TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

30.03.2019

Trenerzy po meczu Arka - Śląsk

Na konferencji prasowej trener Śląska cieszył się z pierwszego od dawna wyjazdowego zwycięstwa. Z kolei trener Arki Zbigniew Smółka przyznał, że drużyna jest w ciężkiej sytuacji, ale musi się podnieść przed meczem derbowym.

 

Vitezslav Lavicka (Śląsk):

 

- Wygraliśmy pierwszy mecz na wyjeździe od dawna i jest to dla nas bardzo ważne. Był to mecz walki, w którym mogliśmy zobaczyć dużo pojedynków. Byliśmy dobrze zorganizowani, dobrze też pracowaliśmy w obronie. Cieszę się, że w ofensywie zagraliśmy z większą pewnością siebie, co przełożyło się na dwie zdobyte bramki.

 

Cotra wrócił do nas po zawieszeniu. On pracował przez całą przerwę zimową i także już w trakcie trwania tej rundy, mimo że nie grał w meczach. Bardzo mnie to cieszy, iż Djorde dzisiaj pokazał, że jest gotowy, by grać zarówno na lewej, jak i na środku obrony. 

 

Zbigniew Smółka (Arka):

 

- Duży smutek towarzyszy nam po tym spotkaniu. Natomiast całą odpowiedzialność za wynik biorę na siebie ja, a nie zawodnicy. Widać, że woli walki i zaangażowania im nie brakuje. Mieliśmy jednak zbyt wiele słabych ogniw, zbyt wiele było niedokładności i złych zagrań. Widać, że niektórzy nie udźwignęli presji. Boli mnie też, że poświęcamy dużo czasu na stałe fragmenty, mieliśmy ich dzisiaj dużo, a nasze wykonanie było o dwie klasy gorsze od Śląska. Przegrywamy to spotkanie po własnych błędach. Musimy teraz się zregenerować przez 2 dni i walczyć w derbach, bo sytuacja jest tragiczna.

 

Teraz się liczy, by wszyscy byli razem. Jestem trenerem Arki i zrobię wszystko, by ten zespół podnieść. Są takie momenty, w których wiem, że nie mogę zostawić drużyny. Czuję, że zawodnicy nadal wierzą i będą walczyć. Jeśli zaś władze klubu podejmą decyzję o zwolnieniu to przyjmę ją z honorem, bo wiem, że zawaliłem po całości.

 

Przeprowadzimy głęboką analizę tego spotkania. Nie żółte kartki są wyznacznikiem walki i determinacji. Spotkanie sezonu przed nami i cieszę się, że nikt nie złapał głupiej kartki. Do momentu straty bramki to spotkanie było otwarte. Myślę, że gdyby nam wyszedł taki "centrostrzał" jak Śląskowi to mecz mógłby się skończyć inaczej. 

 

Wrażenie słabego przygotowania fizycznego mogło wynikać z tego, że zbyt mała liczba zawodników chciała brać ciężar gry na siebie. Oddawaliśmy piłkę, nie pokazywaliśmy się na pozycjach i o tym musimy sobie porozmawiać. Takim piłkarzem, który chciał brać ciężar gry na siebie był w pierwszej połowie Michał Nalepa, ale brakowało ich więcej na boisku. O świeżość zawodników zadbaliśmy przed tymi dwoma spotkaniami. Myślę, że tutaj problem leży nie w przygotowaniu fizycznym, ale w sferze mentalnej.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia