17.03.2019

Grała CLJ. Zwycięstwo juniorów młodszych

Kolejne mecze ligowe rozegrały nasze drużyny juniorskie. Cenne zwycięstwo w CLJ U17 odnieśli juniorzy młodsi, którzy wygrali na wyjeździe z Gryfem Słupsk 2:0. Juniorzy starsi zanotowali remis w CLJ U18, a SI Arka w CLJ U15 nie przywiozła punktów z Poznania.

Centralna Liga Juniorów U18 – 19. kolejka

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 2:2 (2:1)
Bramki:
Goyke 31', Branicki 38' - Kocyła 9', Rośczak 86'

Arka: Molenda - Talaśka, Pek, Branicki, Sławek - Szałecki, Zbiranek - Goyke, Własny, Gułajski - Wilczyński (76' Parulski)

Juniorzy starsi Arki podzielili się punktami z GKS-em Bełchatów. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy szybko objęli prowadzenie. W 9 min. Kocyła zdecydował się na strzał z 25 metrów i umieścił piłkę pod poprzeczką bramki. Kilka minut później ten sam zawodnik trafił w poprzeczkę. Wraz z upływem czasu ataki Arki były coraz groźniejsze, a efekty ofensywnej gry przyszły jeszcze w pierwszej połowie. W 31 min. Goyke ładnie złamał akcję do środka i płaskim strzałem lewą nogą zza pola karnego doprowadził do remisu. Na przerwę obie drużyny schodziły zaś przy prowadzeniu Arki 2:1, gdyż w 38 min. Gułajski dośrodkował z rzutu wolnego, a zamykający całość na długim słupku Branicki z bliska trafił do siatki.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Arka przeważała i tworzyła sytuacje bramkowe. Kilka razy groźnie uderzał Gułajski. Świetną okazję miał też w 65 min. Wilczyński po zagraniu Szałeckiego, jednak w sytuacji "sam na sam" powstrzymał go Kewin Komar. W 69 min. doszło do kontrowersyjnej sytuacji, gdy po starciu z rywalem w polu karnym upadł Szałecki. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu. Goście rzadko gościli pod bramką Molendy, ale niestety w końcówce udało im się wyrównać. W 85 min. po szybkiej kontrze i zamieszaniu przed bramką z bliska celnie uderzył Rośczak. Arka walczyła do końca o zdobycie trzeciej bramki, szansę miał jeszcze Zbiranek, ale wynik nie uległ już zmianie.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Niestety nie udało się zgarnąć dzisiaj 3 punktów, sami jesteśmy sobie winni. Sytuacje, które stworzyliśmy, musimy zamieniać na bramki. Większość czasu dominowaliśmy na boisku, a przeciwnik sporadycznie gościł pod naszą bramką. Niestety efekt jest taki, że zarówno oni, jak i my mamy po 1 punkcie. Musimy zacząć wygrywać, bo meczów jest coraz mniej, a każdy walczy, by się utrzymać w tej lidze.

Centralna Liga Juniorów U17 - 2. kolejka

Gryf Słupsk - Arka Gdynia 0:2 (0:2)
Bramki:
Parulski 2', Magdziński 45'

Arka: Skowronek - Tomczak, Rusnak (88' Dopierała), Stec, Lubowicz (65' Chmurzyński), Nowicki, Dobek, Przyborowski, Parulski (46' Książkiewicz), Magdziński, Kamiński

Mecz juniorów młodszych z Gryfem Słupsk rozpoczął się świetnie dla naszej drużyny. Już w 2 min. po składnej akcji Przyborowski uderzył z dystansu, bramkarz sparował piłkę, a dobitka Parulskiego była skuteczna. Arka prowadziła grę, ale ambitnie grający zawodnicy ze Słupska starali się groźnie kontratakować. Pomimo przewagi Arkowcom ciężko było sforsować obronę Gryfa. Dopiero w 45 min. prostopadłą piłkę otrzymał Magdziński, który z 16 metrów uderzył w długi róg bramki i podwyższył wynik na 2:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Żółto-niebiescy nadal przeważali i byli drużyną lepszą, mimo tego, że grząskie boisko nie ułatwiało poczynań obu zespołom. W grze Arki brakowało jednak skuteczności przy finalizacji akcji i ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Mecz bardzo dobrze się dla nas ułożył. Szybko zdobyta bramka na pewno dało dużo pewności w grze. Jednak musimy pracować na wykończeniem naszych akcji, zbyt pasywni jesteśmy w polu karnym przeciwnika. Myślę, że w dzisiejszym meczu duże znaczenie miało boisko trawiaste, które z upływem czasu stawało się coraz bardziej grząskie.

Centralna Liga Juniorów U15 - 2. kolejka

Warta Poznań - SI Arka Gdynia 3:1 (1:0)

Bramki:  32’ k., 58’, 80’ - Kucharzewski 54’

SI Arka: Styn - Sobieszczyk (78’ Matwiszyn), Krasiński (76’ Posmyk), Skrobański, Puścikowski, Łyszkiewicz-Dustet, Galiński, Kościów, Babś (10’ Gmitrowski, 62’ Strzelecki), Luchowski (69’ Zębrzuski), Kucharzewski

SI Arka przegrała w wyjazdowym meczu CLJ U15 z Wartą Poznań. Pierwszą połowę nasz zespół grał pod wiatr i to gospodarze posiadali przewagę na boisku. Jednak poza stałymi fragmentami gry, nie stwarzali większego zagrożenia pod naszą bramką, a wyprowadzone kontry w wykonaniu żółto-niebieskich były groźne. Niestety w 32 min. sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką i Warta wyszła na prowadzenie 1:0 po celnym strzale z 11 metrów. Ten wynik utrzymał się do końca tej części gry.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł z dużą wiarą w odwrócenie losów meczu. W 54 min. Kucharzewski wykazał najwięcej sprytu w polu karnym i doprowadził do wyrównania. Na prowadzenie mógł Arkę wyprowadzić Galiński, ale po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Chwilę później gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobyli drugą bramkę, która nieco podcięła skrzydła Arkowcom. Mimo to, do końca żółto-niebiescy walczyli choćby o 1 pkt. mocno się przy tym odkrywając. Konsekwencją odważnej gry była kontra rywali w końcówce i trzeci gol pieczętujący zwycięstwo Warty.

Trener Ireneusz Michalik po meczu:

- Szkoda porażki. Ten mecz od początku nie układał się po naszej myśli, już w początkowej fazie gry musieliśmy dokonać zmiany. Kiedy wydawało się, że jesteśmy w stanie wywieźć z Poznania komplet punktów to straciliśmy gola, na którego już skutecznie nie opowiedzieliśmy. Porażkę przyjmujemy na tzw. "klatę' i walczymy dalej. W sobotę 23 marca w Gdyni mecz z Bałtykiem Koszalin.