13.01.2019

SI Arka zwycięska w sparingu

W rozegranym w sobotę (12.01) meczu sparingowym drużyna SI Arka (rocznik 2004) wygrała na Narodowym Stadionie Rugby z Olimpią Elbląg 2:0 (0:0).

SI Arka 2004 - sparing nr 1

SI Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)
Bramki: Luchowski 2 (51', 68')

SI Arka: Gołoś (41' Styn) - Matwiszyn (60' Czyż), Puścikowski, Sobieszczyk (65' Matwiszyn), Czyż (41' Strzelecki) - Gontarz, Galiński - Kościów (41' Bojarczuk), Łyszkiewicz-Dustet (41' Posmyk), Luchowski - Kucharzewski (41' Zębrzuski)

Pierwszy sparing rozegrany po przerwie świąteczno-noworocznej przez zespół SI Arka z rocznika 2004 przyniósł dużo emocji. Olimpia Elbląg zawiesiła wysoko poprzeczkę i całe spotkanie było wyrównane. Jednak to naszemu zespołowi udało się strzelić dwie bramki i wyjść z rozgrywanego na Narodowym Stadionie Rugby pojedynku zwycięsko. W roli głównej wystąpił Igor Luchowski, który w drugiej połowie dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i zapewnił żółto-niebieskim wygraną.

Tego samego dnia na boisku na Witominie rozegrany został jeszcze jeden mecz kontrolny. Drugi zespół Arki z rocznika 2004 pokonał z nim drużynę Gedanii Gdańsk 5:4 po trzech golach Kościówa oraz trafieniach Łyszkiewicza-Dusteta i Perrona.

Za tydzień SI Arka ma zaplanowane kolejne gry kontrolne z Bałtykiem Gdynia i Chemikiem Bydgoszcz.