TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.03.2019

Juniorzy wracają do ligi

Nasze drużyny juniorskie wracają do walki o ligowe punkty w Centralnej Lidze Juniorów. Pierwsze mecze o stawkę w tym roku żółto-niebiescy rozegrają już w najbliższą niedzielę.


Centralna Liga Juniorów U18 - 18. kolejka

 

Arka Gdynia - Korona Kielce, niedziela 10.03, godz. 13.00

 

Od tego sezonu rywalizacja w CLJ U18 toczy się w jednej grupie, w której gra 16 najlepszych zespołów w kraju. Żółto-niebiescy po 17. kolejkach zajmują 11. miejsce w tabeli (21 pkt.). W tym miejscu warto zaznaczyć, że aż 10 z 17 jesiennych spotkań podopieczni trenera Jakuba Frydrycha rozegrali na wyjazdach.

 

Co do zasady w rozgrywkach CLJ U18 mogą występować zawodnicy z rocznika 2001 i młodsi. W tym sezonie w każdym meczu drużynę może jednak wesprzeć maksymalnie czterech zawodników z rocznika 2000.


CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18:  KADRA - WIOSNA 2019*


Bramkarze: Mateusz Michniewicz (01), Oskar Rejman (02)

Obrońcy: Miłosz Janczak (01), Kamil Talaśka (01), Hubert Branicki (01), Kacper Wiśniewski (01), Nikodem Parulski (02)

Pomocnicy: Rafał Jahn (01), Krystian Faltyński (01), Oskar Bohm (01), Fabian Urbański (01), Damian Wojda (01), Kasper Własny (02)

Napastnicy: Bartosz Kamiński (02), Patryk Rudowski (01), Jakub Wilczyński (01)

 

*W drużynie będą mogą też występować zawodnicy z kadry juniorów młodszych oraz drugiego zespołu (spełniający wymogi dotyczące wieku).

 

Sztab szkoleniowy: Jakub Frydrych – I trener, Szymon Hartman -  asystent trenera, Arkadiusz Zagórski – trener bramkarzy, Szymon Chrostowski – analityk, Rafał Kamiński –fizjoterapeuta, Jerzy Rumian - kierownik

 

Trener Jakub Frydrych przed startem wiosny zdaje sobie sprawę, że jego drużynę czeka trudna rywalizacja i wymagające wyzwanie:

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/FRYDRYCH_382f7334d12ffb3265a0bee64c8c46e5.jpg

- Zaczynamy drugą część sezonu w CLJ, przed nami ważnych 13 spotkań. W lidze rywalizuje 16 najlepszych zespołów w kraju i w każdym meczu trzeba wspiąć się na wyżyny, by liczyć na zdobycie punktów. Chcemy ambitnie piąć się w górę tabeli, ale oczywiście patrzymy też za siebie, bo przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko 2 punkty. Jesienią niepotrzebnie straciliśmy trochę punktów, co wpłynęło na sytuację w tabeli. Wiosną czeka nas walka co tydzień, każdy punkt będzie ważny i może decydować o rozstrzygnięciach na koniec sezonu.


Bezwarunkowo chcemy, by Arka zachowała miejsce w CLJ na kolejne rozgrywki i musimy stanąć na wysokości zadania, by ten cel zrealizować. Mocno pracowaliśmy, wyjechaliśmy na obóz do Cetniewa i efekty przygotowań mają przyjść w meczach ligowych. Znamy swoją wartość i wiemy, że stać nas nie tylko na walkę o utrzymanie, ale też awans w górę tabeli. I o to będziemy walczyć!

 

Już na inaugurację piłkarskiej wiosny Arkę czeka trudny sprawdzian, jakim będzie mecz w Gdyni z Koroną Kielce, która po jesieni jest liderem CLJ. Korona (38 pkt.) prowadzi w ligowej stawce, a nad kolejnym zespołem – Legią Warszawa - ma 6 pkt. przewagi i do tego jeden mecz rozegrany mniej. 

 

Jesienią Arka przegrała Kielcach 1:2, a honorowego gola dla naszej drużyny zdobył Dawid Szałecki. Żółto-niebiescy chcą udanie rozpocząć drugą część rozgrywek i na swoim boisku zrewanżować się Koronie za minimalną porażkę z pierwszej rundy. 

 

***

 

Centralna Liga Juniorów U17 - 1. kolejka

 

Warta Poznań - Arka Gdynia, niedziela 10.03, godz. 16.30

 

Nasi juniorzy młodsi, podobnie jak jesienią, będą występować w grupie B Centralnej Ligi Juniorów U17. Rywalizują w niej drużyny z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.


Po jesieni z ligą pożegnały się dwie najsłabsze drużyny, czyli FASE Szczecin i CWZS Bydgoszcz, a w ich miejsce awansowali zwycięzcy barażów pomiędzy najlepszymi zespołami rozgrywek wojewódzkich: AP Reissa Poznań i Gryf Słupsk. Oprócz nich rywalami Arki będą: Lech Poznań, Warta Poznań, Pogoń Szczecin, Błękitni Wronki i Lechia Gdańsk. Drużyny zaczynają rywalizację „od zera”.


CENTRALNA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH U17:  KADRA - WIOSNA 2019

Bramkarze: Patryk Gajda (02), Jakub Król (02)

Obrońcy: Kacper Tomczak (02), Jakub Życzyński (02), Kacper Stec (02), Dawid Chmurzyński (02), Igor Lubowicz (02), Dawid Dopierała (02), Damian Fos (02), Jakub Jaskólski (02),

Pomocnicy: Radosław Nowicki (02), Oliwier Dobek  (02), Kornel Przyborowski (02), Kacper Książkiewicz (02), Jakub Czochór (02),  Ryszard Lademann (02), Kamil Motyl (02), Mateusz Pestka (02), Dominik Rusnak (02), 

Napastnicy: Kacper  Magdziński (02), Maciej Zwoliński (02)

 

*W meczach mogą występować również zawodnicy trenujący w juniorach starszych:

Bramkarze: Oskar Rejman (02), Marcin  Skowronek (02)

Obrońcy: Nikodem Parulski (02)

Pomocnicy: Kasper Własny (02)

Napastnicy: Bartosz Kamiński (02)

 

Trener Krzysztof Janczak liczy, że wykonana zimą praca zaowocuje dobrą grą Arki w lidze:

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/JANCZAK_741d3a3cbf8ba61521be15625e9fd423.jpg 

 

- Podczas zimowej przerwy trenowaliśmy bardzo solidnie, byliśmy na obozie, rozgrywaliśmy sparingi, które stanowiły ważny element przygotowań. Czujemy się dobrze przygotowani do ligi i walki o punkty. Cieszymy się, że pod raz kolejny możemy rywalizować w CLJ U17. Rywalizacja z czołowymi zespołami z czterech województw pozwoli weryfikować naszą formę i poziom sportowy. W tej rundzie nastąpiły zmiany w regulaminie rozgrywek. Mecze będą się toczyć w wymiarze 2x45 minut.


Moja drużyna ma potencjał i liczę, że pokaże go na boisku. Chłopcy cały czas ciężko pracują, chcą podnosić swoje umiejętności i mieć szansę zaistnienia w przyszłości w dorosłej piłce. Będziemy walczyć w każdym meczu, by móc cieszyć się z korzystnych wyników.

 

Pierwszym rywalem żółto-niebieskich na wiosnę będzie Warta Poznań, z którą zagramy w niedzielę na wyjeździe. Żółto-niebiescy chcą udanie rozpocząć występy ligowe w 2019 roku, pokazać się  dobrej strony i wrócić z Poznania ze zdobyczą punktową. 

 

***


Centralna Liga Juniorów U15 - 1. kolejka

 

SI Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, niedziela 10.03, godz. 19.00

 

Podobnie jak juniorzy młodsi, także zespół SI Arka będzie rywalizował wiosną w grupie B CLJ U15 (rocznik 2004). Oprócz żółto-niebieskich występuje w niej jeszcze siedem zespołów: Lech Poznań, FASE Szczecin, AP Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Warta Poznań, AP Reissa Poznań oraz Bałtyk Koszalin. Te dwa ostatnie zespoły dołączyły do ligi w miejsce najsłabszych jesienią Football Academy Szczecin i Wdy Świecie.


CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U15:  KADRA - WIOSNA 2019

 

Bramkarze: Maciej Styn, Filip Gołoś, Kacper Łukowicz

 

Obrońcy: Aleksander Capar, Kacper Skrobański, Igor Puścikowski, Jakub Kraciński, Karol Gmotrowski, Filip Strzelecki, Adam Chamera, Mateusz Krause, Krzysztof Niedźwiedzki, Wiktor Matwiszyn, Igor Czyż, Mateusz Sobieszczyk, Bartłomiej Woźniak

 

Pomocnicy: Krzysztof Babś, Michał Galiński, Paweł Gontarz, Igor Bojarczuk, Jakub Gasiński, Leon Domalik, Daniel Posmyk, Jakub Perron, Adrian Łyszkiewic-Dustet, Jakub Sochacki, Dawid Zębrzuski, Wiktor Siłkowski, Donat Adkonis, Oliwier Bartkowiak

 

Napastnicy: Jakub Kościów, Igor Luchowski, Igor Kucharzewski 

 

Żółto-niebiescy zimą trenowali i rozgrywali sparingi na obiektach w Gdyni, a także w drugiej połowie lutego wyjechali na obóz do Jarocina.

 

Trener Ireneusz Michalik przed startem rundy:

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/EOS_9757_1e417c98f0a111b1589922032bf64633.jpg

- Tak jak mówiłem po poprzedniej rundzie, cały czas się uczymy. Przystępujemy do wiosennej rundy z postanowieniem że chcemy grać jak najlepiej i utrzymać CLJ U15 dla następnego rocznika, żeby też mógł się jak najlepiej rozwijać. Nie stawiamy sobie konkretnych celów, chcemy zająć jak najlepsze miejsce, ale równocześnie grać fajny, widowiskowy i skuteczny futbol.

Chłopcy wiedzą, co chcą osiągnąć i będą dążyć do tego celu. W tym roczniku jest paru obiecujących zawodników, którzy mam nadzieję w przyszłości zagrają w żółto-niebieskich barwach w Ekstraklasie. Pozyskaliśmy również w okienku zimowym dwóch zawodników. Są to Kacper Skrobański z Elany Toruń oraz Filip Strzelecki z KP Gdynia. Mam nadzieje, że podniosą oni poziom rywalizacji w zespole i dobrze wkomponują się w grupę. 


Pierwszym rywalem żółto-niebieskich na wiosnę będzie Lechia Gdańsk, z którą podopieczni trenera Michalika zagrają w niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby. Derby niezależnie od poziomu rozgrywek zawsze wiążą się z dodatkowymi emocjami, dlatego z pewnością nie zabraknie walki i zaangażowania na boisku. Liczymy, że Arkowcy wyjdą zwycięsko z tego starcia i zdobędą punkty na inaugurację ligi w tym roku.


http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BANEREK_SZKOLENIE_66e3c54e0d572eeb43362683b64c0ba1.jpg

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia