02.11.2018

Arka - Pogoń Szczecin 2:3. Wynikowy rollercoaster

Dobre widowisko zafundowali w Gdyni zawodnicy Arki i Pogoni. Padło pięć bramek, ale niestety jedną więcej zdobyli goście, choć do przerwy prowadził zespół trenera Smółki. Gole dla żółto-niebieskich zdobywali dziś Janota i Zarandia.

Lotto Ekstraklasa - 14. kolejka

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:3 (2:1)

Bramki: Janota 24'(k), Zarandia 37' - Buksa 17', 58', Delev 64'

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Helstrup (68' Danch), Marciniak - Deja, Nalepa (89' Aankour) - Zarandia, Janota, Młyński (68' Siemaszko) - Jankowski

Pogoń: Załuska - Niepsuj, Walunkiewicz, Dvali, Matynia, Drygas, Podstawski, Kozulj (61' Delev), Majewski, Kowalczyk (55' Żyro, 61' Guarrotxena), Buksa

Żółte kartki: Zarandia - Buksa, Kożulj, Załuska.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 7056

0 min - po emocjach derbowych i pucharowych, w sumie po trzech meczach wyjazdowych, wracamy na Olimpijską. Tu Arka ostatnio złapała dobrą passę i dziś liczymy na jej podtrzymanie.

0 min - rywalem jest dzisiaj Pogoń Szczecin. Zespół, który w ostatnich siedmiu meczach przegrał tylko raz - z Jagiellonią Białystok, i to w dość dramatycznych okolicznościach. Poprzeczka jest zatem zawieszona wysoko.

0 min - do składu Arki wraca Damian Zbozień, którego ostatnio wyeliminowała z gry kontuzja. Miejsce w wyjściowym składzie wywalczył także Mateusz Młyński. Na szpicy zagra natomiast Maciej Jankowski, który zastąpi na tej pozycji Koleva.

0 min - trzech naszych zawodników jest dziś zagrożonych przymusową pauzą w kolejnym meczu. To Marciniak, Zarandia i Janota, którzy muszą bardzo uważać na kartki.

0 min - sędzią dzisiejszych zawodów będzie Tomasz Musiał z Krakowa, a arbitrem VAR Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

0 min - przy dźwiękach roty obie drużyny wymaszerowały na płytę boiska. Arkowcy na żółto-niebiesko, goście ciemnogranatowych kompletach strojów.

0 min - mamy również Mazurek Dąbrowskiego. Dziś bowiem upamiętniamy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

1 min - rozpoczęli goście!

1 min - pierwsza próba strzału z dystansu szczecinian. Niecelnie uderzał Matynia.

2 min - druga minuta i drugi strzał Pogoni. Tym razem celnie, ale wprost w ręce Steinborsa Majewski.

4 min - i kolejna próba Majewskiego z dystansu. Były piłkarz Lecha pomylił się o ok. metr.

5 min - na początku spotkania w roli prawoskrzydłowego Arki występuje Zarandia, natomiast Młyński pracuje na lewym skrzydle. Można się jednak spodziewać, że ci piłkarze będą wymieniać się pozycjami.

10 min - ładnie Młyński oszukał Kozulja, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem widowni. Szkoda, że na środku boiska skutecznie powstrzymał go Podstawski.

12 min - od początku meczu wysoko zakładają pressing podopieczni trenera Runjaića. To przynosi im efekt, bo często przejmują piłkę w środkowej strefie boiska,a po chwili goszczą pod naszym polem karnym.

14 min - odpowiedzią na taki sposób gry gości może być skutecznie wyprowadzona kontra. Arka szuka takiego rozwiązania, lecz na razie brakuje dokładnego rozegrania piłki.

16 min - strata piłki na 30 metrze pozwoliła Drygasowi uwolnić się spod opieki rywala i groźnie uderzyć sprzed pola karnego. Niewiele się pomylił kapitan Pogoni.

17 min - gol dla Pogoni! Ponowił się scenariusz sprzed paru minut, w którym goście przejęli piłkę i wypracowali pozycję strzelecką na 18 metrze. Miał ją Buksa, który uderzył bardzo precyzyjnie przy prawym słupku bramki Steinborsa!

20 min - Niepsuj ze skrzydła zagrał w nasze pole karne, skąd Maghoma do spółki z Helstrupem wybijają piłkę poza linię boczną boiska.

23 min - karny dla Arki! Pierwsza składna akcja żółto-niebieskich, piłka zagrana prostopadle w pole karne, gdzie Maciej Jankowski wyprzedził obrońcę, a po chwili został powalony na murawę!

24 min - precyzyjny strzał przy słupku Janoty! Mamy remis!

27 min - Pogoń wraca do gry ofensywnej. Wywalczyła rzut rożny.

28 min - Steinbors wypiąstkował piłkę, Nalepa od razu zagrał ją na połowę rywala, gdzie Załuska w ostatniej chwili wyprzedził Zarandię! Bramkarz Pogoni wyszedł na 35 metr przed swoją bramkę i to uratowało gości!

29 min - rzut wolny dla Pogoni. O bezpośredni strzał pokusił się Kożulj, ale uderzył niecelnie.

31 min - najpierw skutecznie zablokowaliśmy uderzenie Drygasa z 18 metrów, a po chwili z większej odległości poprawiał Podstawski, lecz Portugalczyk przeniósł piłkę wysoko ponad naszą bramką.

33 min - szybsza akcja Arki zakończyła się zbyt lekkim strzałem Zbozienia z 18 metrów, aby mogło to sprawić problemy Załusce.

36 min - goooolll dla Arki! Kapitalne zagranie Młyńskiego za plecy obrońców, gdzie na pełnej predkości wbiegł Zarandia i pewnym strzałem pokonał Załuskę!

36 min - żółta kartka dla Buksy.

39 min - Janota wyłożył piłkę Dei na 25 metr, a ten uderzył potwornie mocno i minimalnie niecelnie!

39 min - Janota przejął piłkę od Młyńskiego, przebiegł kilka metrów w poprzek 15 metra i fantastycznie uderzył, ale równie efektownie odbił to Załuska!

40 min - rzut rożny. Dośrodkowanie Janoty podbił głową Maghoma, a do przewrotki złożył się Młyński, lecz nasz junior nie trafił w piłkę.

42 min - uderzenie Kowalczyka zza pole karnego broni Steinbors.

44 min - Majewski zagrał piłkę w nasze pole karne, gdzie minęli się z nią zarówno nasi obrońcy, jak i zawodnicy ze Szczecina. Ostatecznie chwycił ją nasz bramkarz.

45 min - spore zamieszanie na boisku, przepychają się niemal wszyscy zawodnicy z boiska. Czekamy na decyzje arbitra.

45+1 min - żółte kartki dla Kożulja i Zarandii. Kartka dla Gruzina oznacza jego pauzę w kolejnym meczu.

PRZERWA - to była bardzo urozmaicona połowa w wykonaniu obu zespołów. Od samego początku mocno przycisnęła Pogoń, wielokrotnie uderzała z dystansu, aż w końcu została nagrodzona zdobyciem bramki. To obudziło nasz zespół, który w pierwszym groźniejszym ataku wywalczył jedenastkę i za sprawą Janoty wyrównał. Pogoń wciąż atakowała, ale Arka tym razem zaczęła raz po raz groźnie kontrować i Zarandia po jednej z takich akcji dał nam prowadzenie. Jest ciekawie i jesteśmy pewni, że po przerwie będzie jeszcze bardziej ciekawie. Oby wynik był równie dla nas pomyślny, jak po 45 minutach!

46 min - gra wznowiona.

48 min - rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowanie Majewskiego z narożnika boiska jednak nie okazało się zbyt groźne.

49 min - Młyński wycięty przez Drygasa, jednak sędzia Musiał nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki kapitanowi szczecinian.

50 min - Drygas posłał mocną piłkę wzdłuż piątego metra, tam jednak nie wbiegał żaden z zawodników Pogoni.

52 min - niebezpieczne podanie Janoty w kierunku Steinborsa, przy którym był jeden z rywali. Całe szczęście Łotysz skutecznie z tego wybrnął.

54 min - poprzeczka ratuje Pogoń! Znów świetne wejście w pole karne Zarandii, strzał prawą nogą, ale odrobinę za wysoko!

55 min - pierwsza zmiana w Pogoni. Wszedł Żyro za Kowalczyka.

56 min - rzut rożny dla gości. Chyba 5 zawodników Pogoni ustawiło się na naszej linii bramkowej, na szczęście wszystko skończyło się autem bramkowym.

57 min - Buksa na 2:2! Kapitalny strzał z narożnika pola karnego w samo okno naszej bramki!

59 min - kapitalny drybling Młyńskiego zakończył się tuż przy narożniku pola karnego faulem jednego z obrońców. Rzut wolny.

60 min - obrońcy wybijają piłkę zagraną przez Janotę, ale na 18 metrze dopadł ją Zarandia i uderzył tuż nad poprzeczką!

61 min - schodzi Kożulj, a za niego melduje się na boisku Delev.

62 min - po faulu Nalepy szansę z rzutu wolnego otrzymują goście.

63 min - nosze na boisku. Trafia na nie Michał Żyro, będzie trzecia zmiana w Pogoni. chodzi Iker Guarrotxena.

64 min - a tymczasem gol dla Pogoni! Majewski uderzył z wolnego, Steinbors sparował to na słupek, a dobijał z 10 metrów Delev!

67 min - długo nie podnosi się z boiska Fredrik Helstrup. Był faulowany przez Buksę, który ma już na koncie żółtą kartkę.

68 min - podwójna zmiana w Arce. Schodzą kontuzjowany Helstrup oraz Młyński. Za nich pojawiają się Danch i Siemaszko.

70 min - rzut rożny dla gości. Centruje Matynia, piąstkuje Steinbors, a Nalepa ma okazję na wyprowadzenie kontry. Niestety niedokładne podanie przejmują portowcy.

72 min - bardzo dobra piłka posłana przez Jankowskiego w pole karne w ostatniej chwili została zdjęta z głowy Zarandii!

74 min - rzut rożny dla Arki. Świetna piłka od Janoty, główkuje Marciniak, ale wprost w Załuskę!

76 min - niecelny strzał Deleva. Zawodnik Pogoni uderzył piłkę, którą po rzucie rożnym Pogoni wybił głową Maghoma.

78 min - przy linii bocznej sfaulowany został Guarrotxena. Znów rzut wolny dla gości.

78 min - bardzo nieudane dośrodkowanie Majewskiego.

79 min - niecelny strzał z dystansu Dei.

82 min - korner dla Arki. W narożniku Janota.

82 min - ależ zamieszanie! Minął sie z piłką Siemaszko i piłka odbiła się od... no właśnie czego? VAR!

83 min - nie ma rzutu karnego. Znów rzut rożny, znów gorąco pod bramką Pogoni, ale szczęście pozostaje przy portowcach!

85 min - od kilku minut wyraźnie gramy trójką obrońców. Coraz mocniej ryzykujemy, oby się to opłaciło!

87 min - nieprawdopodobne podanie Dei do Zarandii w polu karnym, Luka był sam przed Załuską, ale poszedł do linii końcowej zagrał lekko do Siemaszki, który uderzył z metra, lecz został zablokowany!

89 min - wchodzi Aankour, zmienia Nalepę.

90 min - zawodnicy Pogoni cały czas blisko naszych zawodników. Utrudniają jak potrafią każde nasze podanie.

90 min - sędzia dolicza 5 minut.

90+3 min - kotłuje się w polu karnym Pogoni, obrońcy jednak zablokowali strzał Dei!

90+3 min - Zarandia faulowany, mamy rzut wolny.

90+4 min - Janota trafia w mur. Żółta kartka dla Załuski za opóźnianie gry.

KONIEC - niestety w drugiej połowie bramki zdobywali tylko goście ze Szczecina i tylko możemy pogdybać, jak by się ten potoczył, gdyby strzał Zarandii z 54 minuty trafił do siatki, a nie w poprzeczkę. Obie drużyny zagrały dziś bardzo ofensywnie, ale odrobinę więcej szczęścia mieli dziś zawodnicy Pogoni. Podopieczni trenera Smółki mieli po przerwie kilka okazji, aby pokonać Załuskę, ale ta sztuka już im się nie udała.