnym bardzo zachował się Gułajski. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce gospodarzy. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć dobrze grającej Arce. Zwycięstwo 1:0 sprawia, że Arka awansowała na 9. miejsce i utrzymała się w Centralnej Lidze Juniorów.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Odnieśliśmy w Poznaniu bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło nam utrzymać się w Centralnej Lidze Juniorów U18. Przez większość czasu byliśmy stroną dominującą, jednak nie byliśmy w stanie zamienić stworzonych przez siebie sytuacji na bramki. Świetnie dysponowany bramkarz Lecha wielokrotnie ratował miejscowych przed utratą gola.

Z przebiegu spotkania dużo dobrego wnieśli do gry zmiennicy: Pek i Gułajski, którzy napędzali akcje zespołu. Radość w szatni była ogromna, gdyż był to kolejny mecz bez porażki. Chcemy by ta passa trwała do końca sezonu.

Centralna Liga Juniorów U17 - 12. kolejka

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 2:0 (1:0)
Bramki: 29', 68'

Arka: Rejman - Tomczak, Stec, Dopierała (46’ Życzyński), Chmurzyński (46’ Własny), Nowicki (78’ Rusnak), Dobek, Parulski (66’ Lubowicz), Przyborowski (64 Książkiewicz), Kamiński, Magdziński (66’ Zwoliński)

Żółte kartki: Nowicki, Własny

Dobra passa zespołu została niestety przerwana w Szczecinie. Po serii złożonej z remisu i 3 zwycięstw w niedzielę przyszło naszym piłkarzom przełknąć gorycz porażki. Ta sprawiła, że Pogoń wyprzedziła nas w ligowej tabeli wyprzedził i awansowała na 4. miejsce.

Od początku meczu lekką przewagę posiadała jednak Arka. Najpierw w polu karnym sił próbował Magdziński, ale jego uderzenie zostało zblokowane. W kolejnej sytuacji z linii bramkowej piłkę udało się wybić obrońcy Pogoni. Po 20 min. mecz się wyrównał, a w 29 min. po błędzie naszej defensywy gospodarze wyszli na prowadzenie.

W 36 min. po rzucie wolnym Arkowcy byli bliscy wyrównali. Niestety uderzeniem głową minimalnie przestrzelił Dobek. Ten sam zawodnik tuż na otwarciu drugiej połowy minimalnie przestrzelił z 16 metrów. W 68’ min. gry po stracie piłki na własnej połowie Pogoń podwyższyła prowadzenie. Pomimo ambitnej gry Arce nie udało się zdobyć bramki nawet bramki honorowej i do Gdyni wracamy bez punktów.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Na tym poziomie z czołowymi zespołami o wyniku meczu decydują detale. Na pewno chłopcy włożyli dziś w mecz dużo wysiłku. Zabrakło nam jednak przede wszystkim skuteczności pod bramką przeciwnika. Szczególnie szkoda pierwszej połowy, w której stworzyliśmy sobie trzy dogodne sytuacje. Nie można wygrać meczu, jeżeli mając kilka dogodnych sytuacji npo 90 min. liczba bramek po naszej stronie wynosi „0”.

Centralna Liga Juniorów U15 - 12. kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramki:
Zięba 42'

Arka: Styn - Babś, Bojarczuk (65' Adkonis), Capar, Łyszkiewicz - Dustet, Gontarz (41’ Sobieszczyk), Kościów, Krasiński, Luchowski, Puścikowski (60' Krauze), Skrobański

Żółte kartki: Capar

Trwa czarna seria spotkań meczów piłkarzy SI Arki, którzy ponownie wracają na tarczy, mimo iż punkty były już bardzo blisko. We Wronkach, gdzie rozgrywane było spotkanie Centralnej Ligi Juniorów z Lechem Poznań, pierwsza połowa nie przyniosła goli. Przewagę w niej mieli gospodarze, ale ich ataki pozycyjne nie stanowiły dużego zagrożenia pod bramką Arkowców. Nasi piłkarze próbowali szukać swoich szans w kontratakach, ale żaden nie zakończył się po myśli naszych piłkarzy.

Jedyna bramka padła tuż na początku drugiej części gry. Jak się okazało wystarczyła ona, aby komplet punktów padł łupem gospodarzy. Najlepszą okazję dla żółto-niebieskich miał Igor Luchowski. W 65 min. podszedł on do rzutu karnego, jednak jego intencje wyczuł bramkarz Lecha, który obronił strzał naszego zawodnika.

Do zakończenia ligi pozostały już tylko dwie kolejki spotkań. Za tydzień na witomińskim boisku SI Arka podejmować będzie Pogoń Szczecin. W ostatniej rundzie zaś rywalizować będziemy na wyjeździe w Jarocinie, gdzie nasz zespół podejmie AP Reissa.

Trener Ireneusz Michalik po meczu:

- Skoda straconych punktów, bo zagraliśmy całkiem przyzwoite zawody, ale trudno zliczyć który to już raz w tym sezonie nasza postawa nie przekłada się na zdobycz punktową. Gramy do końca, a dopóki jest szansa, to będziemy wierzyć w końcowy sukces.